SON DAKİKA
Hava Durumu

Odaklı algıcı!

Yazının Giriş Tarihi: 26.02.2018 20:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 26.02.2018 20:30
Aldığı talimat gereği önceki yazısında Cumhurbaşkanı adayları konusunda yol göstermişti. Önce “Ben hayatım boyunca çok çaresizlik, çok belirsizlik gördüm ama bu çapta bir çaresizliği ve belirsizliği ne gördüm ne işittim.” Kelimeleriyle bir gerçeği vurguladıysa da sonra halasının nasıl olup da amca haline dönüşebileceği konusunda epey bir ahkam kesmişti.

Sonra Salih Müslim’in yakalanması dokunmuş olacak ki Emre Uslu’nun twitter hesabından yaptığının bir benzerini yaparak işi sulandırma yarışına katıldı. Müslim’in yakalanmasına odaklanamıyormuş. Çekya deyince aklına çekyat geliyormuş. Aklı sıra Çekya ile kriz çıkartıp iadeyi önleyecek. Ben Çekya konsolosu olsam hakaretten buna tazminat davası açar “Sen köşe yazarısın nasıl olup da ülke adlarıyla alay edebiliyorsun?” diye hesap sorardım.

Engin ağabeyin Sabah’taki köşesinden buna “şarap garsonu” demesi pek de yakışmış. “Tabii kendileri ortaya çıkıp da söyleyemeyecekleri için "şarap garsonuna" söyletiyorlar. (Fransız sofra adabında bunlara "sommelier" denir ve şık lokantalarda çok özel ve önemli bir yerleri vardır. Türkiye'de tekne güvertesinde bile kullanılıyorlar.)” diye dalgasını geçiyor.

Doğrudan destek vermeye maçası yemeyen her türden dolambaçlı yolu kullanıyor.

Bir emekli memur nüshası da kafayı harabelere takmış. “Fabrikalar AVM Oldu” başlığıyla haber yapmışlar. Haberde “Kamuya ait işletmeler satıldıktan sonra, kapatılan fabrikaların değerli arazilerinde bugün AVM ve rezidanslar yükselirken, ihale kararı alınan 14 şeker fabrikasının da aynı akıbete uğraması bekleniyor.” Diyerek eleştiriyorlar. Hani bunların döneminin binaları yıkılıyor ya, bunların geliştirdiği dinlerine göre bu binalar kutsal olsa gerek korumaya çalışıyorlar.

Ne var ki, habere bir de kolaj foto koymuşlar. Şecaat arz etme misali, bir yanda affedersiniz it bağlasan durmaz, atıl bir harabe diğer tarafta modern ve bir işe yarayan bir başka bina. Kendilerini batırıyorlar.

Bunlar ne derse desin ne yaparsa yapsın. Türkiye attığı kararlı adımlarla terörün, teröristlerin hakkından geliyor.

Bu yazı yazılırken ki durum şu: etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2059. Harekatın ilk gününden bu yana 112 nokta teröristlerden temizlendi.

Umarız Çekya da şu adamı bize verir.

ABD’den umudum yok. En azından dirisini vermezler…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.