SON DAKİKA
Hava Durumu

Pandora'nın kutusu

Yazının Giriş Tarihi: 31.07.2018 21:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 31.07.2018 21:00
MÖ 750-650 yılları arasında yaşadığı düşünülen Yunan didaktik şiirinin babası ünlü ozan Hesiodos’un “İşler ve Günler” adlı eserinde uzun uzun anlatılan Pandora Efsanesi şöyledir:

"Zeus Pandora'ya içinde kötülüklerin kutu vermiştir. Pandora'ya bu kutuyu açmamasını emretmiştir. Öte yandan Pandora'yı meraklı kılarak kavanozun açılmasını sağlama almıştır. Zeus Prometheus'un kardeşi Epimeheus'u kullanarak Pandora'nın insanlığa karışmasını sağlamıştır. Tanrılar tarafından verilen meraka yenik düşen Pandora da kutuyu açarak Zeus'un planını istemeden yerine getirmiştir. Böylece Zeus insanlıktan intikamını almıştır. Bu kötülüklerin arasında onları hayata bağlayacak tek bir şey konulmuştur; umut..."

Bu hikâyeyi paganlara pek meraklı CHP’ye uyduğu için özetledim. Bir yandan imzalar toplandı, diğer yandan Kemal ısrarla koltuğuna sarılıyor. İmza sayısının yeterli olduğu ve seçimli kongreye gidileceği kâbusu çöktü üzerine. Parti içinde de bir kaos hâkim. Seçime gidilir mi? Kemal bir Bizans oyunu oynayıp bu işten sıyrılabilir mi? Gibi soruların cevabını yakında alacağız.

Ne var ki, seçime gidilse bile bunların sayısı üç kişiyi geçtikten sonra hizipçilik başlatma gibi bir gelenekleri olduğundan bölünmeler, aykırı fikirler yaşanacaktır. O yüzden Muharrem Genel Başkanlık koltuğuna oturur mu? Diye sorarsanız cevabım Allah bilir olacaktır. Bu kadar karmaşa içinde bunu kimsenin tahmin etmesi mümkün değildir.

Baksanıza, kavgalar, çirkinlikler, ifşaatlar çoktan başladı. Sırlar bir bir kusuluyor. Kavgalar çıkıyor. Habere bakın!

“Habertürk TV'de yayınlanan Türkiye'nin Nabzı programında Sevilay Yılman CHP ile ilgili çok konuşulacak bir iddiada bulundu. Yılman, Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç'in kendisine Tuncay Özkan'ın 'CHP'de gizli bir karar merkezi var' dediğini iddia etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan programa bağlanarak bu iddiaya sert tepki gösterdi. Şaban Sevinç de Yılman’ın iddiasının doğru olduğunu söyledi.”

Haberden biraz daha detay vererek konuyu açalım;

“Habertürk yazarı Sevilay Yılman, "Tuncay Özkan bir gazeteci arkadaşıma ' CHP 'de gizli bir karar merkezi var. Bu karar merkezi CHP 'nin dışında bir oluşum. Biz de kim olduklarını bilmiyoruz. Kemal Bey orada alınan kararları MYK’ya getiriyor.' diyor." ifadelerini kullandı. Yılman, "Bu iddiaya ben inanmıyorum, Genel Başkan yardımcısı Sayın Tuncay Özkan inanıyor. Peki inanıyorsun neden hala onun Genel Başkan olmasını istiyorsun. Madem bu adam proje." diyerek Tuncay Özkan 'ın bu açıklamayı çok önemli bir gazeteciye yaptığını iddia etti. Programa telefonla bağlanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan iddiaların asılsız olduğunu ifade ederek Sevilay Yılman'a ‘Müfterisin' şeklinde tepki gösterdi. Sevilay Yılman'dan kaynağının ismini açıklamasını isteyen Özkan ısrarlı davranınca Yılman kaynağının Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç olduğunu açıkladı.”

Bunların talimat aldığı bir yer olduğunu biliyorduk. İsimler önemli değil. Dış bir güç ya da güçler CHP’ye hükmediyor. Bu durumu İnce ile sürdüremeyeceklerini düşündüklerinden Kemal’i koruyor olabilirler.

Her ne olursa olsun CHP’de artık Pandora’nın kutusu açıldı. Bakalım daha ne çirkinlikler duyacağız?

Kutunun içinden bu sefer umut çıktı mı bilemem.

Onu da yerel seçimlerde göreceğiz…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.