SON DAKİKA
Hava Durumu

Oyun çok büyük!

Yazının Giriş Tarihi: 19.03.2016 05:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.03.2016 05:00
Etraf ihanet şebekeleriyle sarılmış, dış düşmanlar, belli gizli servisler plan üzerine plan uygulamaya koyuyor. Sakın kimse çıkıp da bana komplo teorisyenliği yaptığımı söylemesin. Çünkü gerçekte olan budur.

Siz bir iğrenç “Lawrence” ı sınır dışı edersiniz, onlar beş tane daha gönderir. Kalkıp casus şebekeleri, nasıl hareket ettikleri ve ne mene tezgâhlar kurduklarını anlatacak değilim. Onları izleyen izliyor. Sayın Başkanımız da bunun farkında.

Ne var ki, paralel yapının kalıntıları yüzünden işler o kadar da kolay değil. Gerçi bunun faydası da olmuyor değil. Paralel yapının “uykudaki” ajanları dahi ortaya çıkartıldı ve temizlik sürecek. Ondan sonra işler daha kolay hale gelecektir.

Terörü körüklemek iğrenç oyunlarda başvurulan en önemli silah olma özelliğini hep korumuştur. Emin olun eskiden olsa şu an Türkiye yaşadığı manzaranın çok daha vahimini yaşıyor olurdu ve belki de çoktan “büyük ve kabul edilemez derecede (vatana ihanete varan) tavizler bile vermiş olurdu. Rabbime çok şükür ki Sayın Erdoğan bu memleketin başındadır ve Ak Parti gibi inançlı bir Hükümet görev yapmaktadır.

Terör, “öz yönetim” adını verdikleri o bağımsızlık ilanını gerçekleştirebilmek adına körüklenip duruyor. PKK ve ne yazık ki şu anda legal olan uzantılarının yanı sıra geçmişten bu yana dost görünüp arkamızdan kuyu kazan dış güçler de illegal olarak bu işe destek vermektedir.

Adamların niyetini anlamak için istihbarat uzmanı olmaya gerek olmadığını hep söylerim. Biraz haberleri izlemeniz yeterlidir. Ancak, haberleri tek taraflı kanallardan izlemekle bunu başaramayacağınız da açıktır. Ulusalcı basından başkasını izlemeyenlerin dönen dolapların farkına varabilmesi kesinlikle mümkün değildir örneğin. Bu konuya ilişkin bir örnek verelim;

CNN, Reuters, birkaç çoğunuzun adını duyduğunu düşünmediğim kaynak ve BBC’yi izlediğimi hep anlatırım. BBC’den örnek verelim yine;

Türk vatandaşlarına vize serbestliği konusu yorumlanıyor haberlerde. Bir kesim çıkıp, “O Schengen’i bağlar. Biz mutlaka vize isteriz. Yoksa o Türkler burayı işgal eder.” Yorumunu yaparken, şimdilerde Schengen’i nasıl engelleyebilecekleri

konuşuluyor. Bu sabahki haberlerde BBC spikeri bir politikacıya aynen şöyle sordu; “Bazı Schengen ülkeleri için verilebileceği iddia edilen ve gerçekleşmesi zor görünen Türklere vize ayrıcalığının konuşulması konusunda ne düşünüyorsunuz?” Gördünüz mü algı yönetimini? Anlatılanlar uzun. Özetle şunu söyleyeyim. Türklere vize kolaylığını en azından Belçika ve İngiltere hiç ama hiç istemiyor, bundan korkuyor. O “Avrupa Birliği’nden çıkalım mı, çıkmayalım mı?” tartışmaları da bu oyunun bir parçası. Avrupa birliğine girme meselesi derseniz; boş verin zaten onu isteyen de yok. Başlarına çalabilirler.

İçeride tezgâhlanan oyunlar arasında temel gıda maddelerinde suni pahalılık yaratma çabaları bunun önemli bir parçası. Açgözlü esnaftan bir bölüm de hangi tezgâha maşa olduğunun farkında olmadan tamahkârlığı nedeniyle bunların çanını çalıyor o da ayrı konu.

Ama kayaya tosluyorlar. Karşılarındakinin gücü ve kararlılığı onları çok ama çok korkutuyor. Bu “Tayyip gitsin de vatan bölünsün varsın” diyebilecek kadar aşağılık olan lağım farelerinin sonu hüsran. Nasıl ki Paralelcilerin, PKK ve sözde yasal kollarının ve tüm teröristlerin sonu da hüsran olacaksa…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.