SON DAKİKA
Hava Durumu

Tunç Soyer’e açık teşekkür!

Yazının Giriş Tarihi: 23.06.2020 20:38
Yazının Güncellenme Tarihi: 23.06.2020 20:38

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e açıkça teşekkür etmek istedim. Ortaya atıp sonradan kıvırdığı bayrak ve para meselesi için bu teşekkür. Gayet güzel bir fikir bence. Derhal fiiliyata geçilmeli ve şehirlerin kendi bayrakları olmalı tabii. Mesela Bursa, Osmanlının ilk başşehri olması hasebiyle önemi büyüktür. O yüzden Bursa’ya da bir sancak yakışır. Şehirlere birer de tuğra yapılmalıdır. Belediye Başkanlığı makamı şehremini sıfatıyla değiştirilmeli ve atamayla gelmelidir. Yani devletin başında kim varsa belediye başkanını o atamalıdır. Tamamen Osmanlı sistemine dönülmesi gereklidir.

Gerçi ona kalsa İzmir’in adını “Simirni” olarak değiştirmek gerekecektir amma bence İzmir gayet iyidir, öyle kalası evladır. Tunç bu fikri nasıl olsa Osmanlı’dan almıştır. Baksanıza metro inşaatı reklamlarında “150 yıllık belediye” sloganını kullanıyor ve Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinde “Osmanlı Devleti’nin 25 Kasım 1867’de İzmir’de bir belediye dairesi kurulmasına izin verdiği anlaşılmaktadır.” diye yazıyor.

Şimdi bu yazdıklarımızı ciddi zannedip çemkirecek veya hiç anlamayıp gerçekten Tunç Soyer’e teşekkür ettiğimi zannedecek beyinsizler de çıkacağı için gerçek fikrimizi de yazalım;

Hadi oradan!

İzmir’e bayrak tahsis edip para basma fikri aslında bunlarda 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında filizlenmişti. Bazı “Ayy inanmıyoruuumm” tipli ablalar sosyal medyada “Ah keşke İzmir bağımsız bir cumhuriyet ilan edilse, İnce cumhurbaşkanımız olsa.” diye özlemlerini sosyal medya denilen lağım çukurunda bol bol paylaşmışlardı. O zamanlar kimse onları ciddiye alıp tek kelime etmemişti ama bunlar temennilerinde çok ciddiydi ve böyle bir şeyin olabilme ihtimalinin mevcut olduğunu zannedecek kadar da beyinsizdiler. CHP cumhuriyeti yükselecekti İzmir’den. Hatta belki Yunanistan’a bile katılıp Güney Kıbrıs misali Avrupa Birliği’ne de gireceklerdi. “Simirni Cumhuriyeti” Başkanları da ilelebet İnce. İşte burada hop dedik. Kemal böyle bir şeye izin vermez derhal bir askeri darbeyle duruma el koyar ve Simirni cumhuriyetine kendi istediği birini reisi cumhur olarak getiriverirdi. Gerekirse Yunan Albaylardan bir cunta bile koyardı başına. Yedirmezdi onu muharreme.

Bu Simirni cumhuriyeti isteyen entel ablalar bütün bunları rüyalarında gördüler veya ellerinde bira şişeleriyle Kordon boyundaki sohbetlerine meze olmaktan ileri gidemedi bu rüyaları elbet.

Ancak hiçbirimizin anlamadığı veya kale almadığı çok önemli bir nokta mevcut. Gülünç de olsa, rüyada görme ihtimali bile zayıf olsa daha bu bir bölücülük fikridir. Bu bir bölme girişimidir ve bütün bölücülerle nasıl mücadele ediliyorsa bunlarla da aynı şekilde mücadele edilmesi gerekir. Tehdidin büyüğü küçüğü, oluru olmazı yoktur. Tehdit tehdittir, hele konu vatan olunca bu çok daha ciddiye alınmalı ve gereği derhal yapılmalıdır.

Lafı söyleyip ardından şaka yaptım deyip kıvırma şansı yoktur. Zırva tevil götürmez zaten. Zırva olsa da bunun bir cezası olmalı bu tehdit ciddiye alınarak derinlemesine incelenmelidir. Bu incelemede İzmir belediyesindeki kadrolaşma da dâhil olmalıdır. Ayyuka çıkan söylentiler bazı örgüt yandaşlarına büyük yer verildiği yönündedir. İnsanın inanası gelmeyen bu iddia dahi araştırılmalıdır.

Vatana ihanet ile ilgili cezaların yeniden gözden geçirilmesi gereğini daha önce yazmıştık bilmem tekrar etmeye gerek var mı?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.