SON DAKİKA
Hava Durumu

Pazar neşesi

Yazının Giriş Tarihi: 24.03.2018 18:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.03.2018 18:00
Pazar günü malumunuz tatil. Modernleşmek adına Hristiyan tatili benimsendiğinden beri böyle. Yahudi tatili olan Cumartesi de buna eklenmiş ama resmî kurumlar haricinde buna uyan pek yok o ayrı mesele. Nüfusunun çok büyük bir bölümü Müslüman olan Türkiye’de Cuma gününün tatil edilmesi gericilik kabul edildiğinden bunun teklif edilmesi bile düşünülememiş.

Bakın bugün neşeli şeyler yazayım demiştim ama beni yine konuşturdunuz. Neyse ben size neşeli bir şeyler yazayım da bu tatil gününde okuyup biraz gülümseyin. Aslında yazacaklarımı okuyunca gülümsemeden öte başka yerlerinizle kahkahalar atacaksınız. Size bazı alıntılar yapacağım. Alıntılar gazete değil de mizah dergisi havasında olan Sözcü Gazetesi’nden. Haber olarak yayınladıkları yorumda Saygı Öztürk imzası bulunuyor. Biz onu mizah yazarı olarak bilmezdik. Ne cevherler varmış?

Yazının başlığı ilk kahkahayı attırıyor:

“3 Seçimi de Kazanacağız.”

Gerçi tırnak içine alınmamış ama belli ki Kılıçdaroğlu söylemiş. Altında resmi yer alıyor. Bitmedi, haber diye yayınlanan yorumda yazar şöyle demiş;

“Tabandan gelen bilgiler, araştırma şirketlerinin raporları, Kılıçdaroğlu'na “Üç seçimi de biz kazanacağız” dedirtiyor.” Burada tırnak içine alınmış!

Haberin spotunda ise aynen şöyle deniliyor:

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2019’daki seçimler için iddialı konuştu. Kılıçdaroğlu, başlıktaki gibi dedi ve ekledi: Seçimlerde sandıklara sahip çıkacağız. Demokrasiyi savunan bütün kesimlerle ortak hareket edeceğiz. Cumhurbaşkanı adayımız ise kazanacağından kuşku duymadığımız bir isim olacak.” (Hazır olun yeni bir Ekmeleddin vakası geliyor…)

Kılıçdaroğlu konuşmaya devam ediyor ve söyledikleri aynen şöyle:

“Cumhurbaşkanı adayını belirlerken, yüzde 100 kazanacağından hiç kuşku duymadığımız, demokrasiden yana AKP tabanı ve diğer partilerden de destek almak istiyoruz. Bazı siyasi partilerle aday belirlemeden önce de oturup konuşacağız.”

Yukarıdaki cümle düşüklüğü ve kötü Türkçe için beni suçlamayın. Aynen iktibas edilmiş olup bütün vebali Sözcü Gazetesi, Saygı Öztürk ve Kemal’e aittir. Buraya kadar gülmekten kramplar girmiş olmalı.

CHP 3 seçimi de kazanıyor. Tabandan öyle bilgiler gelmiş, araştırma şirketleri öyle raporlar vermiş!

Biri bunlara anlatsa iyi olacak; Seçimler sadece CHP seçmeni arasında yapılmıyor. Hoş yapılsa bile yine de üç seçimi birden kazanacakları söylenemez ya haydi neyse…

Böyle bir komedyaya imza atan gazete tekrar algı yönetimine de soyunmuş. Bir başka haberde ise Abdullah Gül’ün adaylığı konusunu da şöyle köpürtüyor;

“Gül'ün Cumhurbaşkanı adayı olması konusunda toplumun nabzını yoklaması “Adaylığı düşünebilir” yorumlarına neden oldu.”

Ciddiyetsiz haberler yazarsanız algı yönetimine yönelik haberleriniz de güme gider. Benden söylemesi.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.