SON DAKİKA
Hava Durumu

Asbaşkan Pulat iddiaları yanıtladı!

Yazının Giriş Tarihi: 21.01.2017 22:34
Yazının Güncellenme Tarihi: 21.01.2017 22:34
Yeni Marmara Gazetesi’nden Mehmet Ali Yılmaz’ın dünkü köşe yazısında gündeme getirdiği Bursaspor’un yeni benzin istasyonuyla ilgili iddialara, konunun muhatabı olan Bursaspor Asbaşkanı Fatih Pulat, belgelerle yanıt verdi. Yılmaz’ın iddiasına göre Mudanya Yolu Çağrışan Bölgesi’ndeki araziyi Fatih Pulat, 270 bin lira ekleyerek Bursaspor’a sattı. Bursa gündemine bomba gibi düşen iddiaların ardından Bursaspor Asbaşkanı Fatih Pulat, sosyal medya hesaplarından iddialara yanıt verdi. Bahse konu olan Çağrışan bölgesindeki 1803 metrekarelik ticari alanın 650 bin liraya Bursaspor tarafından alındığını anlatan Pulat, ödemelerin de resmi olarak bankalar aracılığı ile yapıldığını dile getiriyor cevap metninde.

Arsa ve alım sürecini anlatan Pulat, “Mudanya-Bursa istikametinde yola 40 m2 cephesi olan ve imar planlarına göre -ticari imarlı arsanın -650.000 TL’ye yani dönüm fiyatı 360.000 TL’ye alınması ticari bir başarıdır. Küçük bir araştırma ile söz konusu bölgede ticari imarlı arsaların rayiç m2 fiyatı bin liradır. Yani alınan arsanın değeri bu kabaca hesapla 1.800.000 TL’dir. Oysaki biz konu arsayı 650.000 TL’ye almış bulunmaktayız. Belirtmek isterim ki! 650.000 TL’ye aldığımız konu arsanın değerinin; 18.madde uygulamasının ardından, yaklaşık 15.000.000 TL’lik değer olarak karşımıza çıkacağı öngörülmektedir. (bu süreç yaklaşık 3 aydır) Bursaspor Kulübü arsa sahibinin şahsi hesabına resmi olarak 650.000 TL tutarı geçmiş ve akabinde mal sahibi söz konusu parayı teslim aldığını ifade ederek tapuya eş zamanlı olarak imzasını atmıştır. Kaldı ki ekte sunulan tapular üzerinde toplamda 650.000 TL değer yazılıdır.(1525 m2 549.000 TL, 278m2 101.000 TL)” ifadelerini kullandı. Pulat açıklamalarının ardından hem kendisinin hem de ailesinin tüm hesaplarının incelenmesi noktasında Maliye ve savcılığa da çağrıda bulunurken, Gazeteci Mehmet Ali Yılmaz’la bir araya gelerek hem belgeleri vereceğini hem de konun tüm ayrıntılarını aktaracağını da vurguladı. Büyükşehir ve Mudanya Belediye Meclis üyeliği de yapan Fatih Pulat’ın aktardıkları özetiyle böyle. Kişisel olarak Pulat’ın yayınladığı belgelerin ikna edici olduğunu söyleyelim.

Hatırlanacağı üzere Bursaspor’a verilen ilk benzin istasyonuyla ilgili de birçok iddia gündeme gelmiş, kamuoyu gündeminde aylarca tartışılmıştı. Bugünde ikinci istasyon için tartışmalar yaşanıyor. Dünkü köşemizde yazdığımızı bir kez daha tekrar edelim. Spor kulüpleri sportif faaliyetlerde bulunmalı, kendi alanıyla ilgili ticari faaliyetlerden kaynak oluşturmalıdır. Bugün Fatih Pulat iddiaların muhatabı oldu. Yarın da bir başkası olabilir. Bursaspor da yıpranmasın yöneticileri de yıpranmasın.

 

 

 

 

---------------------

 

 

 
“Biz hata onlar hile yaptı”
CHP Mudanya’da uzun zamandır devam eden iç çekişme, meclis üyeliklerinin düşürülmesi yargıda olan 4 meclis üyesinin İl Disiplin Kurulu tarafından partiden ihraç edilmesiyle yeni boyut kazandı. Bir süre önce Mudanya İnisiyatif Gurubu adı altında birleşen 52 kişi, dün Mudanya Filiz Ala Restoran’da hem kendilerini tanıttı hem de yaşananlarla ilgili kamuoyuna bilgi aktardı. Mudanya’nın ve halkın çıkarlarını korumak, olumsuzlukların önüne hukuku çerçevede geçmek amacıyla bir araya geldiklerini aktaran Gurubun sözcüsü Avukat Selami Uğur’un açıklamalarının ardından son günlerin en tartışmalı konusu olan ihraçların kahramanlarından Mustafa Ay söz aldı. Mecliste yaşanan VİP minibüs krizi, meclis üyeliklerini düşmesi ve ihraç edilmeleriyle ilgili konuşan Ay, ihraçlarla ilgili Genel Merkeze başvuru yapacaklarını, meclis üyelikleriyle ilgili yargı sürecinin de devam ettiğini ifade etti.

Seçimlerin hemen ardından verdikleri dilekçelerle ilgili özeleştiri yaptıklarını ve hata yaptıklarını kabul ettiklerini anlatan Mustafa Ay devamında çok sert bir cümle kullandı; “Biz bu dilekçeleri vermekle bir hata yaptık. Hata bir taraftan yapıldı ama onlar hile yaptı. Bunu özellikle belirtip takdiri kamuoyuna bırakıyorum.” Disiplin süreciyle ilgili olarak da arazi satışlarıyla ilgili 9 meclis üyesinin ret oyu vermesine rağmen sadece 4’ünden savunma alındığını yine makam aracıyla ilgili komisyonların kararını onayladıklarını ifade etti ve gerilimin Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz tarafından tırmandırıldığını ileri sürdü.  Mudanya İnisiyatifi Gurubu cephesinde durum böyle özetlenebilir. Her ne kadar grup muhalif olmadıklarını açıklasa da genel olarak Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın karşı cephesinde olan isimlerin ağırlıkta olduğu görülüyor. Ve önümüzdeki dönemde partiye olmasa da Belediye Başkanı Türkyılmaz’a ciddi şekilde muhalefet yapacaklarını düşünebiliriz.

------------------------------------

 

Hamsi şöleni sırası Mudanya’daRizeliler Derneği, Merinos Atatürk Kongre ve kültür Merkezi’ndeki Karadeniz Günleri derken hamsi şölenlerine bir halka da bugün Mudanya Güzelyalı’da ekleniyor. Mudanya Karadenizliler Derneği tarafından bu yıl 4. düzenlenen Hamsi ve Horon Festivali Güzelyalı Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Sait Uçar ve Mehmet Tak gibi Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinin yanında çok sayıda yerel sanatçının da sahne alacağı şenlikte 1 ton hamsi dağıtılacak. Organizasyona Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in de katılması beklenirken, bu Pazar güzel bir gün geçirip hamsi ziyafeti çekmek istiyorsanız gün boyu devam edecek bu festivale katılmanızı öneririm. Hem deniz havasının hem hamsi tavasının tadına doyulmaz bu Pazar Güzelyalı’da…

 

 

 

 

  
Not meselesi tartışılmalı!
Geçtiğimiz hafta sosyal medya hesabım üzerinden sosyal medya hesabım üzerinden liselerde not sorunu üzerine düşüncelerimi aktarmıştım. Özel okullarda not ortalamalarının çok yüksek tutulduğu bir dönemde devlet okullarında öğretmenlerin not verme noktasında adeta Çanakkale geçilmez’i oynadığını ifade etmiştim. O paylaşımımı okuyan bir dostumuzla geçen gün ayaküstü sohbet ettik. Çocuğumu özel okula gönderiyorum. 20 bin lira para ödüyorum. Birde üstüne düşük not versinler de göreyim? dedi. Yani vatandaşın da konuya bakışı böyle. O zaman devlet okullarından çocukların bir iki puanını kısma gayretinde olan öğretmenlerimize soralım; kendi çocuğunuzu özel okula gönderiyorsunuz yüksek puan için de, kendi öğrencilerinizden neden kısıyorsunuz puanı? Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu alanda öğretmenlerle bir standardın oluşturulması noktasında bir çalışma yapmasının yerinde olacağını düşünüyoruz.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.