SON DAKİKA
Hava Durumu

Sittin Kemal!

Yazının Giriş Tarihi: 06.04.2018 21:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.04.2018 21:00
 Kemal bu konuşuyor da konuşuyor. Ama Fetö ağzıyla konuşuyor o başka tabii. Ağzından çıkanı kulağı duymuyor ya da duyuyor da ona öyle talimat verildiği için ha bire söyleniyor. Teröre karşı mücadelede elde edilen başarılardan rahatsız, içinde her nedense bir burukluk, sanatçılarımıza saldırıyor. Hatasını anlar diyorsunuz ama nafile, daha beter saldırıyor. Partisinin zaten yerlerde sürünen oylarını daha da düşürecek. Yüzde 25’i bile göremeyecek böyle giderse.

Bunu anlayamıyor. Aklı ermiyor… Ermediği gibi hayal dünyasında yaşıyor. Çıkmış “Cumhurbaşkanlığını alacağız, en az yüzde 60’la.” Diyebiliyor. Bunu söylerken ettiği lafın içinde bir kelime doğru. Altmış kelimesini diyorum. Sittin sene seçim kazanamayacağına atıfla. (Bilmeyen baksın “sittin” altmış demektir.)

Seçimlerden, nasıl olacağından bi haber garibim. Bakın ne diyor?

“Daha cumhurbaşkanlığı seçim kanunu ile ilgili bir teklif gelmedi. Kanun teklifi bekliyoruz. Kanun teklifinde neler olacak hangi ilkeler olacak, hangi kurallar olacak, bu kurallar yasal yani anayasaya uygun mudur aykırı mıdır bunları görmeden kendi kendimize dereyi görmeden paçayı sıvamak gibi bir davranışı doğru bulmuyoruz.”

Kemal bey! Sen dereyi görmeden paça sıvamamaya devam et. Atı alan da Üsküdar’ı geçti. Hem madem atasözlerini pek seviyorsun, seçim sonuçları açıklandığında ve o sonuca bir duvar gibi tosladığında ben de sana “Üsküdar’da sabah oldu.” Diyeceğim.

Sen yine de HDP ile, İyi Parti ile ve bulabildiğin bilumum odaklarla anlaşmaya bak ama dikkat et de Meral ablanız oylarınızdan alıp sizi yüzde 20’lerin altına düşürmesin. Gerçi sen yüzde 20 oy ile bile kendini başarılı addeder ve koltuğu yine de bırakmazsın ama parti içinde epey bir zorlanırsın. Benden söylemesi.

Bak, “Şöyle bir şey söyleyeyim; doğal olarak siyasal partilerin genel başkanları ve onların kurmayları bir araya geldiğinde Türkiye’nin sorunlarına değinmek zorundalar, oturup konuşmak zorundalar. Bunun adı ittifak olabilir, bunun adı güçlü bir parlamenter demokratik sistem nasıl olmalıdır denebilir, bunun adı ilkeler bağlamında buluşmak diye adlandırılabilir.” Gibilerden bir şeyler gevelemişsin. Bundan da ne yapacağını hala bilemediğin çıkıyor.

Hala “Ana ilkeler neydi, güçlü demokratik parlamenter sistemdi…” diye bir laf ediyorsun. Ya hiç haberin olmadı ya da anlamazlıktan geliyorsun. O dediğin sistem bitti gitti. Yani koalisyon umudun falan yok. Artık partili Cumhurbaşkanlığı var. Başbakan falan da yok. Artık öğren…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.