SON DAKİKA
Hava Durumu

Ali başkan tarih yazıyor!

Yazının Giriş Tarihi: 22.10.2021 19:57
Yazının Güncellenme Tarihi: 22.10.2021 19:57

Karacabey’de ikinci dönemini yaşayan Ali Özkan, özellikle bu dönem adeta belediye başkanlığı dersi veriyor.
 İlçenin her alanda yatırımları alması için Bursa-Ankara arasında mekik dokuyan ve yatırımları alan Ali Özkan, en ücra köşelere kadar devletin ve belediyenin varlığını hissettiriyor.


Bir yanda TEKNOSAB gibi çok önemli projeler için üstün gayret gösteren Başkan Özkan, diğer yandan gecesini gündüzünü halkla beraber geçiriyor adeta. 
Ali başkan belediye başkanlığı görevlerini tam olarak yerine getirirken ve Karacabey için her platforma gayret gösterirken bir yandan da siyaseti de elden bırakmıyor. 


Büyükşehir Belediye Meclisi’nde grup sözcüsü olarak muhalefetle mücadele eden Ali başkan, sosyal medya hesaplarından da hem yerel hem de genel siyasetle ilgili aktif olarak düşüncelerini de paylaşıyor. 


Aslında AK Parti’nin Bursa’da seçilmişlerine çok önemli bir örnek de oluşturuyor Ali başkan. Meclis üyesinden ilçe başkanlarına belediye başkanlarından milletvekillerine kadar sahada siyasetin nasıl yapılacağını, hizmetin halkla nasıl buluşturulacağını gösteriyor. 


Bursa’da İl Başkanı Davut Gürkan, bir iki belediye başkanı ve bir iki milletvekili dışında benzer performans gösteren kimse yok. 
Bir çok seçilmişin davet, cemiyet, düğün, sünnetten başka ve Cuma mesajı paylaşmak dışında topa girmediği bir dönemde Ali başkan gecesini gündüzüne katarak 7’den 70’e Karacabeyli vatandaşlarla bir araya geliyor.


Son günlerde Ali başkanı sabah vatandaşla mesaiye başlayıp gün içinde projelerle ilgilenip geceleri da sokak sokak gezerek vatandaşların halini hatırını soruyor, onlarsa sohbet edip, dertlerini dinliyor.  


Ali başkan, ilk dönemindeki çıraklığını ikinci dönem kalfalığı atlayarak adeta ustalık dönemine çevirdi. Siyasetten hizmete gerçekten ciddi şekilde örnek tavırlar sergiliyor. Umuyoruz ki bu tavır AK Parti’nin tüm hücrelerine sirayet eder. 


Daha önce kaleme aldığımız yazılarda etkin ve yapıcı muhalefet örneklerini gündeme taşımıştık. İşte Ali başkan da etkin ve yapıcı iktidar tavrını sergiliyor. 
AK Parti’deki dostlarımız Ali başkan, İl Başkanı Davut Gürkan, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Bursa Milletvekili Mustafa Esgin isimlerini örnek alırlarsa bu gün estirilmek istenen rüzgârın tam tersine fırtınaya dönüşebileceğini söyleyebiliriz. Son çıkan kapıyı kapatsın!
Mustafa Sarıgül’ün Türkiye Değişim Partisi’ne Bursa’da il başkanı dayanmıyor. Cihan Ural’ın bir süre önce görevden alınmasının ardından ataması yapılan Bülent Çelik de önceki gün yönetimiyle birlikte istifa etti. Yani iktidar iddiasıyla yola çıkan Sarıgül’ün bugün Bursa’da teşkilatı bile yok. Nerdeyse partinin kedisi bile istifa etmiş durumda. Bülent Çelik istifa dilekçesinde genel merkez yönetimini adeta topa tutarken, şahsi hırsların partideki heyecanı ve umudu yok ettiğini ifade etti. Kurulduğu günden beri toplumu gülümseten videoları ile gündem gelen Sarıgül, siyaseten hiçbir şey veremeyeceğini zaten göstermişti. Partiyi örgütlemek için yapılan adımların da aslında çok ciddi olmadığı ortadaydı. Sarıgül kendi ismi üzerinde yapmak istediği siyasi manevralarla seçime doğru belki pazarlık yapacak bir durum oluşturmak istiyor ama nefesinin oraya yeteceğini düşünmüyoruz. 


 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.