SON DAKİKA
Hava Durumu

Seferberlik çağrısı

Yazının Giriş Tarihi: 22.03.2016 05:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 22.03.2016 05:00
Sayın Başkanımız seferberlik çağrısı yaptı. Konuşmasının çok önemli gördüğüm bölümlerinden bir özeti burada bir kez daha okumanız amacıyla veriyorum;

"Devletimiz, askeriyle polisiyle korucularıyla istihbaratıyla tüm imkânlarıyla terör örgütleriyle ve arkalarındaki güçlerle mücadele ediyor. Terörün yeni yöntemlerine karşı biz de yeni mücadele yöntemleri geliştirerek kısa sürede neticeye ulaşacağımıza inanıyorum. Yeter ki milletimiz, sizler, birliğinizi, beraberliğinizi, dayanışmanızı güçlü tutun, bundan taviz vermeyin. Terörün en büyük panzehri işte budur. Onun için bir yandan acımızı yaşar terörle mücadelemizi kesintisiz bir şekilde sürdürürken, aynı zamanda hedeflerimizden kopmuyor, projelerimizi gerçekleştirmekten de asla geri durmuyoruz. Demokrasi, insan hakları, özgürlükler konusundaki güçlü duruşumuzu, teröre rağmen, terör örgütlerinin provokasyonlarına rağmen elbette devam ettireceğiz. Şundan herkes emin olsun biz demokrasiyle değil terörle, özgürlükle değil teröristlerle, insan haklarıyla değil terör eylemleriyle mücadele ediyoruz. Buna karşılık, Batı'nın en son olarak mülteciler ve terör örgütleri karşısındaki ilkesiz tutumu başta olmak üzere, bu konuda nasıl sınıfta kaldığını da gayet iyi biliyoruz."

Sayın Başkanımız çok ama çok önemli bir şey daha söyledi; “Türkiye'nin mücadelesi sadece terörle değil, onları destekleyen güçlerle de” Çok yerinde bir tespit tabii ki. Burada konuşulması gereken önemli bir nokta da bu güçlerin emri altına girmiş kişilerdir.

İçerideki vatan hainlerini sık sık yazıyorum. Bunların bir de dışarıda yaşayan türü var. Fetöcülerden bahsetmiyorum. Onlar zaten başlı başına terörist. Benim kast ı mahsusum başka.

Ben Türkiye’de doğup büyümüş bu memleketin ekmeğini yemiş ama hiçbir işte dikiş tutturamayınca da gidip yurt dışına kapağı atmış ve hasbel kader gittiği ülkenin vatandaşlığını almış bazı Türk vatandaşlarından bahsediyorum. Tabii burada şartlar gereği yurt dışında iş yapan ve her zaman içlerinde vatan sevgisi eksik olmayan Türk vatandaşlarını tenzih eder, bunu açıkça belirtenleri de alınlarından öperim.

Bu dikiş tutturamayıp “sosyal yardım kapmak”, “kolay Avrupa vatandaşlığı sağlamak” ve orada ne idüğü belirsiz kaçak göçek işlerle köşe dönme sevdasında olanlar var ya! Bunların bazıları çifte vatandaşlığına güvenip memleketi karalama sevdasında. Amaç “Tayyip gitsin Ak Parti düşsün” Bu arada vatan bölünürse de bölünsün çünkü onların başka vatanı var. Bu tiplerin çoğu yapabilecek hiçbir iş bulamayacaklarını iyi bildiklerinden oralarda köpekler gibi çalışıp, tatile geldiklerinde, “Bizim işimiz orada çok iyi.” Diyen ve de aslında oralarda üç kuruşa el âlemin pisliğini temizleyen tipler.

Önerim şu;

Bu tiplerden terörü veya teröristleri destekleyenleri, bu konuda sosyal medyada yorumlar yapanları vatandaşlıktan çıkartalım.

Böylece hak etmedikleri bu vatanın kimliğini taşımalarını engellemiş oluruz hiç olmazsa. Üstelik yurt dışında alın teriyle ekmeğini kazanıp da bir terörist atak olduğunda, “Hadi sizi Tayyip kurtarsın. Seçer misiniz Ak Partiyi oh olsun.” Diyenlerle, “Devir birlik devridir. Parti ayırımı olmadan teröre karşı birleşelim.” Diyen alnı öpülesi vatan evlatları arasındaki fark da iyice anlaşılmış olur.

Terörü her ne sebeple olursa olsun lanetlemeyen, lanetleyemeyen vatana ihanet ediyordur.

Bu arada projeler hızla yürüyor, Avrupa’ya vizesiz seyahat de geliyor. İt ürüyor, kervan yürüyor yani…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.