SON DAKİKA
Hava Durumu

Terör neden körükleniyor?

Yazının Giriş Tarihi: 28.08.2016 00:07
Yazının Güncellenme Tarihi: 28.08.2016 00:07
Burada kendi gözlerimle canlı olarak izlediğim bir şeyi yazayım. İngiliz Avam Kamarasında bir milletvekili, "Kürt arkadaşlarımızı korumalıyız. Isıs ile savaşan gerçek askerler onlar..." diye bir konuşma yapıyor ve oradaki herkes bu konuşmayı hararetle alkışlıyor.

ABD’nin Kürtlere bağımsız devlet kurma sözü verdiği yeni değil yıllardır konuşuluyor. Ele geçen teröristlerde M16 silahları çıkıyor. Avrupa PKK’ya kucak açıyor ve bunu “ifade özgürlüğü” kandırmacası altında yapıyor.

Teorim şudur;

"Gizli bir pakt var. Amerika, Avrupa Ülkeleri ve PKK arasında… Güneydoğu Anadolu onlara söz verildi. Orada Bir Kürt Devleti kurma sözü verildi." Bu teorinin "yalan" olduğunu tamamen bir "komplo teorisi" olduğunu iddia ediyorlarsa hepsi birden ortaya çıkıp, "PKK bir terör örgütüdür. Bu örgüte karşıyız." diye açıkça ifade etmeleri ve de öyle davranmaları gerekir. Aksi halde bu teoriyi onaylamış, dahası ispat etmiş olurlar.

alphan1

 

Algı yönetimine yönelik bir çok oyun sahneleniyor.

Dahası Amerikan TV dizileri de algı yönetimine yönelik olarak tasarlanıyor. Bakın canlı bir örnek vereyim. Amerikan ve İngiliz televizyonlarında yayınlanan bir dizi var. Orijinal adı “Night Shift” (Gece vardiyası anlamına geliyor) Aslen ordu mensubu bir grup doktorun San Antonio Hastanesi'nin gece vardiyasında çalışmaya başlamaları ile yaşanan olayların anlatıldığı bir tür doktorlar dizisi bu. Türkiye’de de paralı bir platformun dizi kanalında yayınlanıyor.

Bu diziyi tesadüfen izlerken gördüm. Bu “ordu mensubu” doktorlar her nasılsa hastanedeki işlerinden sıkılıp Suriye sınırında çalışmaya başlıyorlar. Mülteciler sınırı geçmeye çalışıyor, bunlar da güya tıbbi yardım veriyor.

alphan2

Bir de ne göreyim? Türk bayrağı neredeyse ekranı kaplıyor. Sınırda “zavallı mülteci ilacına ulaşmak isterken Türk Polisi üniformalı tipler silah doğrultuyor. Bir ses duyuluyor; “Ama o sadece ilacını almak istiyor!” Tam o sırada Türk Polisi üniformalılar ateş açıyor ve ilaç kutusu havada uçuyor…

Anladınız mı mesajı? Siz mültecilere ne kadar kucak açarsanız açın Amerikan ve İngiliz toplumunda (ya da dizi her nerede yayınlanıyorsa orada) Türk Polisinin bu mültecilere ateş açtığı ilaçlarını bile almasına izin vermediği algısı oluşturuldu bile.

Bu benim gözüme çarpan bir örnek sadece. Daha neler var neler…

Bakın Sayın Başbakanımızın söylediği söz çok anlamlıdır; "Teröristlerle onları suikasta azmettiren geri plandaki alçaklar, hiçbir zaman Türkiye’nin birliğine zarar veremeyecek"

Evet, bu adı her ne olursa olsun terörist maşaları tutan elin verdiği bir talimattır. Çünkü Türkiye birliğini, beraberliğini ispatlamıştır. Onlara göre bu beraberliğin bozulması gereklidir. Bütün panikleri bu yüzdendir. Sınırda oynanmak isteyen oyun da bozulmuştur.

İşin esası biraz daha farklıdır.

Türk hükümetleri artık o eski manipüle edilebilen hükümetler değildir. Türkiye’nin noterlikten veya Anayasa Kitapçığı fırlatmaktan öte işler yapan bir lideri vardır. Üstelik bu lider inançla ve azimle halkına hizmet etmektedir.

Onu alt etmek istemeleri bu yüzdendir.

Ancak unuttukları birkaç şey arasında şunlar vardır;

O halkın oylarıyla demokratik biçimde seçilmiş bir liderdir ve halk onu sonuna kadar desteklemektedir.

Allah bu milletin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yardımcısı olacaktır.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.