SON DAKİKA
Hava Durumu

İnançlı olmak…

Yazının Giriş Tarihi: 06.06.2016 23:31
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.06.2016 23:31
 

 

Yazının başlığına bakıp da Mübarek Ramazan vesilesiyle dindar bir yazı yazdığımı düşünenler aldanıyorlar. Ben o yıl boyu birinci sayfalarını kasap vitrinine çevirip de Ramazan gelince birden bire “huşu” içine giren ikiyüzlü gazete ve gazeteciler gibi yapmayacağım. Politik yazıyorum, politik yazmaya devam edeceğim.

Oruç tutuyormuş gibi yapıp akşamları göstermelik iftarlara katılan ve hatta iftar yemekleri veren üçkâğıtçı politikacıları da yazmayacağım. Onların iftarlarına katılan, en az onlar kadar ikiyüzlü gazetecileri de. Rahat olsunlar…

İnançlı olmaktan kastım Sayın Başkanımızın inançlı oluşu, dini değerlerine, davasına olan sarsılmaz inancından söz ediyorum. O inanç sayesindedir ki, Türkiye bugünkü güçlü Türkiye oldu. O yüzdendir ki artık IMF’in, Avrupa’nın, Amerika’nın dikte etmesiyle iş yapan bir memleket değiliz. O yüzdendir ki rüzgâr esse ekonomi sarsılmıyor, densiz olana haddi bildiriliyor, bir şey yaparken, “acaba Avrupa ne der? Amerika ne der?” korkusuyla yapılmıyor ve o yüzdendir ki muhteşem projeler bir biri ardına tamamlanıyor, yenileri üretiliyor durmadan… İnşallah başkanlık sistemine resmen geçişle birlikte daha da ileriye gideceğiz.

Sayın Başkanımızın bu durumundan rahatsız olanlar da var tabii. Örneğin, hiçbir şey üretemeyip de İsviçre’nin halka maaş bağlama salaklığından esinlenerek (doğrusu kopya çekerek olacak) fakirlere maaş bağlamak gibi “parlak!” bir fikri ortaya atan ileri zekâlı politikacılar rahatsız… Bu arada zahmet edip bir baksalar, o fakir vatandaşlara yapılan yardımların tahayyül edebildiklerinden çok daha iyi bir şekilde zaten yapılıyor olduğunu görecekler ama nerede onlarda o izan?

Başka kimler rahatsız?

Statükocular rahatsız, postalcılar rahatsız, Kemalistler rahatsız, “paganlar” rahatsız.

Postalcı gazete aklınca eleştirecek ya, kalkıp Sayın Başkanımızın, "Çalışıyorum diye annelikten imtina eden bir kadın aslında kadınlığını inkâr ediyor demektir. Anneliği reddeden, evini çevirmekten imtina eden bir kadın iş hayatında ne kadar başarılı olursa olsun eksiktir, yarımdır” şeklindeki sözleri için bir başlık atmış; “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bu çıkışı sadece Türkiye'de değil dünyada da hayretle karşılandı.” Diyor.

Karşılanır tabi… Çünkü doğruyu söylüyor. Bunlar çocukların mantar gibi yerden falan mı bittiğini zannediyor? Diye soracaksınız, yok, öyle değil. Bunlar konuşurken düşünmüyor. Muhalefet olsun, “Tayyip’e” zıtlık olsun da ne olursa olsun diye düşünüyor. Bir adım öte düşünecek beyin eğer vardıysa da nefretlerinde çürüdüğü için düşünemiyorlar.

Düşünemedikleri için de hep azınlıkta kalmaya mahkûmlar ya zaten. Düşünemedikleri için bir şey üretemiyor, doğru düzgün, inançla bu halk, bu memleket için düşünen bir muhteşem Lider’e saldırıyorlar. Ellerindeki put kırıldı, üzerindeki parlak boya döküldü ya işte ondan…

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.