SON DAKİKA
Hava Durumu

İMAMOĞLU'NA OSMANLI DESTEĞİ!

Yazının Giriş Tarihi: 06.08.2019 21:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.08.2019 21:30
     Atatürk ticaretinden malı götürüp deveyi havuduyla yutan (o hamud değil, hamud atlarda olur. Öğrenin lisanınızı!) malum zat, Zeynep Osman adlı kadını Ekrem İmamoğlu’nu ziyarete götürmüş. Sözcü gazetesi Zeynep Osman’ın “Prenses” olduğunu iddia ediyor. Bu tartışmayı Murat Bardakçı’ya bırakmak lazım. Biz konumuza dönelim;

Osmanlı Hanedanının “Atatürkçü üyesi” olarak lanse edilen Zeynep Osman da İmamoğlu’na “Hani, bir yerden sonra mantalite değişimi, görüş değişimi bakış açısı değişimi şart. Siz işte bunu getirdiniz. Bu şehrin, memleketin buna ihtiyacı var. Siz bunun başlangıcı oldunuz, ümidimiz oldunuz.” Demiş.

Ne var ki, kadın New York’tan gelip de oy verememiş. Bu konuda şöyle diyor:

“Çok istedik sizin gelmenizi. Ben New York'tan gelemedim. Gelsem hemen oyumu vereceğim. Gelemedim.” Herhalde uçaklar sis yüzünden İstanbul’a inemiyordu. Neden gelemediğini açıklamamış. O yüzden spekülasyon yapıyorum…

Gelip oy verememiş ama destek vermiş. Bakın ne diyor;

“Ama Yılmaz beye de söyledim, herkese whatsapp mesajları e-mail mesajları, herkese söyledim; hasta olsanız da gidin, sakat olsanız da gidin. Muhakkak oy verin.”

Yetmemiş adak da adamış. Yılmaz Özdil “Adak adamış hanımefendi” hatırlatmasında bulununca (gazete öyle yazıyor. Hatırlatmamış. Hatırlatmasında bulunmuş… Ne Türkçe ya Rabbim!) da; “Öyle hakikaten adak adadım.” Demiş.

Bunu haber yaparak “Bakın İmamoğlu’nu Osmanlı Hanedanı bile destekliyor.” Demeye getiriyorlar. Hanedanın Atatürkçü üyesi ama… Zeynep Osman gerçekten prenses midir? Osmanlı Hanedanı sözcüsü müdür? Bilmem. Bilenler söylesin.

Ancak, bunlar daha önce yarattıkları ve “Sizin gerçek dininiz öyle değil, böyle.” Diyerek halka dayattıkları şeyler gibi şimdi de İmamoğlu’na Osmanlı desteği olduğu algısını yerleştirmeye çalışıyorlar. Akılları sıra bir kesimi kandırıp CHP’ye çekecekler. Yeni kurulacak partiler (tabii eğer kurulabilirse) bunu dikkate alıp programlarına da koysunlar. İşe yarayabilir.

Ekrem de buna cevap olarak “Evet maniler var. Ama çok güçlü bir toplumun var. Üstesinden geliriz inşallah.” Demiş. Sonra da eklemiş; “Tabii tek başına olacak şey değil.”

Neyin önünde maniler var? Neyin üstesinden gelecekler? Haberde burası pek belli olmuyor. Ama bu her ne ise Osmanlı Hanedanı’nın Atatürkçü kanadından aldıkları destekle bunun üstesinden geleceklermiş.

Adamların işi nelere kalmış gördünüz mü?
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.