SON DAKİKA
Hava Durumu

Paganların çöküşü (2)

Yazının Giriş Tarihi: 08.12.2015 06:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.12.2015 06:00
Gazi’nin vefatından sonra ona düşünüp taşındılar ve ona bir anıt mezar yapmaya karar verdiler. Bu niyetle de onun cesedini tahnit ettiler. Bu anıt mezar için bir yarışma açıldı. Bakın bu konudaki “Vikipedia” maddesinde ne diyor?

“Anıtkabir projesi için yer tespiti yapıldıktan sonra bir proje yarışması açılmasına karar verildi. Önce bu yarışmaya sadece Avrupalı mimarların girmesi şart koyuldu fakat kamuoyundaki tepkiler nedeniyle yarışma Türk mimarlara da açılarak uluslararası duruma getirildi.”

Daha sonra “Anıtkabir” adı verilen “mozole” yapıldı. Bilmeyen çoktur. O yüzden bir izahat vermek gerekiyor. Bu “mozole” adı Karya Satrabı Mausolos’dan gelir. Yani antik Halikarnasos ya da bugünkü Bodrum’da yer alan Mausoleum’dan. Mauselos’un kız kardeşi ve aynı zamanda karısı olan Artemeisia tarafından yaptırılan anıt mezardan yani. Biz Fransızcasını alıp “mozole” demişiz.

Gazi’yi böylelikle tanrısal hale getirmeye çalışan paganlar artık amaçlarına ulaşmışlardı. Gazi’nin söylemiş olduğu her söz artık halk için çok önemliydi. İslam’la ters düşüyor görünmemek için araya onun İslam’ı öven sözleri serpiştiriliyorsa da esas olarak Paganların istediği yönlendirici nitelikte uydurma sözler empoze edilmeye başlanmıştı bile. Bir konuya halkın itirazı istenmediği zaman kıytırık bir profesör ’ün, bir devlet büyüğünün, olmadı eften püften sözde bir araştırmacının oraya çıkartıverdiği konuya ilişkin sözü ortaya atılıyor böylece de itirazlar anında bertaraf ediliyordu. Bizim okuyup araştırma konusunda tembel edilen halkımız bunlara inanmaya meyilli edilmişti zaten. (Osmanlıcanın birden bire kaldırılıp Latin alfabesine dönüşen yazı ile birlikte okuma yazma oranındaki ani düşüşün bağlantılı olup olmadığını araştırma konusunu bilim insanlarına bırakalım. )

Bu derin çabaların ardından öyle tipler türedi ki aklınız durur. “Atatürk’ün uzaylı olduğunu” iddia eden küçük şizofrenler grubunu konu dışında bırakıyorum. Allah şifalarını versin. Benim anlatmaya çalıştıklarım günlük hayatlarında gayet aklı başında olan insanlar dahi Mozole ’ye giderek yakarıp medet umuyor sözüm onlaradır.

Bu vesile ile yazdıklarımı beyinleri yerine arka taraflarında yer alan bir organlarıyla anlayıp takdir ederek! Gerek sosyal medya üzerinden, gerek beni gördükleri yerde ölmüş anama sinkaf edenlere tek tavsiyem şu;

Şapkalarınızı, kalpaklarınızı, entel takkelerinizi önünüze koyup düşünün. Gazi’yi tanrısallaştırarak, putlaştırarak ona en büyük zararı siz veriyorsunuz. Paganlara hizmet ediyorsunuz. Bunu yapmak yerine büyük bir komutan olan, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i rahmetle anarak 16 Haziran 1926 günü İzmir’deki suikast girişimi (Konu tarihçilerce tartışmadadır) üzerine yaptığı açıklamadaki şu sözlerini hatırlayın;

“Cumhuriyetimizin ve milletin ruhundan ilham alan prensiplerimizin, bir vücudun ortadan kaldırılması ile yok olacağını sananlar çok boş beyinli zavallılardır. Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Türk milleti uygarlık yolunda duraksamadan yürümeye devam edecektir.”

Paganlar bunca yıllık hükümranlıklarının ardından artık çöküş dönemine girmiştir. Türkiye şu anda zeki, iç ve dış politikayı çok iyi bilen ve yöneten, ülkeyi vesayetten kurtaran güçlü bir lidere sahiptir. Paganlar bu yüzden panik haliyle köşeye sıkışmış kedi gibi her şeye saldırıyor. Fetö ve dış düşmanlarla işbirliği yapıyor. Pagan kuklaları aldıkları emirler doğrultusunda artık gizliden değil açık açık Putin’den bile memleketi işgal etmesini isteyecek duruma geldi.

Ancak yapılanlar artık onları kurtaramayacak. Paganların çöküşü başladı. Onlar anafor gibidir. Batarken etraflarındakileri düşünmezler.

Bilerek yardım edenler batarsa batsın ama beyinleri yıkandığı için onlara yardım edenler düşünüp gerçekleri az da olsa hala kurtulabilecek vakitleri var.

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.