SON DAKİKA
Hava Durumu

Sporda algı operasyonu

Yazının Giriş Tarihi: 20.04.2018 21:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 20.04.2018 21:01
Spor, daha doğrusu futbol konusunda pek yazmam. Mesleğimin ilk yıllarında biraz spor muhabirliği yapmışsam da bu bir faciadır. Başımdan geçen çok ilginç bir olay vardır. Ama onu başka bir gün anlatırım da iyice gülersiniz. Bu günkü konu başka.

Rahmetli babam İsmet Alpan, Bursa’da spor camiasında tanınan bir isimdir. Eskiler dedemi de bilir. Buna rağmen futbolla yakın ilgim olmamıştır. Öyle fazla maç izleyen biri de değilim. Yılda bir, iki bilemediniz üç futbol maçı izlerim. İngiltere’de arkadaşların zoruyla bir defa bilet alıp maça gitmişliğim vardır o kadar. Türkiye’de ise gençlik yıllarımda muhabir olarak gittiklerim haricinde hiçbir stadyuma gitmedim. Buna rağmen Fenerbahçe – Beşiktaş maçını izleyeceğim tuttu.

İzlemez olaydım… Sahaya sistemli olarak atılan yabancı maddeleri gördüğümde bir şeylerin ters gittiğini anladım. Ardından Şenol Hoca’nın kafasının yarılmasıyla birlikte maç anlatanlar bu yöne imalar yapmaya başlamadan önce bu olaylarda bir bit yeniği olduğunu dile getirdim.

Ardından zaten o yönde yorumlar başladı ve hiç de yanılmadığımı gördüm. Bu saldırılar apaçık organizeydi. Bu işte bir bit yeniği vardı. Hemen ardından zaten yorumcuların çoğu da aynı yönde görüş bildirdi. Aziz Yıldırım da “Fenerbahçe yine karanlık birtakım ellerin devreye girmesiyle kaosa sürüklenmeye çalışılmaktadır.” Sözleriyle bu görüşü teyit etti.

Ne olduğu malum. Herkes işin altında yatan çapanoğlunu biliyor. Kimse açıkça dile getiremese de işaret ediliyor.

Gelelim benim baktığım noktaya. Böyle olayların çıkması sadece Fenerbahçe ve camiasını ilgilendirmez. Bu işin uluslararası boyutu da vardır. Avrupa “Bakın Türk seyirci nasıl olaylar çıkartıyor? Bunlar Vandal. Bunlar vahşi.” Demek için zaten aportta bekliyor. Böyle bir tezgâh ekmeklerine yağ sürecek, algı yönetimine katkıda bulunacaktır.

İşin ucu eninde sonunda siyasete bağlanacaktır. Zaten gizli amaç da budur. Sadece bir taşla iki kuş vurulmaya çalışılmaktadır o kadar.

Komplo teorisyenliği mi yapıyorum?

Bekleyin görün. Belki o zaman utanırsınız.

Neyse, biz yine politikaya dönelim. Üstelik adamımız Kemal’i tekrar anarak, sizleri biraz da neşelendirelim.

Gazeteciler Kemal’e soruyor “AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranını yüzde 55,6 olarak açıkladı. Ünal'ın açıklamasına göre siz ne bekliyorsunuz?” Bizim Kemal hemen cevabı veriyor “En az yüzde 60 ile demokrasi kazanacak.”

Ya Ekmeleddin Bey’in ardından gerçekleri gördü ve kendi de Sayın Erdoğan’a oy verecek o yüzden anketlerdekinden daha fazla oy çıkacağını düşünüyor, ya da cidden kendi adaylarının falan kazanacağını iddia ediyor. İlk söylediğimizi kast ediyorsa aklı başına gelmiş demektir. Yok ikincisiyse… Eh bizim Kemal işte. Siz ona ne bakıyorsunuz?

 

 

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.