SON DAKİKA
Hava Durumu

MAKARON!

Yazının Giriş Tarihi: 30.03.2018 21:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 30.03.2018 21:00
 

Terör kendilerini vurduğunda dünyayı ayağa kaldıranların söz konusu Türkiye olduğunda teröristleri desteklemeleri artık alışılageldik bir durum. Kendilerini, daha doğrusu Hristiyanları vurmadıkça terör ve terörist onların yandaşı oluveriyor. Kim ne derse desin bu böyle. Aksini iddia etmek mümkün değil. Üstelik Türkiye de çok güçlendi. Artık hükmedemiyorlar. Zayıflatmaları gerektiğini düşünüyorlar. Eski günlerini özlüyorlar. O höt dedin mi “al...” diyen politikacıların iktidara olduğu kolay yaralanabilir bir Türkiye hayali ile yaşıyorlar. O zaman daha iyi kontrol edecekler bizi. Dediklerini kolayca yaptırabilecekler.

Bunu sağlama almanın en iyi yolu da Türkiye’yi terör kaosu içinde boğmak. Dost görünüp yüze gülerek arkadan kuyu kazmak için ne gerekiyorsa yaptılar, yapıyorlar ve de yapmaya devam edecekler. Bunu ”Dost ve müttefik” iki yüzlülüğü ile yapmaya devam edecekler… Bunlara inanacak ve iş birliği yapacak olanlar var elbet.

Bakın makaron, pardon Makron ne yaptı? Terör örgütü yandaşlarını Elysee Sarayı’nda kabul etti. İşin daha acı tarafı haberlere bakılırsa bu teröristlere destek garantisi vermiş. Bakın ne diyor?

“Kürtlere destek garantisi verdik. SDG-Türkiye arasında arabulucu rolü oynamak istiyorum”

Böyle olunca da terör yandaşları da “Macron bize DEAŞ’la savaşmak ve Türkleri ilerleyişten vazgeçirmek için asker gönderme sözü verdi” açıklaması yapıyorlar tabii.

Bir de eklemiş “Suriye’nin kuzeyinin istikrara kavuşması için çalışacağız.” Bu bahsettiği istikrar kendi anladıkları istikrardır. Yani bölgenin istikrarlı olarak kendi kontrolleri altında olmasıdır.

Trump’ın açıklamaları bu noktada önem kazanıyor.

"Suriye'den çok yakında çıkacağız. Bölgedeki diğer insanlar artık onunla ilgilensinler."

Bunun anlamı “İşi Avrupalı taşeronlara devrettik” den başka bir şey değildir.

Fransa’nın bu teröristleri korumak adına asker göndermesinin tek bir anlamı vardır ve bu anlam hiç de hoş değildir. Birleşmiş Milletler acilen bu konuya el atmalı ve terör destekçisi Fransa’ya ağzının payı verilmelidir.

Arabuluculuk konusuna gelince söylenecek tek söz var;

Haydi Makron sen git kumda oyna!
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.