SON DAKİKA
Hava Durumu

Reis çözecek

Yazının Giriş Tarihi: 15.03.2016 05:12
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.03.2016 05:12
Yazıya başlarken, öncelikle terörü ve her ne surette olursa olsun onu destekleyenleri bir defa daha lanetliyor, ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa niyaz ediyorum.

Hep diyorum ya bunlardan Şeytan bile korkar. Terörden Sayın Başkanımızdan ve Ak Parti’den kurtulmak için medet umacak kadar şerefsiz adileri kast ediyorum tabii.

Bakın bu acılar çekilirken Kemal de çıkıp ipe sapa gelmez sözler sarf etmiş. Ne diyor zat?

“Kim bunun sorumlusu? Dünyadaki tüm ülkelerde bunun sorumlusu siyasi iktidardır. Siz töhmet altında kalıyorsunuz. Emniyet müdürü atayamıyorsanız bunu sorumlusu da sizsiniz.”

Hadi oradan! Sen önce partini yönetmeyi becer, becerebiliyorsan. Bak yüzde 25’i geçemiyorsun. Söz verdiğin halde istifa etmeyi bile beceremedin.

Sinirlerim daha fazla bozulmadan esas anlatmak istediklerime geçeyim izninizle.

Bu olayın ardından yaşanan çok ilginç şeyler var ve eğer doğru ise çok da iğrenç şeyler. Bu teröristin sırtını kimlere dayadığı yetkili ağızlardan açıklanana kadar o iğrenç vatan hainliğinden bahsetmeyelim.

Hep yaptığım gibi, “acaba dünya ajansları ne diyor?” diyerek BBC Radyosundaki haberleri dinledim bu sabah. Adamlar, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti saldırının PKK tarafından yapılmış olabileceğini iddia ediyor” diye veriyor. Algı yönetiminin minik ama önemli bir parçası. Akılları sıra işi İslami teröre bağlayacaklar. Hatta başka küçük hesaplar da var.

BBC deyince, unutmadan ekleyeyim. Bunlar bir dizi film yapmışlar. Adı “Night Manager” yani gece müdürü. Orada Pazar geceleri 21.00’de yayınlanıyor. Biz burada saat farkından dolayı 23.00’de izleyebiliyoruz. Başrollerinden birinde Türkiye’de “House” diye yayınlanmış olan diziden tanıyabileceğiniz Hugh Laurie de uluslararası silah kaçakçısını oynuyor. Aşırı kötü, Ortadoğu’ya sarin gazı kaçırmış bir karakter. Şimdi de belki de İşid’e gönderilecek olan kimyasal ve diğer silahları Ruslar’dan teslim aldı ve sevk edecek. İngiliz İstihbaratı’nın bir bölümü göz yumuyor, ama bir bölümü bu işe karşı. Pisliğe bulaşmış İngiliz politikacılar falan da var. Tabii MI5 ajanı da içlerine sızmış durumda.

Konuyu kısaca özetledikten sonra sadede gelelim. Silahlar nerede teslim ediliyor biliyor musunuz? Anlatayım;

Ezan sesiyle açılan sahnede cami siluetleri görünmekte, Arap tipli adamlar dar ve eski sokaklarda yürümektedir. Alt yazıda, “İstanbul” ibaresini görürüz. Daha sonra genel bir akşamüzeri çekimi ve Süleymaniye silueti.

Teslimat Haydarpaşa Limanı’nın da yapılır…

Her şey tere yağdan kıl çeker gibi yürür…

Bakalım haftaya ne olacak?

Anladınız mı olup biteni? İnce ayrıntıları…

Ama merak etmeyin Reis bu işi çözecek.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.