SON DAKİKA
Hava Durumu

İt ürür, kervan yürür

Yazının Giriş Tarihi: 24.11.2015 06:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.11.2015 06:00
 
Bir vaiz bozması tabanı yanmış it gibi kaçacak yer arıyor. Arasın bakalım. Er geç hak ettiği cezasını bulacaktır.
Bir Profesör kılıklı soytarı kalkmış dışkı yemekten söz ediyor. Celal denen yaratık domuz gibi, köpek gibi dışkı yiyebileceğini söylüyor. Yesin canım çok istiyorsa başkaları da başka şeyler yiyor. Onlar yiyor diye o da o yenilenleri yesin.
Koskoca Fatih Sultan Mehmet’i dinsiz ilan ediyor. Eder, eden de bulur elbet.
Postalcı basında, paralel yalakası medyada algı yönetimi hızla devam ediyor. Etsinler, etsinler… Selo bile algı yönetimine başladı. Başlasın hiç önemli değil.
Paralelciler, işbirlikçileri, gizli servisler, bütün düşmanlar harıl harıl aleyhimizde çalışmalarına devam ediyor. Etsinler, hiç önemli değil. Sonunda altlarına edecekler. Celal de gidip afiyetle yer artık”
Daha ne iğrenç dolaplar dönüyor. Dönsün, dönsün. O dolaplar başlarına devrilir elbet.
Bütün bunlar olurken bazı kirli çamaşırlar, yüz karaları, iğrençlikler de ortaya çıkıyor. Çok az kişinin bildiği bazı pislikler artık kamuoyuna açıklanıyor.
Bir örnek verelim. Adını fazla anar oldum ama olsun. Çalışıp bir şeyleri ortaya çıkarıyor. O yüzden takdir etmek lazım. Murat Bardakçı’dan bahsediyorum. Ne çıkardı ortaya? Aya Sofya’yı caz kulübü yapmaya kalmışlar, Topkapı Sarayındaki Ata yadigârı hazineleri satmayı planlamışlar. Yıldız Sarayı az kalsın kumarhane oluyormuş. Allah korumuş. Ben bilmiyordum. Duyunca her şeyi çok daha iyi anladım. Bu milletin de kimin ne olduğunu bilmesi gerek. Bilsinler de şu andaki inkişafın kıymetini anlasınlar.
Etrafta bunlar olup biterken bazı zevzekler hala yeni anayasaya, başkanlık sistemine karşı çıkıp memleketi şu yukarıdaki minvalde idare etme peşinde. Bütün dertleri o yani. Seçilmiş (kim seçtiyse artık) üstün yaratıklar olduğunu düşünen paganlar yönetimi ele alma çabasında.
Bu memleket şeytanın uşaklarına teslim edilmeyecek çok şükür ki.
Ey paganlar! Dinleyin ve iyice kafanıza sokun.
Bu memlekette başkanlık sistemi fiilen işlemektedir. Üstelik sizin çıkarttığınız kanunlara uygun olarak, gayet de kanuni bir biçimde. Halk seçti. Kendini reis i cumhur ilan etmedi. Büyük bir çoğunlukla seçildi. Muhteşem de bir başkanımız var Allaha şükür.
O yüzden bir tarafınızı yırtmayın. Artık çok geç…
İt ürürse ürüsün. Kervan yürüyor.
Şimdi acil olarak yapılacak şeyler var tabii. İşte tam burada bana mail atıp da, “Hiç Ak Partiyi eleştirmiyorsun. Bu kadar mı kusursuz? Yoksa sen mi körü körüne bağlısın?” diye soranlara bir cevap vereyim. Önce ben Ak Parti üyesi değilim. Bu memleket için en iyi hizmeti bu partinin vereceğine inanan bir seçmenim. Ayrıca, birazdan eleştireceğim. Bakın nasıl?
Ak Parti teşkilatından şunu beklerdim;
Her ne kadar fiili sistem mevcutsa da, eski sistemdeki tıkanıklıklar malum. O yüzden bir anayasa değişikliği şarttır.
Uzman kadrolar nasıl bir anayasa değişikliği olacağını, ne tip bir başkanlık sistemi istendiğini anlaşılır bir biçimde halka anlatmalı bütün karalama, kafa karıştırma çabalarına bir cevap vermeliydi.
Siyasetçilerle koordineli çalışan ulema (hemen sazan gibi atlamayın. Ulema, “bilginler” demektir. Yani Âlim’in çoğuludur. Osmanlıca bileydiniz beni uğraştırmazdınız. İnternette bir tomar bedava kurs var. Bir zahmet öğreniverin artık. Bakın Osmanlıca bilenler ne tezgâhları ortaya çıkarıyor?) Bir taslak hazırlamalı ve bu anlaşılır biçimde yazılmış taslak halka çok iyi anlatılmalıdır.
Geç bile kaldık. Hadi diyelim hükümet kurma telaşıdır. Akabinde bu çalışma başlamalıdır.
Siyasetçiler de acilen gerekli stratejik çalışmalara ağırlık vermeli ve yeterli çoğunluğun sağlanacağından emin olmak için azami çabayı göstermelidir.
Geç kalınıyor bence.
Sarayları kumarhane yapmaya kalkmayacak. Milli servetimizi, kültürel ve tarihimizi satmaya kalkmayacak bir yönetimle;
Haydi ileri…

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.