SON DAKİKA
Hava Durumu

Zevahiri kurtarma zırvaları

Yazının Giriş Tarihi: 08.01.2018 21:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.01.2018 21:30
Olan biten gün gibi ortadayken Kemal haklarında tonlarca yolsuzluk iddiası olan, çeşitli işlere karıştıkları belirlenen, terör örgütü bağlantısı nedeniyle soruşturulan ve bu yüzden açığa alınan başkanlarını savunuyor. Herhalde kendisine takmaya çalıştıkları lakap ile halk arasında kullanılan bir Gandi lafını karıştırdı. Ona takmaya çalıştıkları lakap “Mahatma Gandhi” idi. Ferhan Şensoy’un deyimiyle “Qu’est quel alaka” (Fransızca’da “Bu ne?” sorusuyla kelime oyunu yapmıştı. Yani “Bu kel alaka” demeye getiriyordu entelce. Kendisi Galatasaray liselidir de…) bir lakap olsa da anlamı buydu. Bizimki olayı başka bir tarafından anlayıp halk arasında kullanılan “İndra Gandhi” (Götürücü veya götür anlamında…) ile karıştırdı zahar. Götürenlerin kollayıcısı olmaya mı çalışıyordur nedir?

Haydi, bu Kemal diyelim. Yapar mı yapar. Doğan medyası kalemşörlerinden Ahmet Hakan da durumdan vazife çıkartmış veya talimat almış olacak ki o da durumu kurtarmaya çalışıyor. Az biraz sirkatin söylüyor şecaat arz ederken ve görevden alınan başkanları şöyle sıralıyor ama;

“- Biraz sorunluydular.

- Çokça tartışmalıydılar.

- Pek sempatik bulunmuyorlardı.

- Ahaliyle tam kaynaşamamış durumdaydılar.

- Parti kimliğiyle uyum sorunu yaşıyorlardı.

- Bazı dedikoduların kaynağı haline gelmişlerdi.

- Haklı haksız akçalı işlerle isimleri anılıyorlardı.”

Yine de görevden alınmalarını “partinin mağdur duruma düşmüş gibi algılanmasına katkı.” Olarak nitelendiriyor. Yine de dayanamayıp bu görevden almaların CHP’yi rahatlattığını söylüyor.

Ahmet! Bu adamlarda hiç utanma arlanma gibi şeyler yok mu? Görevden alınmalarını savunmak için bu kadar takla atmak niye?

Bakın bir anımı anlatayım. 80’li yıllar. Genç bir hırsız Bursalıları ve Hırsızlık bürosunu canından bezdirmiş. Yakayı ele verdiydi sonunda. Üstelik “iş üzerinde” ve elinde çalıntı mallarla. Eleman işi biliyor. Karşısında gazetecileri görünce başlamıştı ağlamaya, “Abi valla benim suçum yok. Ömrümde hayatımda hiç çalmadım. Ben masumum. Hepsi iftira…” diye. Hırsızlık Büro Amiri Hamdi ağabey de dönüp aynen şöyle dediydi; “Hee öyle biz de seni camiden alıp getirdik. Değil mi?”

Epey bir gülmüştük. Nereden aklıma geldiyse birden hatırlayıverdim işte…

Bu arada CHP kongreleri yapılıyor. Çok demokratik biçimde sille tokat. İzmir tamam da iş İstanbul’da. İstanbul’da da kavga çıkacak gibi görünüyor. Baksanıza Cemal Canpolat “gitmem” diye ayak diriyor, Kemal ise Çetin Soysal’ı destekliyormuş…

Haydi hayırlısı.

İyi gülüyoruz ama ha…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.