SON DAKİKA
Hava Durumu

YOLCUDUR ABBAS BAĞLASAN DURMAZ

Yazının Giriş Tarihi: 10.04.2017 22:11
Yazının Güncellenme Tarihi: 10.04.2017 22:11
 

Referandum iyice yaklaşınca köşe yazarları da paniğe kapıldı. Çoğu, “Hatalı bir tahminde bulunursak karizma çizilir.” Korkusuyla ucu açık laflar etmeye başladı. Aydın Doğan’ın kalemşorlarına baktığınızda kimi aradaki farkı “bıçak sırtı” olarak yorumlayıp, EVET çıktığında durumu kurtaracak şekilde bir muhalefeti tercih ediyor, kimi de Ahmet Hakan gibi Cumhurbaşkanı’nın tarafsızlığı üzerinden karşı tarafa oy toplamaya çalışıyor. Hazrete bir soru soralım; birader, Necdet tarafsız mıydı? O yüzden mi Ecevit’in kafasına Anayasa kitapçığı fırlatıp memleketi krize soktu? Yoksa senin tarafsızlıktan kastın “derin bürokrasi devleti sultası” taraftarı olmaktan mı ibaret? Kemalist olunca tarafsız, aksi olunca taraflı öyle mi?

Hadi len!

Bir başka zevzek de çıkmış, “Referandum sonrası kurlar önemli” diyerek güya “Eğer EVET çıkarsa ekonomi kötüye gidecekmiş” gibi bir hava yaratmaya, bunu ihsas ettirmeye çalışıyor. Herhalde Aydın Doğan buna öyle emretti. O yüzden saçmalıyor. Efendisinin temennisini şu satırlarla dile getirmiş;

“Bu arada sonuçlar ne çıkarsa çıksın, referandum sonrası siyasi kargaşanın durulmayacağı, aksine artabileceği beklentilerinin varlığına da dikkat çekmek gerekiyor. Referandum sonucu ne çıkarsa çıksın, artık iç ve dış politikada sağduyu hakim olmaz, ekonomide faiz gibi teknik kararların bile siyasi baskıyla alınamadığı iklim devam ederse, kurları daha çok konuşuruz.”

Hadi len!

Bugün adını anmayacaktım ama yine becerip de araya girdi. Kılıçdaroğlu da çıkmış yeni vecizeler yumurtlamış. Birileri bunu yine kafakola alıp söyletiyor herhalde ki, çıkmış, “Mutlaka oy vermeye gidin o zaman hayır çıkacak.” Demiş. Bir de vecize yumurtlamış. Gel de gülme; "Bazı araştırmalarda Evet 1-2 puan önde oluyor. Ama hayır ın galip geleceğini düşünüyoruz."

Buna “Hadi len!” yok. Kendisi benden torpillidir.

Referandumda oyların ne yönde olacağı belli ama CHP’de neler olacağı pek belli değil. Kendi destekçileri, tabanında da EVET’e yönelme gelirken bunun suçlusu olarak Kılıçdaroğlu’nun abuk sabuk konuşmalarını ve tavırlarını gören CHP üyeleri ve daha da önemlisi İstanbul sermayesi Genel Başkan’ın değişmesini istiyor. Zaten epeydir yerine bir adam arıyorlardı ama bu arayış referandumdan sonra hızlanacak. Kemal’in gitmeye niyeti yok. CHP oyları yüzde 10’un altına düşse bile yüzü kızarıp gitmeye kalkmaz. O malum… Ama birileri bunu gönderecek. FETÖ papağanlığı da onu kurtaramayacak yani.

Baksanıza Aydın Doğan’ın yazarları şimdiden eleştirilere başladı bile.

Referandumdan sonra CHP’de Kılıçdaroğlu için olacağı şudur;

Yolcudur Abbas bağlasan durmaz…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.