SON DAKİKA
Hava Durumu

PEKİ PEKİ ANLADIK…

Yazının Giriş Tarihi: 08.04.2017 22:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.04.2017 22:30
Bugün canım müzik yazmak istedi ama düşünürken iş sonunda geldi de Kılıçdaroğlu’na bağlandı gitti. Adamı izlerken bir türlü kendime hâkim olamıyor ve gülüyorum. Ne yapayım sürekli komiklik yapıyor… Ne söylese bir gafa imza atan, ne iddia etse derhal asılsız olduğu ispatlanan, beş dakika sonra dediğinin tam zıddını söyleyen biri.

Gülmemek elde değil. FETÖ’nün kaset kumpasıyla CHP’nin başına geldiği günden beri böyle bu. Son zamanlarda, “Ben de televizyonlara çıkacağım. Beni de gösterin. Hem de Erdoğan ile birlikte gösterin.” diye tutturdu. Adamcağız resmen bunalıma giriyor. O da kendine “en az” Sayın Cumhurbaşkanımız kadar televizyonlarda yer verilmesini istiyor. Neredeyse hiddetinden bir çocuk gibi tepinecek, “Bana ne bana ne ben de isterim…” diye bağırmaya başlayacak. O konuşmuş Aydın Doğan’ın gazetesi de “geniş yer” vermiş. Bakın ne diyor?

“Ağırlıklı olarak bir kişiyi yetkilendiren maddelere karşıyız. Bakın tek adam rejimine en tipik örneği bu akşam yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanı konuşuyor, bana saat 19.00’da televizyon programı yapılacak denmiş ama onun sözü kesilemiyor.”

Yahu birader sen bir Ana muhalefet partisi liderisin, karşındaki bu memleketin Cumhurbaşkanı. Bu kadarını bile anlayamıyor musun? Bak kendi ağzınla söylüyorsun;

“Sunucu, "Nezaketiniz için çok teşekkür ederiz, inanın siz de olsanız Cumhurbaşkanı TRT kurumsal olarak beklerdi. Burası kamu kuruluşu, o da devletin tepesindeki insan olduğu için, kim olsa önemli değil siz de olsanız cumhurbaşkanı beklenebilir.” Dedi diyorsun…

Neyse devam edelim. Ardından da televizyonculuk dersi vermeye kalkmış;

“İster kamu ister özel bütün televizyonların bir programları vardır, önceden deklare edilir, olağanüstü bir durum olmadığı takdirde normal program akışına uyulur. Bu program akışının dışında bir olay. Tek adamlığın yarattığı bir sıradan olay. İşin özü şudur; biz tek adam rejimine karşıyız.”

Yani mesele televizyonda Cumhurbaşkanı’nın daha çok gösterilmesi “tek adamlık” derken kasıt o. Bu Kılıçdaroğlu işine gelmediği zaman hemen ahkam kesmeye başlar. Konunun uzmanı kesiliverir birdenbire. Şimdi de TV ve yayıncılık uzmanı oldu.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.