SON DAKİKA
Hava Durumu

Bolu Beyi’nin gönlü de adaylık için atıyormuş!

Yazının Giriş Tarihi: 15.12.2021 20:24
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.12.2021 20:24

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, her hafta memlekette gündem olmayı bir şekilde beceriyor.  Bolu Beyi şimdi de Cumhurbaşkanlığı adaylığına heves etmiş. 

Millet İttifakı hata yapıp yanlış aday çıkarırsa, yani Tanju Bey’e beğendiremezse adayını Tanju Özcan 100 bin imza ile aday olacağını ilan etti. Her ne kadar her adımı ile tepki çekse de diğer CHP’lilerden önemli bir farkı var Tanju Özcan’ın; aklına geleni şak diye söylüyor. Bakmıyor bu nereye varır, ne olur. Kahve diliyle sokak ağzıyla siyaset yapıyor ve özellikle sol kesimde bir miktar da karşılık buluyor açıkçası.

Bolu Beyi yaptığı basın toplantısında, "Millet İttifakı Allah korusun bir hata yaparsa, milletin gönlünde olmayan birini aday olarak gösterirse, işte ben o zaman duyarlı, sorumlu, devlet tecrübesi olan, milletvekilliği yapmış, belediye başkanlığı yapmış biri olarak şu an 100 bin imzayı toplayacak gücümün olduğunu da biliyorum. Aday çıkmayı seçenek olarak önüme koyarım" dedi.


Üstelik tam da Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık sinyalleri verdiği ve adaylığının tartışıldığı dönemde çok daha ileri açıklamalarda bulundu. "Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanların cumhurbaşkanı adayı olmasına karşı olduğunu ifade etmişti. Biz zaten sayın cumhurbaşkanının nesine karşı çıkıyoruz. Bir partinin genel başkanı olmasına karşı çıkıyoruz” sözleriyle bu yanlış adaylardan en azından birinin Kılıçdaroğlu olduğunu da net bir şekilde ifade etmiş. Disiplin Kurulu’ndaki dosyası bekletilen Tanju Özcan, bir an önce partiden atılmak istediğini de böylece göstermiş. Belli ki Tanju Bey öyle çok da durmak istemiyor CHP’de. 
Ne diyelim Millet İttifakı’nın aday ismi belli olana kadar daha çok uzar ağızdaki sakızlar. 

Slim fit hareketler!

Aslında Mudanya’ya atandığında umut veriyordu. Daha önce görev yaptığı ilçelerde bazı projeler yapmış ve Mudanya’da da bu işlere devam edebilir diye düşünüyorduk. Büyük yanıldık. 


İkbal kaygısı hizmet kaygısını almış gitmişti çünkü. Valilik hayali kaybolmasın diye ayağına toz bile değdirmemek için hiçbir topa girmediği gibi açıkçası milletle ilgilenmediğini de söyleyebiliriz. Mudanya’nın bir önceki kaymakamı Faik Oktay Sözer’den bahsediyorum anladınız sanırım. 


Her devrin taklacıları hariç aslında Mudanya’ya büyük fotoğraftan bakan herkes bunu gördü. Kararname ile İstanbul’a Vali yardımcısı gitti. Mülki amirlikten mülki amir yardımcısı pozisyonuna terfi etti. Valilik hayali de en azından bu dönem için bitti. Ancak Mudanya’da bir iz bırakmadı. Dahası hükümetten kimseyle anlaşamayan, iktidara ve yerel temsilcilerine her gün saydıran CHP’li Hayri Türkyılmaz’la büyük bir dostluk kurdu. Vedalaşmaları bile duygu seliydi. 
O Hayri Türkyılmaz İstanbul’da eski kaymakam yeni vali yardımcısı Faik Bey’i ziyaret etmiş. “İstanbul Vali Yardımcısı Faik Oktay Sözer ile buluştuk. Mudanya Kaymakamı olarak ilçemize 5 yıl boyunca hizmet eden sayın Faik Oktay Sözer’i İstanbul’daki makamında ziyaret ettik. İstanbul Valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi'ndeki makamında görüştüğümüz İstanbul Vali Yardımcısı Faik Oktay Sözer'e görevinde başarılar diledik. Mudanya’mıza hizmetlerinden dolayı kendisine bir kez daha teşekkür ederek hemşehrilerimizin selamını ilettik.” diye paylaştı. Dostlukları daim olsun. 


Hayri Türkyılmaz, İstanbul’a gittiğinde uğramadan gelmediği en önemli isim olan Fener Rum Patriği’ni de ihmal etmemiş tabi. Mudanya için lütfedip Büyükşehir Meclisi’ne katılmayan, Ankara’ya gidip iki bakanla görüşmeye tenezzül etmeyen Türkyılmaz, Bartholomeos’u ise hiç ihmal etmiyor. Bu kez papaz efendiye geçmiş olsuna gitmiş. Görüşmede Selanik ve Atina Üniversiteleri ile Tirilye Taş Mektep arasında yapılacak yaz okulu ile görüş alışverişinde bulunmuş ikili. Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesine 8 yıldır bir bina bulamayan Türkyılmaz, Yunan üniversitelerine yaz okulu için mekân tahsis ediyor anlayacağınız. Herkes olup biteni görüyor. Çok söze lüzum yok. 


Uzatmayalım günün anlam ve önemine binaen Abdurahim Karakoç üstadın dörtlüğü ile bitirelim…


"Beden ölür, çürür, cana bakın siz. 
Kim kiminle yürür, ona bakın siz. 
Bırakın dönsün dönme dolaplar.
Hak’tan hakikatten yana bakın siz.
"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.