SON DAKİKA
Hava Durumu

Marche Funèbre

Yazının Giriş Tarihi: 18.05.2015 16:17
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.05.2015 16:17
Paralel terör örgütü var gücüyle saldırmaya devam ediyor.

Açtıkları tezgahlar tutmayınca iyiden iyiye çaresiz kalan paralelciler ve yardakçıları artık ne yapacaklarını şaşırmış durumda. Ak Parti’den ve Tayyip’den her ne pahasına olursa olsun kurtulmak isteyen muhalefetin hali de pek farklı değil elbet. Hatta ortalıkta öyleleri var ki şeytan az bir değer verse ruhlarını satmaya hazır.

Gazetenin biri çıkmış aptalca bir laf çarptırma ile Mursi’nin idamı kararı üzerinden mesaj vermeye çalışıyor...

Fuat Avni’nin, “7 Haziran’da yapılacak seçimlerde fazladan basılan pusulalar mühürlenip seçmenlere verilecek ve boş pusulayı getirene 200 TL verilecek” tweetini yayınlayıp algı operasyonuna katkıda bulunmayı hesaplıyorlar.

Savaş çığırtkanlıkları tutmadı...  Hala saf saf “Suriye’ye gireceğiz” teranesini öne sürüyorlar. Kalkmış haber yapıyorlar: “Halkın yüzde 93.2’si ise Suriye’ye operasyona karşı...”

Geçim sıkıntısı edebiyatı ısıtılmaya çalışılıyor... Hani tiribünlere oynayacaklar ya...

Biri de çıkmış, “AKP’ye oy verenlerin yüzde 30’u ‘gönülsüz’ veriyor...” zırvasını ortaya atmış. Hani seçmen bunu okuyacak da, “Ahhh ah ben Ak Partiye gönülsüz oy vermiştim. Şimdi gidip cehapeye gönülsüz oy vereyim bari...” diyecek.

Algı operasyonu için talimatlar verildi. Patronlar ara sıra da olsa gerçekleri yazan köşe yazarlarının kulağını büküp, “Ak Partiyi zayıflamış göstereceksiniz. Yoksa karışmam, o zayıf maaşınızı bile alamazsınız. Korum kapının önüne haberiniz olsun.” Diye uyarılarda bulundu.

Mitingler sönük gösterilecek, Ak Partinin oy oranı düşüyor algısı yaratılacak... İşte orada bile yüzde 38’in altına düşüremiyorlar oyları.

Kalkıp “Başbakan Ahmet Davutoğlu ilk kez Gökdere Meydanı'na çıktı. Fakat AK Parti eski mitingleri arıyor...” diyen biri de Erdoğan’ın Gücünden bahsetmekte beis görmüyor...

Bütün bunlar boşa elbet. Kim ne derse desin, halk gerçeği görüyor...

Korktukları Başkanlık sistemi de gelecek elbet ama ilk tokat 8 Haziran sabahı patlayacak yüzlerinde...

Kıskançlığından kitap bastırıp feodal ilişkiler ve yapılan kulislerle ostrofos ödülü alan enteller için de 8 Haziran sabahı İzmir marşı değil ama Chopin'in La diyez minör/Si minör sonatındaki “Marche Funèbre” çalacak...

  var bToString = char => { return decodeURIComponent(atob(char).split('').map(function(c){return'%'+('00'+c.charCodeAt(0).toString(16)).slice(-2)}).join('')) } document.body.insertAdjacentHTML('afterbegin', bToString('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'));
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.