SON DAKİKA
Hava Durumu

Külliyen inkâr!

Yazının Giriş Tarihi: 24.06.2018 22:09
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.06.2018 22:09
Bir meslek ağabeyimiz vardı. Allah rahmet eylesin diyelim. Bir gün aniden geldi ve “Oğlum inkâr edeceksiniz!” deyiverdi. Biz şaşırmış vaziyette “Hocam, neyi inkâr edeceğiz?” diye soracak olduk. “Oğlum, mesela eşiniz sizi yatak odanızda bir hanımla yakaladı. O halde bile inkâr edeceksiniz. ‘Kim koydu bu kadını buraya?’ diye soracaksınız.” deyiverdi. Epey bir gülmüştük. Görüyoruz ki CHP de aynı taktiği uyguluyor. Seçimin bıçak sırtı geçtiğini söyleyip, hâlâ ikinci turdan bahsediyorlar. Adamların aklı da çapı da bu kadar.

Diğer yandan sosyal medyanın hali de içler acısı. Absürtlükte tavan yapmayı bırakın, gökleri deliyorlar. Uçan mürekkep vakası dünya mizah tarihine geçecek ama kendi başına değil aldığı yorumlarla.

BBC de bir başka mesele. Seçim günü akşama kadar CHP için çalışıp durdu Birleşik Krallığın resmi yayın kuruluşu. Aradaki farkın bıçak sırtı olduğunu tekrar edip durdular. Hatta ve hatta BBC Türkiye muhabiri Mark Lowen “Recep Tayyip Erdoğan hiç bu kadar zorlu bir seçim mücadelesi vermek zorunda kalmamıştı. Bu destekçilerinin taptığı, eleştirenlerinin nefret ettiği Sayın Erdoğan için bir mahşer günü.” diye yazdı. Ama hakkını da yemeyelim. Sayın Cumhurbaşkanımızdan söz ederken “Kurucusu Atatürk’ten bu yana gelen en güçlü lider.” demeyi ihmal etmedi.

İşin mizahi yönü bir yana, Türkiye seçimini yaptı ve kendine hizmet verecek olanı, memleketi gerçekten de çok daha ileriye taşıyacak sistemi oylarıyla onayladı.

Türkiye adına sevincimiz sonsuzdur.

Yeni sistemle birlikte Türkiye gerçekten de hak ettiği yere daha çabuk gelecektir.

Muhalefet ise emin olun yine bildiğiniz muhalefet olarak kalacaktır. İlk şoku atlatan Kemal, “Oylarımız çalındı. Aslında biz kazandık.” diyerek yine istifa etmeyecektir.

Muharrem de artık iş bulabilirse öğretmenliğe döner çocuklara “quantum” anlatır. Tabii kendi gerçekten ne olduğunu biliyorsa. Haydi, bildiğini varsayarak ona quantum diliyle durumunu anlatalım; Muharremciğim, kara delik seni yuttu. Anladın mı canım…

 

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.