SON DAKİKA
Hava Durumu

Pagan sarmalı

Yazının Giriş Tarihi: 01.08.2018 20:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.08.2018 20:30
Paganların oyuncağı gizli servisler de kendilerine oyuncaklar edinirler. Onlarınki aksine daha bir açıktandır. En iyi tasarlanmış beyin yıkamalarla bile bastırılamaz bazı şeyler. Gün gelir, bir şeyler tetikler ve kusuverirler kursaklarındakileri olayların şahitleri. Belki vicdan azabıdır bu, belki de bir çıkar çatışması. Ya da bir anlık boşluk. Kimi yalnız hisseder kendini, yabancılaştırılmış… Kimi hiç düşünmeden ağzından kaçırıverir, toparlayamaz sonra.

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç’in söyledikleri bize önemli şeyler anlatıyor. “CHP'de gizli bir karar merkezi var. Bunlar CHP içerisinden değil. Kılıçdaroğlu gizli kararları getiriyor ve bunları MYK'dan geçiyor.” Sözleri çok önemlidir. Bu laflar rastgele, muhabbet olsun torba dolsun kabilinden söylenebilecek şeyler değildir. Üstelik Şaban Sevinç gibi bir isim dile getiriyor bu sözleri.

Halk TV’yi hemen herkes bilir ya biz yine de hatırlatalım. 2005 yılında CHP eski Muhasibi Mahmut Yıldız ve Deniz Baykal'a yakın iş adamları tarafından kurulmuş, CHP çizgisinde yayın yapan bir kanal. Genel Müdürü Şaban Sevinç. Yayın Konseyi Başkanı Uğur Dündar. Konseyde Ayşenur Arslan ve Orhan Bursalı ‘da yer alıyor. Çoğunluğunu CHP’lilerin oluşturduğu belirli bir izleyici kitlesi var. Uydu üzerinden yaptığı yayınlar çeşitli platformlar tarafından da izleyicilere sunuluyor. Yani öyle beş on bin kişinin izlediği bir yerel televizyon değil.

İşte Şaban Sevinç bu TV’nin genel Müdürü. Sevinç 1964 doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü mezunu. Çeşitli gazetelerde çalışmış, parlamento muhabirliği yapmış birisi. 2005 yılında CHP Meclis Grubu'nun önerisiyle TBMM tarafından Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyeliğine seçildi. Yani lafını bilecek birisi.

İşte böyle bir kanalın, böyle bir yöneticisi Haber Türk TV ekranlarından çıkıp, “26 Haziran'da Tuncay Özkan ile bir telefon görüşmesi yaptık. 27 Haziran'da partiye gittim. Tuncay Özkan ile odasında görüştük. Birtakım şeyler konuştuk. Baş başa görüştük. 27 Haziran'da CHP Genel Merkezi'nde yaptığımız konuşmada, 'Ben senin dostunum, bu kararı ben istemedim. Bir takım önemli kararlar bir yerlerde alınıyor, birtakım kararlar merkezleri var. Genel Başkan bu kararları getiriyor, MYK'dan geçiyor' dedi.” Diyor. Dediklerinin de arkasında duruyor. Tuncay Özkan’ın inkâr ve hakaretleri karşısında söylediklerini teyit ediyor.

Bütün bunlara ilave olarak meşum 15 Temmuz gecesi Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da havaalanından nasıl çıktığını, tankların çekilip nasıl yol verdiğini de gözlerimizle gördük. Kemal’in söylemleri de malumunuz. Burada sıralamaya kalksak sayfalar yetmez.

Yeterli şüphe mevcut yani.

Şimdi yapılacak tek şey var. Bu korkunç iddia araştırılmalı, soruşturulmalı. Önceki yazımda da belirttiğim gibi, Pandora’nın kutusu açıldı.

Bu kutudan çıkan insanın kanını donduracak bu iddia gerçek midir?

Gerçekse bu kararlar nerede alınmaktadır?

Neresidir bu karar merkezleri?

Yurt dışı mıdır?

Yurt içi midir?

Kimdir bunlar?

İş artık istihbaratımızın, kolluk kuvvetlerimizin ve de Cumhuriyet Savcılığının konusu haline gelmiştir.

Derin ve sağlam bir soruşturma yürütülmeli ve halk aydınlatılmalıdır.

İftira ise Şaban Sevinç, yok eğer doğruysa sorumlu veya sorumluları…

Suç oluşmuşsa cezalandırılmalıdır.

İşleyen her kim olursa olsun…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.