SON DAKİKA
Hava Durumu

Teröre BBC desteği

Yazının Giriş Tarihi: 19.03.2018 22:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.03.2018 22:00
Afrin’de elde edilen başarıdan sonra PYD yani PKK iyice köşeye sıkıştı. Bu durum karşısında çaresiz kalan teröristler şimdi hamilerine döndü. Yeterince korunmadıklarını öne süren PKK Avrupa ve Amerika masaları şimdi bu devletleri tehdit etmeye başladı. Sözün kısası yarattıkları canavar artık kendilerine başkaldırıyor…

Ünlü stratejist William Engdahl’a göre bu “hamilerini tehdit” olayı sadece bir başlangıç. Daha gerçek yüzlerini tam olarak göstermediler. Amerika kıvırdı; “yeterince silah ve eğitim verdik. Siz beceriksizseniz biz ne yapalım?” deyiverdi. Buna rağmen destek tam olarak kesilmiş değil. Avrupa ise panik halinde. Verdikleri lojistik desteği minimuma indirseler de korku dağları sardı.

PYD yani PKK Avrupa’ya “Bizi korumaz, kollamazsanız sizi yakıp yıkarız.” Mesajını ilettikten sonra şaka yapmadıklarını göstermek için bir iki basit olay çıkarttı. Ardından da “siz bilirsiniz!” dedi.

Avrupa desteklediği terör örgütünü tanıdığına zannediyorsa da aslında hiç tanımadıklarını yakında anlayacak. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımız defalarca dile getirdi, terörün herkesi vuracağını, teröristten dost olmayacağını defalarca söyledi. Anlamadılar, anlamak istemediler, ellerindeki iplerin o kuklayı yönetebileceğini zannettiler. Şimdi yavaş yavaş bunların çığırdan çıkmış caniler olduğunu ve amaçları için babalarını bile keseceklerini anlamaya başlıyorlar. Başlıyorlar dediysek anlıyorlar demedik. Anlamaları çok uzun zaman alacak.Yine de yaratıp destekledikleri Şeytan’ın dönüp kendilerine saldırabileceğini gördüler. Bu da onlara belirli bir korku saldı elbet. Ama, ne var ki, bu korkudan dolayı paniklediler ve desteğe devam etmeye karar verdiler.

Yapılan iş basit. Her zamanki gibi algı yönetimi. Afrin’de kuduz köpek gibi saldıran teröristi “Kürt özgürlük savaşçısı” olarak gösterme gayretleri bunlar… Hele hele Birleşik Krallık vatandaşı Anna Campbell’in öldürülmesi bunları çok rahatsız etti. Rahatsızlığın ana nedeni kendi gizli servislerinin modern Lawrencelar yarattığı gerçeğinin ortaya çıkması tabii ki.

Britanya gazeteleri bunu birinci haber olarak veriyor. Anna Campbell’in dikkat çekmemek için aslında sarı olan saçlarını siyaha boyatıp PYD’ye katıldığını da itiraf etmekten kaçınmadan, rahat rahat üstelik.

Hal böyle olunca BBC de algı yayınlarına başladı. Radyolardan, haber bültenlerinden gün boyu bas bas bağırıp teröristi bir kahramanmış gibi göstermeye çalışıyorlar.

Terörist kızı “cesur bir genç kadın” olarak nitelendiren BBC spikeri, babasıyla yaptığı röportajı döndürüp döndürüp yayınlıyor. Babayı yönlendirici sorularla konuşturan BBC şu mesajı veriyor;

“O hepimize örnek olacak!”

Bir terörist kahramanlaştırılıyor!

Dost ve müttefik bir ülke olduğunu iddia eden memleketin devlet kanalı bunu yapıyorsa o memleketin dostluğu ve müttefikliği en hafif tabiriyle tartışılır!

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.