SON DAKİKA
Hava Durumu

Alan Başkanlığı çözüm olur mu?

Yazının Giriş Tarihi: 16.02.2019 21:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.02.2019 21:30
Uludağ’da yılların çözülemeyen sorunu yetki karmaşası nedeniyle zirvede sıkıntılar dinmiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iki gün önce gerçekleştirdiği Bursa mitinginde sorunun çözümü için Alan Başkanlığı kuracaklarını açıkladı. Peki, Alan Başkanlığı Uludağ’ın sorununu çözer mi? Zor görünüyor.Uludağ’da sorun zaten bürokrasi, oraya atanacak yeni bir bürokratın Uludağ’ın kangren olan sorunlarını çözmesini beklemek fazla iyimserlik olur. Uludağ için en gerçekçi çözümün tüm yetkinin Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne verilmesi olacaktır. Büyükşehir Belediyesi yetkiyi aldıktan sonra hızlı bir şekilde eksikleri giderebilir, aksaklıkları engelleyebilir. Bölgeye yapılacak imar planları ile de yaşanan sıkıntılara son verebilir. Büyükşehir Belediyesi’ne verilecek yetki ile kontrol altına alınarak düzenlenen Uludağ, o dakikadan itibaren gerçek anlamda uluslararası turizm merkezine dönüşebilir.

Bunun dışındaki formüllerin çok da işe yarayacağını düşünmüyoruz. Ancak görünen o ki Alan Başkanlığı yöntemi denenecek. Umarız çözüm olur…

Futbol tiyatrosu…Spor Toto Süper Lig’de ikinci yarının başlamasıyla birlikte futbol tiyatrosu da perdelerini açtı. Hakem atamaları, doğranan takımlar, puan cetvelindeki ayarlamalar, VAR uygulamasındaki dramatik sonuçlar… Yaşananlar taraftarı da kulüpleri de spor camiasını da isyan ettirmiş durumda. Bursaspor, Trabzonspor gibi Anadolu’nun güçlü takımları adeta hakem kararlarıyla boğulurken, Başakşehir, Galatasaray gibi takımlar ise adeta pamuklara sarılıyor.

Hem Türkiye Futbol Federasyonu hem de Türk futbolu inandırıcılığını yitireli çok zaman oldu. Herkesin ağzından aynı sözler dökülüyor. Şampiyon da belli düşecek takımlarda. Senaryo yazılmış koca Türkiye bu rezilliği izliyor futbol diye. MHK Başkanı iş ayyuka çıktıktan sonra zahmet edip istifa etti ama yetmez. Yıldırım Demirören ve saz arkadaşlarının vakit geçirmeden istifa ederek Türk futbolunun üzerindeki o çirkin rezil görüntüyü bir an önce kaldırmalılar. Futbolumuz her geçen gün daha rezil bir duruma düşerken Demirören ve ekibinin hala orada oturmaları gerçekten Türkiye için büyük kayıp.

Ali Ay ve BursasporBaşaramamak ve başaramadığın noktada bırakmak da önemli bir erdemdir. Bursaspor 3 yıldır Ali Ay yönetiminde her yıl düşme korkusu yaşayarak devam ediyor. Fatih Pulat’ın ayrılmasının ardından ekonomisi de yerle yeksan olan Bursaspor’u Ay ve ekibinin yönetemediği çok net ortada. Kulüp battı batıyor. Transfer yapamıyor. Sattığını yerine koyamıyor. Sattığından gelen para ile delik kapanmıyor.O halde Bursaspor sevgisine emin olduğumuz Ay ve ekibinin o sevgiye hürmeten artık görevi bırakmalarında fayda var. Bursaspor’un yeni bir ruha, taze bir kana, başarılı ve becerikli yöneticilere ihtiyacı var. O yöneticilerin gelmesi için Ay, yolu açmalı Bursaspor’a görevi bırakarak katkı sağlamalı. Bu mantalite ile devam ederse iki yıldır düşüremediği takımı bu yıl düşürecek Ali Ay ve ekibi. Tarihe de şampiyon takım düşürmüş bir başkan olarak geçecek. Etme başkan gel bu inadından vazgeç. Tribünlerde yükselen öfke eninde sonunda seni o koltuktan edecek. Sen zamanı geçirmeden doğru olanı yap. Yoksa yarın çok geç olacak!
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.