SON DAKİKA
Hava Durumu

Modern silahlar!

Yazının Giriş Tarihi: 12.10.2016 23:53
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.10.2016 23:53
Adamlar televizyonlara çıkıp çalakalem yazdıkları kitapların satışını arttırmak için birbirinden “flaş” açıklamalar yapıyorlar. Kimi HAARP projesini anlatıyor, kimi insanların nasıl zehirleneceğini. Bunlar güncel durumdan nemalanmayı hedefleyen tipler.

Bunlar yüzünden on yıllardır geliştirilmekte olan elektromanyetik fırlatma sisteminin füzelerde kullanımının nasıl başarılı olduğunu ve son denemelerinin yapıldığını bile anlatamıyorum açıkçası.

Bazıları tabi ki yürekten, içleri yandığı, insanların bilmesini istedikleri için cansiperane konuşuyor ama anlattıklarıbu nemalanma çabasıyla açıklama üstüne açıklama yapanlar arasında güme gidiyor açıkçası. Bu da bilgi kirliliği yaratarak gerçekleri örtme çabasının çok kullanışlı bir koludur. Daha çok gizli servisler tarafından ifşa olan sırların sulandırılıp örtülmesi için kullanılır.

Aynı yöntem, eğer fark ettiyseniz, FETÖ’cüleri ve yaptıklarını örtbas etme çabalarında da kullanılıyor. Her kafadan bir ses çıkıyor, FETÖ yüzünden ihraç edilenden daha fazla sayıda öğretmen, “Ben haksız yere atıldım. Göreve iademi istiyorum” diye başvuruda bulunuyor. (Gerçi bunların bir kısmı tatlı su kurnazlarından, taşra bezirgânı mantığıyla köşeyi dönme çabasında olanlardan da oluşuyor ya neyse…)

Bilgi kirliliği yaratma numarasıyla algı yönetimi neredeyse kardeştir. Birbirlerini desteklerler. Yaratılan bilgi kirliliğinden kafası karışan zavallı halkta algı yönetimi uygulaması kolaylaşır, tersi olarak da yaratılan algı yönetimiyle aynı halk bilgi kirliliğine daha açık ve yaralanabilir duruma getirilir.

Amerika’da bu yöntemler şu an başkanlık seçimlerinde minimal bazda da olsa uygulanmakta. Ne var ki, esas odaklandıkları yerler farklı olduğu için bu uygulamayı tam layıkıyla yapamıyorlar. Esas ağırlık verilen yerler arasına Türkiye’nin yanı sıra Rusya’nın da eklenmesi işlerini yoğunlaştırdı şimdilerde. Rusya üzerinde algı yönetimine de ağırlık vermeye başladılar çünkü.

Neden Rusya’ya da ağırlık veriliyor? Diye sormazsınız her halde. Çünkü cevabı basit; Türkiye ile Rusya dostluk ilişkilerini geliştirdi. Başta enerji konusunda olmak üzere yapılan iş birlikleri gözleri korkutuyor elbet.

Daha büyük bir korku var.

“Ya Suriye konusunda Rusya ile Türkiye tam anlamıyla anlaşıp sorunun çözümünde önemli ve büyük bir adım atarsa?”

Bu korku onlara kâbuslar gördürüyor. İşte o yüzdendir ki FETÖ aracılığıyla bozdurdukları Türkiye – Rusya ilişkilerinin yeniden ancak bu defa belki de daha güçlü tesis edilmesi onları var güçleriyle saldırmaya yönlendiriyor.

Paganlar terör örgütlerine yardım yağdırıp, “Ha gayret başaracaksınız. Kürt devletini kurduracağız size ve hemen tanıyacağız” gazını verip duruyor. Silah ve mühimmat yağdırılıyor.

Baksanıza ABD’de başkanlık seçimi propagandaları sırasında terör örgütü bağlantılarına destek verilmesi ayan beyan deklare edildi.

Netice olarak demek istediğim şudur;

Türkiye, üzerinde oynanan oyunları elbet boşa çıkartacaktır. Ancak, bunun çabuklaşması için sistemin hızlı işlemesi gerekliliği vardır. Bunun da hangi yolla olabileceği malumdur…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.