SON DAKİKA
Hava Durumu

…MİŞ GİBİ

Yazının Giriş Tarihi: 06.01.2018 21:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.01.2018 21:30
Gazetecilikte bazı haberleri verirken kıvırma payı konulur, bazen soru sorulur bazen de olay aynen veriliyormuş gibi gösterilerek araya sokuşturulan bir iki kelimeyle yasal sorumluluktan kaçılır veya toplum tepkisi karşısında önlem alınır. Bu mesleğin oyunlarından biridir bu. Bilen bilir bilmeyen yer.

Hürriyet Gazetesi de bu yöntemlere başvurmuş. Haberin başlığı; “Anaokuluna Kuran kursu” Spotunda ise aynen şu ifade yer alıyor; “MALATYA’da anaokulu ve anasınıfı öğrencileri için Kuran kursları, cami gezileri ve değerler eğitiminin de yer aldığı ‘Okul Öncesi Eğitim Protokolü’nün yapıldığı ortaya çıktı.”

Malatya özellikle büyük harflerle yazılmış ve cümle “Ortaya çıktı.” Diye bitirilmiş. Yani hani gizleniyormuş da ortaya çıkartılmış havası veriliyor. Yani gizli saklı yapılan bir şey, belki bir suç! Milli Eğitim Müdürü’nün görüşüne de yer vermeyi ihmal etmemişler. Akıllıca yapılmış bir algı yönetimi. Taraftarlarına “Bakın dinciler çocukların beynini küçük yaştan yıkıyor.” mesajını verecekler akılları sıra.

Kardeşim, İncil kursu açıp İsa Mesih’in hayatını ve Hristiyan kültürünü mü öğreteceklerdi? Müslüman ailelerin çocuklarına İslami eğitim verecekler tabi ki. O pek demokratik, pek laik Avrupa’larında o yaşta çocuklar her Pazar kiliselere götürülüyor. Onlar gerici olmuyorlar mı?

Niyet ve amaç besbelli…

Ahmet Hakan’da köşesinden Kemal’e destek verip, hakkında tomarla yolsuzluk davası olan başkana üstü kapalı kol kanat geriyor o da ayrı bir mesele…

Sözcü gazetesi de tribünlere oynuyor bu günlerde. Alkollü içki fiyatları artmış. Garibana darbe vurulmuş. Keza sigara da öyleymiş. Bunlar kazayla iktidara gelse memlekette alkolizm ve kanser artacak demek ki. Yavrum, o sizin Avrupa’nız bunlardan kurtulmaya çalışıyor. Bakın İngiltere sigarayı bıraktırmak için bağımlılarına elektronik sigarayı Ulusal Sağlık Sistemi üzerinden bedava vermeyi planlıyor. Gece on - on bir gibi açık pub bulamazsınız. Hükümet alkol kullanımını azaltmak için yoğun çalışmalar yürütüyor. Danimarka’da Perşembe ve Cuma günleri içki satışı yasak. Ancak belirli izin verilen yerlerden alınabiliyor o da akşam saat dokuza kadar…

Maksat iktidara vurmak. Halk sağlığını falan düşünen yok ki. Baksanıza adamlar açık açık “Amerikan mandası gelse teslim oluruz.” Diyor. Dahası var mı?

Kemal ne yapıyor?

O hala Isle of Man’a takmış dönüp dolaşıp onu söylüyor. Yalan olduğu ispat edilmiş iddialardan medet umuyor.

Ne muhalefet be!
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.