SON DAKİKA
Hava Durumu

Tek adama vize!

Yazının Giriş Tarihi: 31.12.2016 22:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 31.12.2016 22:30
 

Cumhuriyet Gazetesi başlık açıp “Tek Adama Vize” demiş. Hemen altında haber şöyle başlıyor;

“18 maddelik teklif için milletvekilleri 100 saati aşkın mesai yaptı. CHP’nin tüm muhalefetine karşı komisyon ‘Türk tipi başkanlık’a geçit verdi.”

Akılları sıra şerh koyuyorlar. CHP’nin ne “muhteşem!” bir muhalefet sergilediğini söyleyerek buna rağmen “Tayyip’in” başkanlığının engellenemediğini vurguluyorlar. Arada CHP’nin geçmişteki “Tek adamlarını, milli şeflerini” es geçiyorlar ama bu onlar için normal. Türk tipi başkanlık onlara göre fena. Belki de Fransız tipi, Alman tipi, İtalyan tipi falan olsa normal olacak…

Gazetedeki diğer haberler malum yönde. HDP’lilerin tutukluluğu konusunda algı yönetimi yaratıp onları sevimli gösterme çabaları yani.

Arada Rıza Türmen diye birini konuşturup bu durumun “diktatörlüğe yol açacağını” söyletmişler. Adam eski AHİM yargıcı ve eski CHP milletvekiliymiş. Adamın dediğine bakın;

“Başkanın elindeki gücü dengeleyecek mekanizmaların bulunmaması durumunda, başkanlığın diktatörlüğe dönüşeceğini Latin Amerika deneyimleri gösteriyor. Türkiye’de, başkanı sınırlayacak ne bağımsız bir yargı, ne özgür bir basın var.”

İşi gücü memleketi karalamak…

Enis Coşkun da Türkiye’deki ohal ile Fransadakiohalin bir olmadığını savunuyor. Sanki Fransa yerle bir edilmiş, Türkiye’de de darbe girişimi falan olmamış.

Adamların çapı bu kadar. Dışarıdaki efendilerinin verdiği talimatlar doğrultusunda algı yönetimine yönelik çalışıyorlar ama akılları buna yetiyor sadece.

Kervan yürüyor. Üstelik iddialarının aksine demokrasi kuralları çerçevesinde yürüyor. Mecliste yeterli çoğunluk çıktı, gökten zembille muhalif düşmedi ya, bunlar iyice kafayı kırdı. Utanmasalar çıkıp Erol Evgin gibi, “Demokrasi sadece eğitimlilere göre” diyecekler de o kadar kıvıracak zekaları bile yok.

Neyse, bugün artık 2017 yılındayız. İleriye bakalım.

Yeni yıldan bahsedince birden aklıma geldi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın koordinasyon merkezi bir e-mail göndererek, 201 yılının ülkemize ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi dileklerini bildirmiş.

Ne güzel bir dilek!

Bu basın koordinasyon merkezi her bayramda, kandilde ve yılbaşında kutlama mesajı gönderiyor demek.

Gerçi kandil kutlaması mesajlarına hiç rastlamadım ama dikkatimden kaçmış olmalı…

 

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.