SON DAKİKA
Hava Durumu

Bok böceği..!

Yazının Giriş Tarihi: 30.05.2020 20:52
Yazının Güncellenme Tarihi: 30.05.2020 20:52

BURBAK’ta değnekçilik yaparken dönemin Yıldırım İlçe Başkanı Necmi Akosman tarafından fotoğraf falan çeksin diye ilçe yönetimine alınıyor. O dönem yönetimde olanların anlattığına göre Yıldırım Belediyesi’ne sarıyor. Belediyeden gelen şikayetler bini aşıyor.

Neyse kısa geçelim bir süre sonra AK Parti’nin ismiyle belediyelerden ilan alarak bu adına gazete demeye bin şahit lazım gelen paçavra çıkarmaya başlıyor. Basın toplantılarında boy gösterip, bakanlarla siyasilerle fotoğraf çektiriyor.

Yıldırım’da Faruk Çelik tayfasıyla kurduğu samimiyetle bakan beyin de çevresine sirayet ediyor. Bakan bey de örnekleri onlarca olan bu asalağın taklalarına yol veriyor.

Belediyelerden oldukça önemli kaynaklar kullanmaya başlıyor. Ciddi rakamlar tehdit ve şantajla bu bok böceğine akıtılıyor belediyelerdeki dirayetsiz korkak yöneticiler tarafından. Hem bakan beyin telefonu da var cep telefonunda iki de bir aradığı.

Böylece bakan beyin yakın çevresindeki isimlerle de hem belediyelere hem kamu kurumlarına sirayet ediyor. Buna para vermeyenlere elindeki paçavrayla saldırıyor. Kaç kişiye gittiği ne yazdığı belli olmayan o paçavradan korkuyor bazı siyasiler ve bürokratlar bu bok böceğine kamu kaynaklarını aktarıyor.

Tabi Recep Altepe döneminde semiren bu zat sağda solda yılda belediyelere 1 milyon lira fatura kesiyorum diyor. Belediyelerden indirdiği paralarla gidip milletvekili aday adayı oluyor boy gösteriyor sağda solda. Bursa Ak Parti’ye 5 bin lira vermemek için gidip Ankara’dan hem başvuru yapıyor hem görüntü veriyor.

Milletin kaynaklarıyla şımardıkça şımaran ve dün boktu bugün koktu sözünü bir kez daha teyit eden bok böceği, önüne gelene kallavi faturalar kesip sonra tehditle bunları tahsil etme yöntemini uyguluyor.

Devreye alkolik olan babası girip insanlara telefon açarak tehditler yağdırıyor. Dahası o dönem başhekim yardımcısı yapılan eski karısı girip insanları arıyor ve paramızı verin diye tahsilatçılık yapıyor. Bunun en yakın tanıklarından biri ve o dönem bu rezilliğe muhatap olan isim GÜSAB Başkanı Yunus Aydın. Şikayet ediyor bu bok böceğini.

Yetmiyor nerede bir pis iş var bu orada. Ben hallederim şu kadar para verirseniz bakan bey de arkamda diyor. Adliyeye gidip İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile olan fotoğraflarını göstererek sözüm ona korku salıyor.

Bülent Arınç’ın Bursa’da olduğu dönemde onun fotoğrafı ile insanları tehdit ediyor. 

Uzatmayalım daha birkaç ay önce Mudanya Taşıyıcılar Kooperatifi’nde mağdur olan kardeşlerimiz bir şekilde bununla muhatap oluyor. Emek’te bir kebapçıda buluşuyorlar. İnsanlar mağduriyetlerini anlatıyorlar bunu gazeteci sanıp basın yoluyla seslerini duyurmak için. 5 bin lira verirseniz bu işi hallederim diyor ve onların yanından Faruk Çelik’i arıyor. Bakanım hallediyorum arkadaşların işini diye. 5 bin veremiyorlar tabi arkadaşlar zaten mağdurlar dertleri evlerine ekmek götürmek. Ellerindeki belgeleri alıp ben karşı taraftan alırım parayı diye gidiyor. Sonra karşı tarafa yürüyemiyor. Faruk Çelik’in Mudanya’daki adamları sakın diyorlar. Bu iş bize zarar verir kapat konuyu. Kapatıyor usta bok böceği konuyu.

Ve haftalardır bu bok böceği yayın yoluyla bu şehrin belediye başkanına sözüm ona şantaj yapıyor. AK Parti il başkanına yürüyor. Belli ki adliyeden kuş uçurtmuyor denilen bakan bey ve çevresinden cesaret alıyor.

İnsanların özel hayatları ile ilgili iftiralar atıyor, yayınlar yapıyor. Eski bakanın çevresi gibi o da yeniden bir bakanlık gelirse o zaman yeniden milletin kanını emmenin hesaplarını yapıyor.

Bu ahlaksız bok böceği ile ilişkisi olan herkesi deşifre edeceğiz. Bu ahlaksızla oturup kalkan kim varsa hepsinin ipliğini pazara çıkaracağız. Yok öyle yalan dolan iftira ile insanları korkutup sindirmek. Gerek kukla bok böceği gerekse onun iplerini elinde tutanların hepsi bunun faturasını gerek rezil olarak gerekse de hukuk önünde verecek.

Şarlatanla ilgili bir olayı daha aktararak ve devam edeceğimizi belirterek şimdilik bitirelim.

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak dönemi...

Malum şarlatan kongre öncesi Celil Çolak'a gidiyor. Sizi dergime kapak yapayım diyor. Destek olmuş olurum. Celil bey sen bilirsin diyor. Uyduruk dergiye kapak yapıyor şarlatan. Dergi kolunun altında AK Parti Nilüfer'in yolunu tutuyor. Dikkat 6-7 yıl öncesinden bahsediyorum. Elinde tam 17 bin liralık fatura. Bunu ödeyeceksiniz dergi bastım falan filan. Ödemem bana para söylemedin ayrıca böyle bir rakam yok diyor Celil bey.

Şarlatan bağıra çağıra o gün gidiyor. Sabahtan akşama kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti ve muhafazakar insanlara küfür hakaret eden paylaşımlar yapan alkolik babası devreye giriyor. Celil Çolak’ı arayarak paralarını istiyor nahoş konuşmalar geçiyor arada. Oğlu ile çete kuran bu kepazenin kendi hemşerilerini nasıl dolandırdığını ve kimlerden neler aldığını da önümüzdeki günlerde kamuoyunun da tanıdığı şahitlerin ağzından yazacağım.

Neyse şarlatan bir kez daha gidiyor AK Parti Nilüfer ilçeye. Alaşağı ver yukarı kerhen bin 500 lira önüne atıp yolluyorlar parti binasından. Arada bir sürü tehdit...

Her şeyden önce insanın emdiği sütün helal olması lazım. Bir dolandırıcı getiriyorsa haram nafakayı, sonuca şaşırmamak lazım! Daha onlarca olay ve şahit var... Hepsine geleceğiz!

Mudanya neden sessiz!

Mudanya’da beceriksizlik üstadı CHP’li Hayri Türkyılmaz tam 6 yıldır belediye başkanlığı koltuğunda oturuyor. Ve ilçede ana muhalefet partisi durumundaki AK Parti’nin tam 7 meclis üyesi var bu dönem.

Mudanya mağdur Mudanyalı mağdur ancak oy verip haklarını korusunlar diye meclise gönderdikleri AK Parti Meclis üyelerinin ağzını bıçak açmıyor.

Onca yaşanan olaya rağmen tek kelime etmeyen Mudanya AK Parti Meclis üyelerini gören ilçe güllük gülistanlık sanacak. Bugün çok iyi yönetilen Büyükşehir, Yenişehir, Mustafakemalpaşa, İnegöl gibi ilçelerde bile muhalif belediye meclis üyeleri çıkıp iki satır bir şeyler söylüyor söyleyebiliyor.

Ancak Mudanya’da sessizlik hakim.

Daha birkaç gün önce Hayri Türkyılmaz Danıştay raporu üzerinden algı oluşturmaya kalkıyor. Bir meclis üyesi de çıkıp ver kardeşim şu raporu bir de biz inceleyelim demiyor ya da diyemiyor.

Sadece son yerel seçimlerden bugüne geçen sürede MHP Meclis Üyesi Bülent Erden Bey onlarca sorunu gündeme taşıdı. Bir tek tanesine bile güçlü bir destek gelmedi Cumhur ittifakının büyük ortağı olan AK Parti Mudanya Meclis üyelerinden.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere bu köhnemiş zihniyetle mücadele edilirken, bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın belediyeleri takip edin yanlış yapana asla göz yummayın talimatı varken, Mudanya'da bizim, vatandaşın gördüklerini AK Parti meclis üyesi dostlarımız neden görmüyor?

Neden çıkıp bu zulmü bu kepazeliğe iki kelam laf söylemiyor?

Onların bildiği bizim bilmediğimiz bir şey mi var?

MHP Meclis Üyesi Bülent Erden Bey bir yıldır onca konuyu dile getirdi, bunları AK Parti Meclis üyeleri neden kamuoyu gündemine taşımıyor?

Mudanya’da ne yaşanıyorsa hepsinin haberi var. Ne oluyorsa bizden de halktan da daha çok biliyorlar. Ama susuyorlar. Bu suskunluğun nedenini çıkıp açıklamalılar.

İzah isteyen bu suskunluğa eğer bir yanıt yoksa biz bazı konuları gündeme taşıyacağız. Bazı nedenleri anlatacağız. Kimse milletin oyuyla tiyatroculuk oynamayacak. Oynatmayacağız.

Madem o kutsal görevleri aldınız hakkını da vereceksiniz. Millet feryat ederken kimse rahatta kimse keyfinde ve kimse rantının peşinde milletin sırtında olmayacak!

 Erdoğan savaşsın, Bahçeli savaşsın, Alinur Aktaş savaşsın, Ayhan Salman savaşsın, Bülent Erden Savaşsın biz izleyelim olmuyor bilesiniz!

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.