SON DAKİKA
Hava Durumu

Kara ittifak!

Yazının Giriş Tarihi: 22.12.2015 06:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 22.12.2015 06:00
 
Sizin birazdan anlatacaklarıma inanıp inanmamanız, diğer bir deyişle bunları bir “komplo teorisi” olarak değerlendirmeniz gerçeği değiştirmeyecek. Üç aşağı beş yukarı olaylar böyle gelişiyor. İnanıyorum ki çok da uzak olmayan bir gelecekte bu gerçekler zaten gün yüzüne çıkacak. Çok ama çok iğrenç, kara bir ittifaktan söz edeceğim sizlere. Nedenleri bariz, ilişkileri çetrefilli, tezgâhları iğrenç olan bu ittifakı anlatalım;
Daha önce de yazmış olduğum gibi bu dünyayı aslında paganlar, yani belirli güç ve para sahipleri yönetiyor. Bu yöneticilerin dini, imanı yok. Onlar için her şey güç ve paradan ibaret. İstediklerini her memlekete kanserli hücreler gibi yayılmış olan hizmetkârlarıyla yaptırıyorlar. Amerika’dan, Rusya’dan tutun da en küçük devlete kadar etkileri büyük.
Bu paganlar için yakın tarihe kadar Türkiye çok kolay lokma idi. İstedikleri kadar gelişmeye izin veriyorlar, istedikleri kadar güçlendiriyorlardı. İktidarlar işlerine gelmedi mi küçük oyunlarla deviriyor, hafif direnç olunca bir darbe tezgâhlıyorlardı.
Ak Parti iktidarıyla bu işler birden bire değişti. Önce, “Biraz gevşek bırakalım sonra nasıl olsa frenleriz.” Diye düşündüler. Hatta ayakçıları vasıtasıyla belki biraz desteklediler bile. Çünkü azıcık daha güçlü bir Türkiye ile Ortadoğu’ya daha kolay hakim olacaklarını düşündüler. Ne var ki kazın ayağının öyle olmadığını anladılar. Türkiye’de artık milleti düşünen inançlı bir lider ve yönettiği (çoğunluğu) inançlı bir kadro vardı.
Sayın Recep Tayyip Erdoğan vardı yani…
İşlerine gelmediği anda onu durdurmak istediler. Besledikleri köpeklerin havlaması onu ürkütmeyince ilk şoklarını yaşadılar. Ancak kendilerine güvenleri o kadar yüksekti ki bu lideri öyle kolay pes ettiremeyecekleri akıllarına bile gelmedi. Böyle bir şey için hazırlıklıydılar kendilerine göre. Memleketin damarları içine yerleştirdikleri mikropları harekete geçirmeleri yetecekti.
Darbe tehditleri, ekonomide manipülasyonlar… Ne yaptılarsa olmadı. Üstelik halk kendine hizmet verdiğini gördüğü memleketi ileri götüren lidere beklemedikleri kadar inanmış, güvenmişti. İşte o zaman sahte vaize verilen bir emirle büyük bir operasyon başlattılar. Vaizin örgütü Ak Parti iktidarından kurtulmak, Lideri’ni devirmek için atağa kalktı. İftiraysa iftira, yalansa yalan. Sahte vaiz memleketin başına geçeceği, İstanbul’a gökten inip “mehdiliğini” ilan edeceği günün hastalıklı hayalini kurmaya başlamıştı ki bu memleketin Lideri’nin dik duruşu karşısına çelikten bir duvar gibi çıkınca afallayıverdi.
Sayın Erdoğan güçlendirdiği, büyüttüğü Türkiye ile birlikte büyümüş, memleketin halkın oylarıyla seçilmiş ilk Reis-i Cumhuru olmuştu. Ona hiçbir beddua, hiçbir iftira, hiçbir tezgâh tesir etmiyordu… Üstelik kurdukları FETÖ çökertilmiş, sıra kalıntılarının temizliğine gelmişti.
Haziran seçimlerinde oynanmaya çalışılan oyun da tutmadı. Üstelik bu sefer halk dönen dolapların, oynanan şeytani oyunların farkına varmış ve bu iğrenç oyunları tezgâhlayanların suratına yüzde 49,5’luk bir Osmanlı tokadı da patlatıvermişti.
En sevdikleri iğrençlik olan karalama, iftira kampanyalarına devam ederken diğer iğrenç oyunları olan teröre sarılmayı da ihmal etmiyorlardı tabii. Paganlar bunun da yetersiz olduğunu görünce ellerindeki maşalara emir vererek sahneye yabancı bir oyuncu attırdılar.
Bu oyuncu ise uzun yıllar eğittirdikleri Vladimir Putin’den başkası değildi. Putin, eline tutuşturulan senaryoya bakıp başlarda itiraz etse de bu oyundaki figüranlığı kabul etmek zorunda kaldı. Şimdilerde tiradını okumaya devam ediyor.
Bu anlattıklarıma delil mi istiyorsunuz? Buyurun sunayım.
Gazeteler ’den:
Vladimir Putin: "Atatürk mezarında ters dönmüştür."
Putin basın toplantısında “Türk yönetiminin İslamlaştırma politikası yüzünden Atatürk herhalde mezarında ters dönmüştür. Suriye’deki teröristler Türkiye’de ağırlandı, hastanelerde tedavi gördü. Mevcut Türk liderlerle bir uzlaşmaya varmamız imkânsız değilse bile çok zor” dedi. (Sözcü)
Putin, "Türkiye'deki şu anki yönetimle aramızı düzeltmeyi planlamıyoruz" dedi. (Milliyet)
Rusya’ya girişte sorgu devam ediyor. Sorulardan biri; "Türkiye’de hangi siyasi partiyi destekliyorsunuz?" (Hürriyet)
Daha çok var elbet. Açın biraz gazete okuyun. Siz de göreceksiniz…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.