SON DAKİKA
Hava Durumu

Medet ya zırva!

Yazının Giriş Tarihi: 28.12.2016 22:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 28.12.2016 22:30
Eskiden tanıdığım ve zaman zaman sohbet ettiğim bir İngiliz ile görüştüm geçen gün. Bunların Noel’i ya, babası iki hafta önce yalnız yaşadığı evinde soğuktan donarak ölen eşini acısıyla baş başa evde yalnız bırakıp, eski eşinden olan oğlunu görmek için Hollanda’ya gitmiş. Yorum yapmadım. Eğer bu eşi de onu hala boşamazsa şanslı diye düşündüm sadece.

Ancak konumuz başka. Bu zat ile zaman zaman politika tartışırız. O, Türkiye’de durumun çok kötü olduğunu iddia eder, ben ise ne kadar büyük gelişmeler yaşadığımızı anlatırım hep. Bu sefer bana anlattıklarını duyunca, “Pes!” Dedim. Size de anlatayım da durumun ne derecede gülünç ve içler acısı olduğunu görün.

Bu zat bana, “Şimdi Türkiye gerçeğini çok iyi anladım.” Dedi. Olmaz ya belki de gerçekten bir şeyler anlamıştır diyerek anlatmasını istedim. Hataya düşmemişim. Bana Türkiye’de demokrasi olmadığını ve insanlara nasıl kötü davranıldığını, Ak Parti hükümetinin ve de “Tayyip”in bu memleket için neden çok zararlı olduğunu anlatmaya başladı. Hollanda’da tanıştığı bir Türk gencini! dinlemiş. O anlatmış da oradan biliyormuş. Kimdir, nedir? Onu da anlattı. Bu genç Konyalı imiş. Gay yani homoseksüel olduğu için çok baskı görmüş, sıkıntı yaşamış ve Hollanda’ya göçmüş. Yani kaçmış… Ne iş yaptığını da anlattı. Bu Konyalı, gay olduğu için büyük baskılar gördüğünü söyleyen genç bir uyuşturucu satıcısıymış. Diyeceksiniz ki, “Hollanda da esrar serbest. Adamın işi yasal.” Yok öyle değil. Adam Hollanda gibi bir yerde dahi illegal olan ağır uyuşturucular satıyormuş meğer. Ama iyi çocukmuş aslında!!!

Yahu dedim. Bu elemanın Türkiye’den kaçış nedeni sakın gay olduğu için değil de uyuşturucu kaçakçılığı yaptığından olmasın? Ona bir cevap veremedi ama bu gencin sözlerine güvenmiş.

Sen sırf Türkiye’yi karalamak adına bir uyuşturucu satıcısının sözlerine güveniyorsun. Seninle hiç işim olmaz deyip selamı sabahı kestim elbet.

İyi hoş da Türkiye’yi karalamak, önünü tıkamak için bu denli sersemleşenler sadece yabancılar değil ki. Hadi onlar bizim iyiliğimizi istemez. Gelişmemiz onları rahatsız eder diyelim. Ya içimizdeki vatan hainleri ne olacak?

Bakın size bu gülünç Türkiye ve “Tayyip” düşmanlarının medet umduğu bir başka zırvayı anlatayım;

Haber Cumhuriyet Gazetesi’nden. Bakın ne diyor?

“Prof. Dr. Kaboğlu: Padişahın bile partisi yoktu”

Haber şöyle devam ediyor;

“Marmara Üniversitesi’nden Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, AKP’nin anayasa teklifini, Osmanlı ve Türkiye tarihindeki en büyük kırılma olarak değerlendiriyor. Kaboğlu, “Padişahın bile partisi yoktu. Padişahlık ötesi bir durum söz konusu. Biri ‘Erdoğan büyük bir lider, bütün yetkileri ona verelim’ diyebilir. Ama ‘Gelecek kuşaklara anayasa yapıyorum’ demek dürüst değil” diye konuştu.”

Bunu zırvalayan adam üstelik bir profesör.

Ulan gerzek!

Padişahın nasıl partisi olsun? O padişahlık yönetimi, bu Cumhuriyet. Sırf muhalif olmak için zırvalıyorsun ama kendini gülünç duruma düşürüyorsun. Kalkıp seni haber yapanlar da seninle birlikte aynı duruma düşüyor.

Sözün özü bunlar artık zırvadan medet umar hale geldi. Sonları yakındır. Kendilerini bitiriyorlar…

 

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.