SON DAKİKA
Hava Durumu

Hollanda sen nesin?

Yazının Giriş Tarihi: 11.03.2017 22:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 11.03.2017 22:30
Türkiye’nin güçlü ülke olması paganların işine gelmediğinden, maşalarını kullanarak bu gücümüzü kırmaya ve daha fazla güçlenmemizi önlemeye çalışıyorlar. O maşalar arasındaki (kuyruk acıları Osmanlıya kadar uzanan) bazı ipe sapa gelmezler de işi iyiden iyice abartıyor. Alman gazeteleri referandum için açık seçik “Evet karşıtı” düzenlerken ajanları da orada yaşayan Türkler arasına nifak sokmak için müthiş bir çaba sarf ediyor. İnşaat yapanlara bedava krediler, PKK sempatizanlarına bazı özel haklar da dâhil olmak üzere akla hayale gelmedik rüşvetler vererek Evet oylarını düşürmeye çalışıyorlar.

Hollanda deseniz, adamların yaptıkları “casus belli” olarak bile adlandırılabilir. Çok açık düşmanlık deklare ediyorlar. Reuters Ajansı'na konuşan Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Ebu-Talep Dışişleri Bakanı'nın referandum kampanyası yapmasına izin çıkmadığını açıklıyor. Cumhuriyet gazetesi ise haberi; "Bugün Rotterdam'a gideceğini açıklayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağının iniş izni Hollanda tarafından iptal edildi. Hollanda, "İptal, güvenlik endişesi nedeniyle" verildiğini açıkladı. Ayrıca, "Yaptırım tehdidi, çözümü imkânsızlaştırdı" denildi." şeklinde işliyor.

Bilindiği gibi, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Eğer Hollanda benim uçuş iznimi iptal ederse, eğer böyle bir şey yaparlarsa, ekonomik ve siyasi bizim Hollanda'ya karşı yaptırımımız çok ağır olur" ifadelerini kullanmıştı.

Kalkıp da eften püften bir memlekete savaş ilan edecek halimiz yok ya! Başka yaptırımlar uygulamaya konulabilir.

Ben buradan bazı yaptırım önerileri vermek istiyorum. Öncelikle Türkiye’de yaşayan Hollanda vatandaşlarının oturma izinleri iptal edilsin. Bir başka öneri de burada mülk sahibi olan Hollanda vatandaşlarından ek vergiler alınsın. Sonra Hollanda vatandaşları için onların uyguladığının eşdeğeri vize şartları konulsun. Hollanda resmi yetkililerine uçuş iptali uygulansın, Hollandalı yatırımcılardan ek vergi alınsın…

Bu öneriler uzar gider ve Türkiye’nin iç işlerine doğrudan karışmanın bedeli ödetilir.

Söz uluslararası ilişkilerden açılmışken çok ilginç (!) bir tesadüften bahsetmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın Putin ile görüşme yaptığı bir günde meydana gelen helikopter kazası beni hayli düşündürüyor. Rusya ile ilişiklerimizin normalleşmesi ve hatta daha da iyileşmesinin kimlere kurdeşen döktürdüğü malum. Bu paganlar Şeytan’ı bile dehşete düşürecek kirli tezgâhlarda oldukça uzmandır.

O nedenle bu kazanın çok yönlü soruşturulması gerektiğine inanıyorum.

Siz isterseniz “komplo teorisi” deyin. Ancak ünlü bir kitabı da hatırlayın;

“De omnibus dubitandum est”

Danimarkalı filozof Søren Kierkegaard’ın yazdığı bu kitabın Latince başlığı; “Her şeyden şüphelen” anlamında.

Ayrıca unutmayın ki paranoyak olmanız, takip edilmediğiniz anlamına gelmez…

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.