SON DAKİKA
Hava Durumu

Nero gidici mi?

Yazının Giriş Tarihi: 16.01.2018 21:20
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.01.2018 21:20
 

Tarihte Roma’yı yakan imparator olarak bilinen ve adı memleketimizde hep yanlış telafffuz edilip yazılan Nero’yu anlatmak istedim bugün. Esas adı Lucius Domitius Ahenobarbus, aynı zamanda Nero Claudius Caesar Drusus Germanicus olarak da bilinir. Julio-Claudian Hanedanı'nın beşinci ve son Roma İmparatorudur. 13 Ekim 54'te Roma tahtına oturmuştur. Romayı yakıp lir çalarak izlediği de yalandır. Tarih Nero'yu zorba olarak hatırlar. Bilmeyenlere referans olsun diye bu bilgiyi aktardıktan sonra esas konumuza dönelim.

Bizim Nero’muz bu lakabı vatandaşlara kendilerini yakmalarını tavsiye ettiği için layık görüldü. (Hangi akli muvazenesi yerinde bir Ana muhalefet lideri öyle bir şey yapar havzalımız almıyor elbette.) Bu zat abuk laflar ede dursun partisinde de hareketlenme başladı.

Yalova Milletvekili Muharrem İnce beceremeyeceğini bile bile zemin yoklarken şimdi de İstanbul Barosu eski Başkanı Prof. Ümit Kocasakal adaylığını açıklıyor. Galiba sonunda bizimkinden kurtulmayı deneyecek CHP. Gerçi bunun koltuktan ayrılmaya pek bir niyeti yok ama. Bakarsınız bir şeyler yaparlar.

Kemal! Beni iyi dinle. Türkiye’nin düşmanlarıyla aynı dili kullanmak, terör örgütünün ekmeğine yağ sürecek şeyler yapmanın açıklaması vardır. (Açıklama pek hoş olmasa da) Ancak, gidip vatandaşa kendisini yakarak protesto eylemi yapmasını tavsiye edersen işte böyle meczup muamelesi görmeye başlarsın, partideki koltuğundan da milletvekilliğinden de olursun. Benden söylemesi.

Kemal, Suriye sınırında olanlar seni rahatsız etmiyor. O belli. Belki bundan nemalanmak bile aklından geçiyor. Hani iktidar başarısız olur da bu sayede bir şansın olur gibi iğrenç hayallere falan kapılıyorsan, baştan söyleyeyim avucunu yalarsın.

Biraz ciddi bir yazı oldu size bir fıkra anlatayım da azıcık neşenizi bulun.

Fıkra şöyle;

Kılıçdaroğlu şöyle demiş; “Benimle ilgili bir şeyler söylemiş. Sevgili Erdoğan, benden niye korkuyorsun? Sen daha uzun boylusun, gel karşıma bana söyleyeceğini adam gibi karşıma çık yüzüme söyle.”

İşin ilginç yanı bunu cidden söylemiş yahu. Partisinin grup toplantısında söylemiş. Herkesin gözü önünde yani…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.