SON DAKİKA
Hava Durumu

Bu fatura sizin Bakan Bey!

Yazının Giriş Tarihi: 01.02.2022 20:08
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.02.2022 20:08

Her şey Faruk Çelik’in Alaçam dükalığının şehirdeki hükümranlığını sürdürmek ve iştah kabartan Özlüce Tesislerine çökmek isteyen bir kısım müteahhidin kurdukları plana Bursa’nın gereken tepkiyi verememesi, vermesi gerekenlerin ne yazık ki korkarak geride durmasıyla başladı.


Sorun aslında spor kulüplerinin kentler ve yöneticiler için baskı aracı olarak kullanılması ve bu spor kulüplerinin en kolay soygun yapılacak yerler haline gelmesidir. Bugün kentlerde en büyük baskı araçları haline gelen spor kulüpleri, kamu yöneticilerinin ve seçilmişlerinde sırtındaki en büyük yük olarak varlığını sürdürüyor. 


İşte hikâye Alaçam dükalığının kurduğu tertiple başladı son olarak. Bursaspor Kulübü seçime giderken, bu hikâyeye sahip çıkacak bir yönetim oluşturulup aday olması sağlanamadı ne yazık ki.


Yıllardır kulüp üzerinden adeta soyulan işadamları, siyaseten hırpalanan seçilmişler uzak durdular. Ancak dükalık bunu siyasi nüfuz ve ticari olarak kenti yönlendirme noktasında elinde tutmak için mevcut Bursaspor yönetimini sahaya sürdü. 


Hatırlayın; Hayrettin Gülgüler başkanlığında ve uydurulan ekip lideri titri ile Emin Adanur kongrede aday olurken de yönetime seçilirken de CHP İl Başkanı İsmet Karaca, Mustafa Bozbey, İP İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, İsmail Tatlıoğlu ve iki partinin ileri gelenleri adeta zafer naraları atıyordu. 


Amaç Bursaspor üzerinden kente ayar vermek, siyasi manevraları kulüp üzerinden yapmaktı hiç şüphesiz. 


Yetmezmiş gibi başta Alaçam dükalığının kontrolündeki siyasiler olmak üzere AK Parti’de de birçok isim yeni yönetime destek vermesi konusunda Büyükşehir Belediye Başkanına baskı yapıyorlardı.

Geldiğimiz nokta ne peki? 


Bursaspor, şu anda elindeki gayrimenkulleri haraç mezat satılan, yönetimi dağılmış, kulübün kapatılarak yeni bir kulüp kurulması tartışılır duruma gelmiş, yani tarihinin en karanlık günlerine gömülmüş durumda. 


Bugün gelinen noktada dün bu kenti yönetenlere baskı yapanlar utanır ve özür diler mi bilemiyoruz ama ne yazık ki görünen köy klavuz istemiyorken bile dükalığın korkusu ile gerçeklerden uzak olan birçok AK Partili isim var ve hala bunlar partide etkili olabilen isimler. 


Bursaspor’un buraya gelişine çanak tutan, bu karanlığa gömülmesine göz yuman, hatta bu yolda algı oluşturan herkesin bugünkü vaziyetin sorumlusu olduğu unutulmamalı. 


Ve artık Bursaspor taraftarı…


Bu şehre ve takımına gönül veren, sevdayla bağlayan, kar da yağmurda çamurda Bursaspor sevdası ile yaşayan taraftarlar şunu anlamalı; Bursaspor’a işadamlarının, belediyelerin ya da düzenlenen kampanyalarda elde edilen gelirler ne yazık ki o günkü yönetimlerin yolsuzluklarına aktarılıyor. Bu dün de böyleydi bugün de öyle. 


Bursaspor’un paralı yöneticilere, para aktaranlara, borç verenlere değil akıllı yöneticilere, bilgi ve becerisi olan profesyonellere, pr yapmak için Bursaspor’a ihtiyaç duymayan bu kente ve bu kulübe gerçekten kurumsal yapıyı getirecek, kulübü gerçekten samimiyetle yönetecek kadrolara ihtiyacı var. 


İsimlerin önemi yok. Mesut olun, Cavit olur, Hasan olur, Hayrettin olur ya da başka bir isim olur. Sistem böyle devam ederse olan sadece bu şehrin değerlerine, bu kulübün sevdalısı taraftarlarına olur. 


Ve bu yazının son bölümünde son olarak Bursaspor üzerinden Büyükşehir Belediye Başkanı hırpalanırken ortalara çıkıp ‘Bursaspor her makamın üzerindedir’ diye koroya katılan Faruk Çelik’i bu sözünün gereğini yapmaya bekliyoruz. Tabi dün zafer naraları atan Bozbey, CHP ve İP yönetimleri de bu yolda bakan beyi yalnız bırakmaz diye umuyoruz. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.