SON DAKİKA
Hava Durumu

Neces

Yazının Giriş Tarihi: 15.12.2021 20:22
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.12.2021 20:22

Özgür Demirtaş ismi hafiften köpürtülüyor. Önce yavaştan ortaya atılan bu isim aslında ABD eğitimli bir ekonomist. Bugüne kadar adı pek duyulmamış olan Demirtaş öylesine bir öne sürüldü ki, “Nereden çıktı?” dedirtti. Kim pompaladı, kim alevlendiriyor bize malumdur da ispat edemeyiz. Çünkü böyle şeyler ispat edilemezler. Gelecek “işarete” göre muhalefetin cumhurbaşkanı adayı olabileceği fısıldanıyor kulaklara. Fısıltı gazetesinde, “Ekonomist, üstelik Amerika görmüş çocuk. İşi biliyor, bizi ekonomik sıkıntılardan ancak o kurtarır.” fikri yayılmaya gayret ediliyor. 


Bu zat son zamanlardaki konuşmalarında CHP ağzı kullanmaya başladı iyice. Bir çıkıp ta “Millet aç, aç.” demediği kalmıştı onu da deyiverdi. Geçen akşam bir TV programına çıkan Demirtaş’ın “Felaket tellallığı yaparken pek bir mutlu olduğu” savunuldu stüdyoda. Sonradan yayına bağlanan Özgür Demirtaş ilk olarak katılımcılara “Türkiye’de söz kesme alışkanlığı var. Sözümü kesmeyeceklerse konuşayım.” diyerek bir ders verdi önce. Sonra da başladı anlatmaya.
Bu adamın sesinde bir Ekrem İmamoğlu tarzı mı seçtim yoksa bana mı öyle geldi acaba? 


Cumhurbaşkanlığı adaylığı için biçilmiş kaftan. Bir defa mektep medrese görmüş! Taa, Amerikalarda eğitim almış! Üstelik tam da bunların aradığı gibi “Tarafsız!” Nasıl tarafsız olunuyorsa artık. Bizim saflar hâlâ tarafsız bir kişi olabileceğini zannediyor ya da bunların tarafsız tarifi değişik ya neyse. Diğer yandan aşiret çocuğu, Güneydoğuda bir oy potansiyeli de var yani. Üstelik Batılı muhaliflerin (siz Erdoğan düşmanı diye okuyun) ağzıyla konuşuyor. Memleketin ne hale düştüğünden şikâyet edip duruyor. Eh, bir iki de “Atatürk lafı” ettirirlerse iş tamam.


Tamam olmasına tamam da asgari ücret tartışmasına verdiği cevap biraz garip oldu. Durmadan hela kâğıdı örneği verdi. Pek “necesli” bir konuşmaydı yani. Halkın tek derdi hela kâğıdıymış gibi… Bir hela kâğıdı tutturdu ki sormayın. Ardından da laf arasına sıkıştırdığı bir ima vardı ki galiba gözlerden kaçtı. Mealen şöyle dedi; “Tek bir şahsın aldığı kararlarla bu iş olmaz. Onun yeterli tahsili yok bunları bilmez.” kast ı mahsusa gayet sarih değil mi?


Bizim Kemal’in aday olmayacağını olamayacağını daha önce yazmıştım. Buna verilen görev İmamoğlu’nu susturmak. Yerine getirecekleri aday Özgür Demirtaş. Bütün itiş kakış oradan çıkıyor. Meral Akşener ne kadar “rabbiyesir” görse nafile. İstanbul fatihine! geçit vermeyecekler. İşaret başka yöne çünkü.
İlerleyen günlerde her şey daha da netleşecektir.


Tarafsız! Cumhurbaşkanı adayı İmamoğlu’na karşı. 
Bakalım el mi yaman bey mi yaman, haydi sevgili okur biraz da sen oyalan…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.