SON DAKİKA
Hava Durumu

HIS MASTER'S VOICE!

Yazının Giriş Tarihi: 18.09.2017 22:05
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.09.2017 22:05
Londra’da Oxford Street metro istasyonundan çıkıp Tottenham Court Road istasyonuna doğru ilerlerken, yolun ortalarında bir yerde karşıya baktığınızda yanında şu meşhur gramofon dinleyen köpek resmi ile birlikte. “His Master’s Voice” levhasını görürsünüz. Bizde bilinen adıyla “Sahibinin Sesi” yani.
Çizim 19. Yüzyıl sonu, 20. Yüzyıl başlarında meşhur olan İngiliz ressam Francis James Barraud’a aittir ve orijinalinde gramofon plağı yerine disk bulunmakla birlikte telif sahibi olan ünlü plak firması tarafından bu plaklı olarak kullanılmıştır ve gramofonun sesini dinleyen “Nipper” adlı Jack Russel Terrier cinsi bir köpeği tasvir eder. Mağaza çok büyük ve ilginçtir. Gidip görürseniz dünya üzerinde bulunan birçok müziği burada bulabilirsiniz.
Bu markanın alametifarikası olan çizimden bahsetmemin nedeni ise bazılarının sahibinin sesi olarak konuşması. Hayır, “Bu memleket çok kötü. Yaşanmaz burada.” Diyen Almancı Hakkı efendiden söz etmiyorum. O beyni yıkanmış bir zavallı sadece. Ben Sözcü Gazetesi, Kemal dahil bazı CHP’liler gibilerinden söz ediyorum.
Baksanıza yabancı yatırımlar artar, kendi sanayimiz yükselir ve büyüme hızımızda büyük gelişmeler yaşanırken bunlar utanıp sıkılmadan tersini söyleyebiliyorlar. Sanki bu memleketin Meclisi bombalanmamış, insanlarının üzerine tanklar sürülmemiş, F16’lar ateş açmamış gibi, sanki tarihin en iğrenç ve canavarca şiddetteki darbe girişimi yaşanılmamış gibi davranabilenlerden söz ediyorum. Anlatmaya çalıştığım yaratıklar “Tayyip gitsin de bu memleket batsa da olur.” Gibi hasta ve şeytani düşüncede olanlar. Proje üretemeyen, bu halka hizmet edemeyecekleri belli olduğu için sittin sene iktidara gelemeyeceklerini hatta artık bir koalisyonun ortağı bile olamayacaklarını bilenler.
Fetö ağzıyla konuşanlar ve Fetö’den söz ediyorum. İşte bunlar sahibinin sesi. Paganlar emrediyor, bunlar dinleyip hiç düşünmeden tekrar ediyorlar. Bu memleket zarar görsün, iç karışıklık çıksın ama “Tayyip” gitsin diye yapıyorlar bütün bunları. Yaptıkça da ayaklarına dolaşıyor o ayrı konu.
Sözcü gazetesi konuşturacak başka birini bulamayınca bu sefer de Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka’yı bulup konuşturmuşlar. Şu CHP’den ihraç edilen Nazlıkaya yani. Kadın ekonomi okumuş ya o yüzden herhalde. Ne demiş? "Hükümetin anti demokratik ve hukuk dışı uygulamaları, ekonomik istikrarsızlık ve yabancı ülkelerle yaşanan gerginlikler yüzünden yabancı sermayenin Türkiye'den ürküp başka ülkelere kaçıyor." Demiş. Buna söylenecek laf şudur;
Ya hesap bilmiyor ya dayak yememiş. Şimdi kalkıp da “Vay, bakın şiddet çağrıştıran laf ediyor.” Falan gibi abuk bir laf edecek olanlar çıkacaktır elbet. O yüzden anlatalım. Bu laf ünlü bir Nasreddin Hoca hikayesinden türeyip dilimizde kullanılır olmuştur. Hani, Nasreddin Hoca’nın olmadık bir sebepten falakaya yatırılmasına ve 100 değnek vurulmasına hükmetmiş Kadı. 100 değneği duyan Nasreddin Hoca da Kadıya; “Aman Efendi, ya sen sayı saymasını bilmiyorsun, ya da hiç dayak yememişsin” der. Cühela taifesine anlatalım da kafaları basmaz belki.
Yahu, memlekete bu kadar yabancı sermaye akışı varken, büyüme bu kadar iyi iken bunlar hala kötüleme derdinde. Bu memleketin bir evladı değilmiş gibi davranıyorlar. Benim onlara söyleyeceğim bir şey var;
Eğer derdiniz Avrupa’ya kapılanmaksa, o nedenle sürekli kötülüyorsanız, o yüzden sahibinizin sesini yansıtıyorsanız azıcık öğrenin de bari bu işi doğru yapın. Bakın Can nasıl yaptı? Onu örnek alıp öyle yapın Almanya’da yeriniz hazır. Sizi pamuklara sarıp saklarlar. Ama siz söylemeniz istenileni tekrar etmeye çalışırken bile saçmalamayı başarıyorsunuz
Bunu bile yüzünüze gözünüze bulaştırıyorsunuz ya pes!
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.