SON DAKİKA
Hava Durumu

MILYAR DOLARLIK SARAY!

Yazının Giriş Tarihi: 28.01.2021 19:07
Yazının Güncellenme Tarihi: 28.01.2021 19:07

         Televizyonda anlattıkça anlatıyor; Karadeniz kıyısına milyar dolarlık saray yaptırmış. Sarayda dans salonu ve bir kumarhane bile varmış. Tuvaletlerin fırçaları İtalya’dan gelmiş. Bu diktatör halkı eziyormuş…

Sunucu soruyor; “Protesto gösterilerinde çocukları öne sürdüğünüz doğru mu?” Bu inkâr ediyor; “Yok öyle bir şey. Biz çocukları kullanmıyoruz.”

Yok, CHP’lilerle bir röportaj değil, BBC’de sabah yayınlanan “Hard Talk” (Zorlu konuşma) programında tutuklu Rus muhalif lider Alexei Anatolievich Navalny’nin kurmayı Leonid Volkov konuşuyor. Sunucu Stephen Sackur’un sorularını cevaplıyor.

Daha mevzuya başlarken arz edeyim; kimsenin içişlerine karışmak, oralarda taraf tutmak niyetimiz yoktur. Ne Navalny’i destekleriz ne de Putin’i, tıpkı ne Trump’ı ne de Biden’ı desteklediğimiz gibi. Kimi neyi başkan seçtikleri bizi ilgilendirmez. Bizi ilgilendiren oralarda dönen dolaplar ve bunların Türkiye’yi nasıl etkileyebileceğinin yanı sıra bizdeki siyasi tezgâhlarla benzerlikleri veya zıtlıklarıdır. Ayrıca, bu tezgâhları kimlerin sahneye koyduğu da merak konumuzdur.

Şimdi dönelim programa…

Leonid Volkov anlattıkça benim gülesim geldi açıkçası. Bizim CHP’liler ya da malum muhalifler ne dediyse bir eksiğini söyledi garibim. Genç ve tecrübesiz tabii. Kendisine dikte ettirileni pek ezberleyememiş. Bizimkilerden kurs alsa fena olmayacak.

Stephan Sackur soruyor; “Putin halka yaptığı açıklamada bu gibi oyunlara gelmemelerini, bu ve benzeri karışıklıklardan en çok halkın zarar gördüğünü söyledi. Bu etkili olur mu?” Volkov kem küm ederek cevaplıyor “Olmaz bence, millet aç, aç…” işte tam burada makaraları koyuverdim. Yahu bu adam kurs görmüş…

Bu tezgâhın da aynı tornadan çıktığı bariz. Daha açık ifade etmek gerekirse, oyunu sahneye koyan ABD (Siz CIA anlayın) ve Almanya (Bunu da BND olarak okuyun) ikilisi. Arada kerhen destekleyenler de mevcut. Rusya işlerine gelmiyor. Orada kendilerine yakın ve kontrol edebilecekleri bir lider istiyorlar. Bütün gümbürtü bu yüzden. Yoksa Rus halkının aç veya tok olması zerre kadar umurlarında değil.

Nasıl bir benzerlik değil mi?

Bakın iddiaların tam tersi bu “Putin’in sarayının” milyar dolara mal olmadığı açıklandı. Üstelik Putin’in şahsı için değil, Rusya için yapıldığı ifade edildi.

Diğer iddiaya gelince, yani gösterilerde çocukların öne sürüldüğü iddiası. Bunun yalan olduğunu söyledi Volkov. İyi hoş da video görüntüleri tam zıddını ortaya koyuyor.

Önemli değil, salla gitsin. Birkaç kişi inansa yeter…

Bugüne kadar dünyayı yöneten veya yönlendirenler zoru görünce paniğe kapılıyor. Güçlü liderler işlerine gelmiyor.

Durum bundan ibaret…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.