SON DAKİKA
Hava Durumu

Halkın zaferi çıldırttı!

Yazının Giriş Tarihi: 17.04.2017 22:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.04.2017 22:00
Referandumda evet oyu çıkması bazı dış güçleri içerideki muhalefetten daha fazla rahatsız etti, hatta onları çıldırma noktasına getirdi. Daha güçlü, daha büyük ve muasır medeniyetler seviyesinin ötesine geçecek bir Türkiye’nin önünü açan sonucun ardından Avrupa ve Amerika’daki bazı çevreler histeri (Hastalarda ani sinirsel durumlar yaşanan bir hastalık. Histerik hasta, kendi ruh sağlığı bozukluğunun farkında olmaz. Genel olarak bilinçaltında yaşanılan bir veya birkaç olay veya durumun kişide oluşturduğu fiziksel ve düşünce yapısındaki bozuklukların, ya geçici ve çok şiddetli krizler ya da sürekli davranış bozuklukları olarak yansımasıdır.) krizlerine girdi.

İngiliz resmi yayın kuruluşu BBC Anayasa değişikliğine idam cezasını gündeme getirerek yaklaştı. Spikerin yorumu ise çok ilginçti; “İdam gelirse, Türkiye için Avrupa birliği kapıları çarparak, sıkı sıkı kapanacak.”

Amerika’nın CNN’i ise haberi, “Ana Muhalefet Partisi, Başkan Erdoğan'ın ona süpürücü güçler veren dar zaferinden sonra, yeniden sayım istiyor.” Şeklinde verirken web sayfasında, “Bugün Türkiye’nin demokrasisi öldü” gibi mantık dışı ve tamamen saldırıya yönelik bir başlık kullanarak, bir köşe yazarı olan Frida Ghitis’in “Bu referandum bölünmeleri daha hırçın ve istikrarı bozucu hale getirecek.” Şeklindeki aptalca görüşlerine yer verdi.

Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri ise kendine yakışır bin küstahlıkla, "Adil olmayan bir seçim ortamında, Türkiye nüfusu az bir farkla Erdoğan'a denetimsiz yetki verecek, otoriter bir sisteme uygun olan anayasa paketine destek verdi. Bu, Türkiye'deki bütün demokratlar için üzücü bir gün. Bu ülkenin kuvvetler ayrılığına saygı duymayan, hiçbir denetim mekanizması bulunmayan bir anayasayla Avrupa Birliği'ne katılamayacağı açık. Eğer paket değiştirilmeden uygulanırsa, bu durum Avrupa Birliği'yle müzakerelerin askıya alınmasına yol açacaktır. “ diye aba altından sopa göstermeye çalıştı.

Tüm bunlar Türkiye halkının ne kadar doğru bir karar verdiğini bir kere daha ispat eden sağlam delillerdir. Güçlü Türkiye onlar için bir tehdittir. Türkiye’nin bilinen ama çıkartılmasına bir türlü izin verilmeyen zenginliklerinin artık kimseden icazet alınmaksızın çıkartılmaya başlanacağı gerçeğinin yanı sıra, stratejik konumumuzu kullandırtmayacağımız da suratlarına tokat gibi patlayan harici düşmanlarımız korkudan tir tir titremeye başladı.

Avrupa Birliğine almamakla tehdit ederek dize getirmeye çalıştıkları Türkiye’nin onlara artık ihtiyacı olmadığını tam aksine onların bize ihtiyaç duyduklarını bal gibi biliyorlar elbet. Ama geçti artık. O günler bu millet tarafından tarihe gömüldü.

İdam cezası için referandum yapılabileceği gibi Avrupa Birliği için de yapılabilir. Aslında Türkiye’yi alma niyeti olmadığı halde alacakmış gibi yaparak yıllardır oyalayarak istediğini yaptırmaya çalışan ve Sayın Erdoğan öncesi dönemlerd6e bunu başaran Hristiyan kulübüne girmek isteyen falan da yok. Şangay beşlisi mi gündeme gelir? Akıllarda başka bir şeyler mi vardır? Yakında göreceğiz. Ama bilinen bir şey var ki eğer bir referandum yapılıp da halka Avrupa Birliğine girmek isteyip istemediği sorulursa büyük oranda hayır çıkacağıdır.

Türkiye’ye artık kimse tutamaz.

Teşekkürler Sayın Başkanım.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.