SON DAKİKA
Hava Durumu

Bir kez olsun doğru yoldan gidelim…

Yazının Giriş Tarihi: 14.03.2017 23:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.03.2017 23:01
 

Osmangazi Belediyesi yıllardır Santral Garaj Bölgesi’nde bir kent meydanı için kamulaştırmaları sürdürüyor. Epeyce de yıkım yapıldı. Yıkılan binaların altında Bursaray’ın aktarma sorununu da aşabilecek bir imkân var. Bu kez hiç olmazsa Osmangazi ve Büyükşehir Belediyesi taşın altına elini koyup gerçekten Bursa’nın ihtiyaçlarına çözüm olacak bir meydan ve Bursaray’ı düzene sokacak bir aktarma istasyonu için ortak çalışsın. Bu kez çocukluk hayalleri, egolar devreye girmesin. Bu kez doğruyu herkesin kabul edeceği doğ4ruyu iki belediye el ele verip yapmalı. MHP Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Cemil Aydın, konuyla ilgili dün yaptığı bir açıklama ile her iki belediyeye işbirliği yapmaları çağrısında bulundu.Aydın, “Kent Meydanı Projesi Osmangazi Belediye Meclisinin kararları doğrultusunda yürümeli, Büyükşehir Belediye Başkanlığının istek ve önerileri var ise yine Osmangazi Belediye Meclisinde tartışılarak karara bağlanmalıdır. Yaklaşık 150 milyon TL tutarında kamulaştırma bedelinin ödeneceği proje kapsamında Büyükşehir Belediyesi maddi anlamda Osmangazi Belediye Başkanlığına destek olmaktan imtina etmemelidir. An itibariyle enkaz yığınları ile dolu olan bölge bir an önce Bursa'mızın hizmetine sunulmalıdır” ifadeleri kullandı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da yıllardır buranın bir kent meydanı olması için mücadele veriyor. Hazır bu kadar kolaylaşmışken iş, doğrusu olsun. Bursa gerçek bir vizyon meydana kavuşsun.

---------------------


Sadece evlenme programları yetmez…
Evlilik, izdivaç programları uzun zamandır tepki görüyor ve gündemdeki yerini koruyor. Bu noktada hükümetin adım atacağı bilgisi dolaşıyor ortalıkta. Ancak sadece bu programların kalkması yetmez. Uydu yayınında kumar oynatan,  umut satan, dolandırıcılık yapan birçok kanal var. İnsanların sağlığını tehdit eden ilaç pazarlamacıları, balından tut, enerji haplarına kadar birçok satışın yapıldığı kanallar var. Yine sürekli öfke dedikodu pompalayan, kültürel değerleri yıpratan benim tarzım, bugün ne giysem gibi neye hizmet ettiği belli olmayan yayınların da aynı sepete eklenerek, yayınların disipline edilmesinde yarar var.

 

-------------------------

 
CHP’li Sayek Mudanya’da miting düzenliyor…


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, yarın Mudanya’da düzenlenecek mitinge katılacak. Sayek, Hasan Aktürk döneminde inşa edilen ancak üç yıldır açılmayan Mudanya Yenimahalle Kültür Sanat Gençlik ve Spor Merkezi’nin açılış törenine katılacak.  Geçen hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun miting yaptığı Mütareke Meydanı böylece bir hafta içinde iki önemli ismin mitingine sahne olmuş olacak.

 

 

 Zehir tacirlerine tavizsiz mücadele
Bursa Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucuya yönelik tavizsiz mücadelesini sürdürüyor. Her gün ajanslara insanları zehirleyen bu alçaklara yönelik yapılan operasyonlar düşüyor. Emniyet Müdürlüğü ve operasyonlara katılan emniyet güçlerini kutlamak lazım. Mücadelede en başta gidiyor ve zehir tacirlerine nefes aldırmıyorlar. Bugünümüz ve geleceğimiz için hepsine teşekkür ediyoruz.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.