SON DAKİKA
Hava Durumu

Nedenini açıklıyorum

Yazının Giriş Tarihi: 10.03.2016 05:05
Yazının Güncellenme Tarihi: 10.03.2016 05:05
 

Bu Kemal ve taifesi ile bilumum CeHaPe’liler, postalcı garipler, İstanbul sermayesi ve onun medya borazanları, Fetö’cüler ve diğer muhalif zevat oturmuş kara kara düşünüyor. Diyorlar ki;

“Yahu eskiden Avrupa bastırdı mı, Amerika hı dedi mi hükümetler düşerdi, ekonomi allak bullak olurdu. Eee şimdi olmuyor? Bütün Avrupa bunlara düşman ama yine de bunların dediği oluyor. Neden acaba?”

Öte yandan, bizim saf ve temiz yürekli halkımızın bir bölümünün de aklına başka bir soru takılmış. Soruyorlar;

“Hadi bu içerideki adamları anladık. Beceriksiz, kifayetsiz ve fesat olduklarından Ak Parti ve Özellikle de Sayın Erdoğan’dan nefret ediyorlar. Bükemedikleri eli öpeceklerine içlerindeki nefreti o kadar büyüttüler ki iş vatana ihanet noktasına kadar geldi. Gözlerini bürüyen bu şeytani nefretle memleket yıkılsa, düşmanın eline geçse, bölünse ama Ak Parti ve Sayın Cumhurbaşkanı gitse bunlar zil takıp oynayacak. Oynayacak da Avrupa’da da bir muhalefet, bir nefret var Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı. Var olmasına var da sonunda onun dediği oluyor. Mesela Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne almıyorlar ama dünya kadar yardımı veriyorlar, vizeyi kaldırıyorlar. Bu nasıl istir anlayamadık?”

Kafalarında bu sorularla dolaşanlara cevap vereyim.

Birinci grubun halini ikinci grup anlattı zaten. Onlar birer zavallı. Hıyanet içindeki Paralelciler iflah olmaz birer şeytan uşağı. Yapacak bir şey yok. Cezalarını çekecekler ve yok olup gidecekler. Diğerlerine gelince; Nefreti, hıyaneti bırakabilirlerse doğru dürüst bir muhalefet haline gelebilirler ve hatta doğru düzgün, memleketi ve halkı düşünen, güçlenen Türkiye’yi daha da güçlü kılacak şeyler yapmayı yürekten isteyip de akla uygun planlarını anlatabilirlerse belki bir şansları olabilir. Eh bu da pek mümkün görünmüyor. Yani yüzde yirmi beşe talim…

Gelelim bizim saf ve temiz yürekli vatandaşın sorusuna;

Ey cemaat! Doğru dediniz. İyi bildiniz. Bu içeridekilerin durumu aynen dediğiniz gibi. Kendilerine yarattıkları bir putun dirilip gelerek onları kurtaracağını bile düşünecek kadar akli muvazeneleri sarsılmış durumda. Allah şifa versin. CeHaPe’lilere de sabır ihsan eylesin çünkü yüzde yirmi beşten kurtuluş yok.

Gelelim Avrupa ve Amerika’dakilere. Onlar karşılarında eskisi gibi etkileyemedikleri bir Türkiye’den korkuyorlar. Sinirleri bozulmuş, hüsrana uğramışlar. Saldırıyorlar, çünkü bizi sevmiyorlar. Hıristiyan kulübüne resmen almıyorlar ama aynı hakları veriyorlar. Çünkü artık çok güçlü bir ülkeyiz. Anayasa değişip başkanlık sistemi gelince daha da güçlü olacak. “Belki başkanlık sistemini engelleyip bunların daha da güçlenmesini önler ya da geciktiririz.” Hesapları yapıyorlar. Nafile olduğunu bilmeleri, bunu denemelerini engellemeyecektir elbet. Hangi şart altında olursa olsun bunu hep deneyecekler.

Ne var ki, eninde sonunda Türkiye’nin daha doğrusu Türkiye Cumhuriyeti’nin gördüğü en büyük, en muhteşem liderin yani Sayın Başkanımızın dediğine geliyorlar. Çünkü o ileriyi görüyor, olması, yapılması gerekeni söylüyor ve dedikleri bir bir çıkıyor.

Anlatabildim mi?

 

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.