SON DAKİKA
Hava Durumu

'Altepe akşam saati bir tur atsın'

Yazının Giriş Tarihi: 04.02.2017 22:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.02.2017 22:30
 
 

Yıllarca İhlâs Haber Ajansı Bursa Bölge Müdürlüğü’nü yürüten ve şimdi de İHA’nın İstanbul merkezinde görev yapan İrfan Altıkardeş, Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Recep Altepe’ye sitemini sosyal medya hesabından attığı mesajlarla dile getirdi. Altıkardeş sıkıntının boyutunu görmesi için Altepe’yi akşam saati özellikle İstanbul Yolu Caddesi’nde bir tur atmasını önerdi.

İşte Altıkardeş’in iki gün üst üste atığı o mesajlar ve tespitleri şöyle;

1-Terminal Hattı T2 de projenin büyüklüğüne göre yeterli sayıda ekip çalışmıyor. İnşaat hızlandırılmalı.

2-Panayırda köprülü kavşak bitirilip İstanbul yolundan trafiğin bir kısmı Demirtaş yoluna kaydırılabilirdi bu planlanmamış.

3-Buski de İstanbul yoluna alternatif güzergâh olan Demirtaş yolunda kanal çalışması sebebiyle Eski Gemlik yolunu kapatmış.

4-Bugün daralan İstanbul yoluna bir şeridi de Kimlik Mağazası önünde kepçe çalışması sebebiyle bir daha boğazlamışlar.

Bu kadar Koordinasyonsuz alternatif güzergâh oluşturmadan çalışma yürüten belediye ekibini Osmanlı adaleti olsaydı ne yapardı bilmiyorum.

Ama adam gibi iş yapılması için Başkan Altepe'yi bölgede akşam saati bir tur atmaya davet ediyorum.

İNŞALLAH BÖCEK FOS ÇIKMAZ

Altıkardeş önceki gün paylaştığı mesajında ise yaşadığı çileyi aktardı: İstanbul’dan 2 köprü geçip 2 saatte Bursa'ya geldim ama Bursa Büyükşehir çalışmalarından 2 saatte Ovaakça'dan Tophane'ye çıkamadım. Böcek yolu için İstanbul Caddesi delik deşik. Bu proje için bu çile kabul edilebilir değil. İnşallah proje de FOS çıkmaz.

BÜROKRATLAR OTOBÜSE BİNSİN

Yüz binlerce Bursalının düşünce ve tepkilerine tercüman olan Altıkardeş’in eleştirilerine katılmakla birlikte öneriyi daha ileriye taşıyalım. Özellikle ulaşımdan sorumlu olan bürokratların bahse konu saatlerde belediye otobüsü ile her akşam oradan bir kez geçmesi zorun tutulsun. Belki milletin çektiği sıkıntıyı anlarlar.

 

 

 

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Hüzün bitti…


Mudanya İHL’nin FETÖ’den el konulan Nilüfer Koleji’nin Mudanya Yolu’ndaki binasına taşınmasının ardından Güzelyalı İHL binası boş kalmıştı. Güzelyalı’da ciddi bir ilkokul ihtiyacı olması nedeniyle bu binanın ilkokula dönüştürülmesi gündeme geldi. Ancak binanın mülkiyetini elinde bulunduran vakıf binanın Milli Eğitim Müdürlüğü’ne verilmesi noktasında uzun süre ayak diredi. Dönemin Kaymakamı Orhan Çiftçi’nin de yeterli ilgiyi göstermemesi, işin sürünceme de kalmasına yol açtı. Mudanya Kaymakamlığı’na atanan Faik Oktay Sözer, ilçede göreve başlar başlamaz AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Murat Ünal ve Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Şeker’le birlikte sorunun çözümü için kolları sıvadı. Vakıf Başkanı Gündüz Gürler ile yapılan görüşmelerde binanın ilkokul olarak kullanılması için yoğun bir uğraş ortaya konuldu ve sonunda Gürler ikna edildi.

İki gün önce yapılan son görüşme ile protokol aşamasına gelindi. Sorunun çözümlenmesiyle birlikte milletin yardımlarıyla yapılan bina 6 ay aranın ardından yeniden eğitimin hizmetine sunuldu. Yapılan protokol 3 yıllık süreyi kapsıyor. Bu sürenin bitiminde yenilenmesiyle ilgili görüşme yapılacağına yönelik bir madde de protokolde yer alıyor. Milli Eğitim okul için aylık bin 500 lira kira ödeyecek. İkinci dönemden itibaren eğitim kurumu Güzelyalı İlkokulu olarak hizmete girecek ve bölgedeki büyük bir ihtiyacı karşılayacak.  Boş kalan binanın hüznü sona erecek.

Bu süreçte ilk günden itibaren binanın Milli Eğitim’e kazandırılması için büyük çaba gösteren Mudanya AK Parti İlçe Başkanı Murat Ünal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Şeker’in yanı sıra göreve gelir gelmez taşın altına elini koyan Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer’e Güzelyalı’daki minik yavrularımız adına teşekkür edelim.

Konuyu önemli bir ihtiyacı da gündeme taşıyarak noktalayalım. Hızla nüfusu artan Mudanya’ya acil olarak en az 4-5 yeni okulun yapılması gerekiyor. AK Parti İlçe Başkanı Murat Ünal ve sayın Kaymakam Faik Oktay Sözer’in bu konuda gereken hassasiyeti göstereceğini biliyoruz. Konunun kamuoyu gündeminde yer alması adına buraya bir kez daha not düşmüş olalım.

 

……………………………….
CHP’li vekil hep paralı tartışmaların içinde…

Türkiye kamuoyunda 2 milyonluk akıl almaz haberleşme faturası nedeniyle günlerdir tartışılan CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen’in 2015 yılında yine alacak verecek konusu nedeniyle ayaklarından vurulması bir kez daha kamuoyuna yansıdı. Konunun içeriğine girmeye gerek yok. Ancak sol bir partinin ve halkçı söylemlerle siyaset yapan bir partinin milletvekilinin bu kadar fazla para tura işleriyle gündeme gelmesi oldukça ironik bir durum. Bu da CHP’yi söylemle eylem arsında önemli bir paradoks içine sokuyor. Yani hayaller sosyalizm gerçekler kapitalizm…

 

………………………….

 

ABD’de darbe sesleri…Darbe diyince hiç kuşkusuz aklımıza öncelikle ülkemizde yaşanan darbeler geliyor. Ortadoğu ve Güney Amerika ülkeleri peşi sıra geliyor. Darbe sözcüğünün zihnimizde oluşturduğu belki de ikinci algı ise ABD. Darbelerde ABD’nin elinin olduğu akıllara kazınmıştır adeta. Ve bugün tam tersi bir durumla karşı karşıyayız. Darbelerin gizli eli bu kez kendi içinde darbeyi konuşuyor. ABD Başkanı Trump'ın göreve başlamasının ardından çok tartışılan kararları yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Foreign Policy yazarı Trump'ın başkanlıktan el çektirilebileceğini belirterek, seçenekler arasında askeri darbenin olabileceğini söyledi. Yani artık ABD’de darbe gerçeğini hissediyor. Bu ne kadar gerçekçi bilemeyiz ama konuşulmaya başlamış olması bile akla getirilmesi bile yeni bir dönemin başlangıcı sayılabilir. Bir gün Türkiye Cumhuriyeti sözcüsü ABD için iki tarafı da sükunete davet ediyoruz deyip demokrasi vurgusu yapar mı?

 

 

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.