SON DAKİKA
Hava Durumu

Mahlûkatın yeni oyunu

Yazının Giriş Tarihi: 15.07.2017 22:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.07.2017 22:01
Canavarca darbe girişiminin demokrasisini savunan Türk halkı tarafından şehitler verilerek, gazi olunarak önlenmesinin birinci yıldönümünde değişik bir algı yönetimi talimatı geldi paganlardan. Düşünce kuruluşları (siz gizli servislerin alt şubeleri diye okuyunuz) ürettikleri yeni stratejiyle girişim karşısında Türk milletinin yazdığı destanın hafife alınmasının sağlanması için çaba gösterme talimatı verdiler. Bu mahlûkatın verdiği talimat, diğer mahlûkat tarafından derhal uygulamaya konuldu. Sosyal medya mahlûkatı bu kahramanlık destanını hafife alacak laflar yayınlarken, bir köşe yazarı mahlûk da Türk milletine hakaret ederek bir yazı kaleme aldı. Yazı Kemalistler tarafından derhal paylaşıldı.

Bunlar için neden “mahlûk” tabirini kullandığımı merak edecek olursanız hemen cevabını vereyim; bunların insan olabileceğine ihtimal vermiyorum. Şeytan da diyemiyorum çünkü eminim Şeytan bile bunlardan korkuyordur da ondan. İnsan olanın Dünya üzerinde eşi benzeri görülmemiş böyle bir kahramanlık destanını küçümseyebilmesi mantıken mümkün değildir. Sadece Paganlar ve onların uşakları bunu yapabilecek seviyelere sahiptir ve bu alçaklığı normal insan muhayyilesi kabul edemez.

Şu, “Yerim Destanınızı” başlıklı yazıyı yazan mahlukun şehrinde yayınlanan bir başka gazetenin yazarı “onu anlamaya çalışalım” diye bir yazı yazmış ve cevaben “3.5 Atanlarla Destan Yazılmaz” başlığını kullanmış. Kusura bakmasın ama ben ona kızma veya dava açma konusunda katılmıyorum. Bu yazıyı yazan mahlukata kızmamak elimde değil. Hatta ve hatta onun Şehit yakınları ve gazilerin karşısına çıkartılıp bu sözleri onlara karşı söylemesinin sağlanması gerekir diye düşünüyorum. Yüzlerine baka baka bu sözlerini tekrar edebilecekse o zaman söz kızmaktan vaz geçeceğim…

Diğer yandan Birleşik Krallığın Devlet radyo ve televizyon kuruluşu olan BBC de bu algı yönetimine hizmet ediyor doğal olarak. Bakın BBC haberlerinde sunucunun söylediği laflara;

“Erdoğan kontrolün tamamen elinde olduğunu göstermek üzere bir yürüyüş düzenliyor. Oysaki kendisi oyların sadece yüzde ellisi ile iktidara geldi.”

Şimdi bu laflardan sonra insanın bunlara “Birleşik Krallık’ta hangi parti bugüne kadar yüzde elli oyla iktidara geldi?” diye sorası geliyor. Türkiye’de bir Cumhurbaşkanının ilk defa halkın oylarıyla ve büyük çoğunlukla seçildiğini anlatası geliyor. BBC bunları anlatmaya kalktığınızda size söz vermiyor. Ancak, muhalif ses iseniz, Erdoğan aleyhine konuşmak istediğinizi söylerseniz sizi hemen haber merkezine bağlayıveriyorlar. İsteyen deneyip görsün. Başka ne diyor BBC spikeri?

“Darbe girişiminin Fetullah Gülen'in doğrudan talimatıyla gerçekleştiğini iddia ediyorlar ama Gülen'in darbeyle olan ilişkisi henüz kanıtlanmış değil.” Diyor. Bunlar Fetullah köpeği çıkıp, “talimatı ben verdim” dese bile “kanıt yok” diyecek şekilde şartlandırılmış mahlûkattandır.

Bakın size bizzat şahit olduğum bir şey anlatayım da algı yönetiminin oralarda halkı nasıl etkilediğini iyice anlayın. Bir İngiliz, kardeşiyle telefonda konuşuyor. Bu Türkiye’de yaşayan hanım, yeri geldiğinde Sayın Cumhurbaşkanımızın memlekete yaptığı hizmetleri anlatıyor, “Garibanlar onun sayesinde Refaha kavuştu. Halka verdiği hizmetler mükemmel. Yollar, hastaneler, havaalanları…” diye anlatmaya başlayınca kardeşi sözünü kesip, “Ama İstanbul’a kocaman bir cami yaptırıyor” diyecek oldu… Kardeşinin bu lafı üzerine dayanamayan hanım, “Bana bak!” diye patladı. “Kilise yaptırana da böyle karşı çıkıyor musun? Kilise mi yaptıracaktı? Burası Müslüman bir memleket. Tabi cami yaptıracak. Osmanlı’dan bu yana böyle büyük bir eser yapılmamış. Halka güzel bir eser bırakmak istiyor. Üstelik o yapılan caminin yanı sıra bir külliye. Sen külliye nedir anlamazsın zaten” deyip telefonu kapattı…

Keşke biz de böyle cevaplar verebilsek…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.