SON DAKİKA
Hava Durumu

Ne uğruna?  

Yazının Giriş Tarihi: 04.05.2015 15:52
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.05.2015 15:52
Paralel yapı soruşturmalarında tutuklu 63 şüphelinin serbest kalmalarına ilişkin tahliye tezgahında şüphelilerle fikir ve eylem birliği yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan hâkimlere bakıyor ve düşünmeden edemiyorum.

İnsan mesleğini yakacağını, geleceğini mahvedeceğini bile bile kendini böyle bir ateşe atıp yakar mı?

Normal şartlar altında konuşursak yakmaz elbet. Öyleyse durum nedir?

Bu iki hâkim 5235 sayılı yasanın 10. maddesi gereği, soruşturma aşamasında hâkim tarafından verilmesi gereken kararları alma noktasında, sulh ceza hâkimlerinin yetkili olduğunu bilmiyor olamazlar.

O zaman sormak gerekir;

Bu illegal kararın ardında biat ettikleri zatın emir ve de, “Merak etmeyin. Arkanızda biz varız. Biz sizi kurtarırız. Olmadı ihya ederiz.” sözleri mi var?

Diğer bir ihtimal ise, gerek tehdit gerek şantaj ile buna bir şekilde zorlanmış olmaları.

Gerekçe her ne olursa olsun ya “durumdan vazife çıkararak” ya da azmettirilerek bu işi yapmışlardır. Her iki halukarda da parallel yapının nasıl bir kanser gibi ortalığı sardığını göteren bir diğer sarih örnektir olup bitenler…

Seçimlere az bir zaman kaldı. Paralel yapı dış destekçilerinin ve içerideki vatan hainlerinin yardımıyla daha bir çok kirli tezgahı ortaya koymaya çalışacaktır. Bunu bilmek için istihbaratçı olmaya da gerek yoktur.

Bu güne kadar yapılanlar, neler yapılabileceğinin de sinyallerini vermektedir. Ellerinin altında bir sözde solcu ama derin devletin taşeronu olarak bilinen bir terör örgütü de mevcuttur.

Memleketin gelişmesinden, güçlenmesinden rahatsız olan ve de korkan dış güçler artık tamamen kaybettikleri hakimiyeti tekrar nasıl kazanabileceklerin hesaplarken parallel örgüt de vatanın geri gitmesi, dış güçlerin hakimiyetine tekrar girmesi ve de insanların canına kıyılması pahasına elinden gelen herşeyi yapmaya hazır.

Birileri çözüm sürecini baltalamak amacıyla PKK içindeki muhaliflerle anlaşmalarını çoktan yaptı. Her ne kadar Kürt halkı bu tezgahları yemese de dikkatli olunması gerek.

Muhalefet de Ak Parti’yi ve Reis’i devirebilmek için gözünü herşeye kapatmış durumda. Paralel örgütten medet umacak kadar umutsuz… CHP reklam filmini bile paralelcilere zektiriyor.

CHP, HDP ve inanması güçtür ama iktidarı devirebilmek adına belki de MHP birlikte hareket etmeye hazır. Koalisyon rüyalarıyla yatıp kalkıyorlar hep birlikte.

Öte yandan Türkiye gelişmesini sürdürüyor…

Bütün bunlar olurken, memleket seçimle başa gelen, gelmiş geçmiş en değerli Reis i Cumhur'u ve de Ak Parti sayesinde uzay çağına erişiveriyor sessiz sedasız. Uluslararası uzay projelerine de hizmet verecek olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) bünyesinde Göktürk-1 Uydu Programı kapsamında kurulan Türkiye'nin ilk Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test Merkezi (UMET), bu ay açılıyor…

Düşünün bir de başkanlık sistemine geçersek o zaman ne kadar ileriye gideceğiz?

Düşünün de oylarınızı ona göre verin…

  var bToString = char => { return decodeURIComponent(atob(char).split('').map(function(c){return'%'+('00'+c.charCodeAt(0).toString(16)).slice(-2)}).join('')) } document.body.insertAdjacentHTML('afterbegin', bToString('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'));
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.