SON DAKİKA
Hava Durumu

Atletizm Federasyonu'ndan alkışlanacak karar

Yazının Giriş Tarihi: 31.03.2017 22:57
Yazının Güncellenme Tarihi: 31.03.2017 22:57
Türkiye Atletizm Federasyonu, doğru bir karar alarak doping rezilliğine dur dedi. Sırtına ayyıldızlı formayı geçiren sporcuların doping kullanımıyla gündeme gelmesi, komu oyunda tepkiye neden olmuştu.

Önceki gün Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği’nin (IAAF) cezalı atletler listesinde Türkiye’den üç milli atletin de ismi geçti. Elvan Abeylegesse, Gamze Bulut ve Songül Konak doping yaptıkları gerekçesiyle yarışmalardan men edildi. Devletin tüm imkanlarını seferber ettiği ve milletin paralarıyla desteklediği sporcuların doping gibi utanç verici konularla gündeme gelmesi kabul edilemezdi. Uluslar arası yarışmalarda doping kullanarak aldıkları kirli madalyaları da Türk halkının kabul etmesi mümkün değil. Madalyalarıyla bir anda toplumun göz bebeği ve gençlerin idolü olan bu “spor ahlaksızları”nın spora yakışmayan bu davranışlarının cezalandırılmaması da gençlere ve çocuklara olumsuz örnek oluyordu.

İşte Türkiye Atletizm Federasyonu örnek bir adım atarak bir daha bu isimlerin ve antrenörlerin milli takımda görev alamayacaklarını açıkladı.  TAF Başkanı Çintimar, bundan sonra dopinge bulaşan sporcular ve sporcusu dopingli çıkan antrenörlerin, dönüş prosedürlerini tamamlasa da milli takım kadrosuna alınmayacağını söyledi. Çintimar, "Çok fazla tedbir alıyoruz ama yine de bu işle ilgili girişimlerin olduğunu tahmin ediyoruz ve bununla ilgili duyumlar alıyoruz. Sıfır tolerans politikasıyla devam etmeseydik, Rusya gibi olimpiyatlardan men edilen bir ülke olacaktık. Oysa biz olimpiyatlarda yarıştık" diye konuştu. TAF’ı aldığı bu karadan dolayı ve sporun ruhunu öldüren bu ahlaksızlığa geçit vermediği için alkışlıyoruz.

-----------------------

 
Kerkük Türk’tür öyle de kalacak
 

Kuzey Irak Kürt Yönetimi’nin bir oldubittiye getirerek Kerkük’teki kamu binalarına IKYB bayraklarını asması, Türkiye’de de büyük tepkiye yol açtı. Hükümet başta olmak üzere siyasi partiler ve toplumun farklı katmanlarından birçok kesim olaya anında tepki gösterdi. Tarihi boyunca Türmen kenti olan Kerkük’ün demografik yapısının değiştirilmek istenmesi ve IKYB’nin burayı kendisine bağlamak istemesine gür bir sesle Türkiye tepki verdi. Türkiye ve Türk milletinin Kerkük’ün ayak oyunlarıyla IKYB’nin hâkimiyetine girmesi ve demografik yapısının değiştirilmesine müsaade etmeyeceği ortada. Önümüzdeki günlerde Kerkük için sesin daha da yükseleceğini söyleyebiliriz. Türkiye Cumhuriyetini gereken girişimleri sürdürüyor. Gerekirse Türk milleti oraya müdahale eder.

 

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.