SON DAKİKA
Hava Durumu

Bu sözleri sen söylemedin mi Sarıbal!

Yazının Giriş Tarihi: 20.12.2022 22:31
Yazının Güncellenme Tarihi: 20.12.2022 22:31

CHP’nin HDP görünümlü Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Gürsu’da akrabalarının AK Parti’ye üye olmalarıyla ilgili haberimiz nedeniyle şikayetçi olmuş. Meclis’te PKK ve terör örgütlerine verdiği destekle tanındığı yönündeki ifadelerimizden rahatsızlık duymuş.


Atatürk’ün kurduğu partide onun kurduğu cumhuriyeti yıkmak için mücadele eden terör örgütünün siyasi ayağı ile kol kola gireceksin, hapishanelerde PKK’lıları ziyaret edeceksin, sonra dönüp bundan rahatsız olacaksın. 


Orhan Sarıbal, bugüne kadar sürdürdüğü tavrını değiştirdiyse ne mutlu. Kendisi için seviniriz. Bu topraklarda asla bozgunculuğa, ayrılıkçılığa, fitneye müsaade etmeyecek bir milletin mensubu gibi davranması bizi ziyadesiyle mutlu eder. Ancak, tıpkı diğer belli siyasiler gibi bizi yıldırmaya ve kendisiyle ilgili gerçekleri kamuoyuyla paylaşmamızı engellemeye yönelik bu tür adımlarının bizi asla vazgeçiremeyeceğini de bilmeli. 


Önce hatırlatalım Orhan Sarıbal’a;
TBMM Bağcılık ve Üzüm Araştırma Komisyonu'nun 25 Mart 2018’de Manisa'da gerçekleştirdiği toplantıda, PKK, DHKP-C, Dev-Yol ve Dev-Sol terör örgütleri için "O örgütlerin hiçbir tanesi bu ülkeye hainlik, hıyanet etmedi" sözlerini ettiği basın yayın organlarında yer aldı. Halihazırda google’a girdiğinizde bu haberlere ulaşabilirsiniz. Açık kaynaktan alınan bilgiler anlayacağınız haberimizde kullandığımız bilgiler. 


Dahası şunları da hatırlatmak isteriz kendisine;
Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz” diyen terörden tutuklu Selahattin Demirtaş’ı ziyaret ettin. Destek verdin. HDP’li Sırrı Sakık’ın partililerine “Mustafa Kemal’in itleri” demesine rağmen HDP ile dirsek temasını hiç kesmediğin gibi her fırsatta HDP’yi ziyaret eden de sensin. 


Devam edelim…


Türk milletinin kaynaklarını PKK’ya, Kandil’e aktardıkları için görevden alınan belediye başkanlarına gidip onlara destek veren de sendin Orhan Sarıbal. Kayyum olarak atanan vali ve kaymakamlara neler söylediğin de google’da ararsan bulur hatırlarsın. 


Örnekleri hızla artırabiliriz. Milletvekilliği dokunulmazlığının ardına sığınarak istediğini söyleyebilirsin. Buna da eyvallah. Ancak arşivleri karıştırmadan, nerede durduğuna bakmadan ve orada durmaya devam ederek bu yöntemleri kullanıp, “Basın susturulamaz” sloganları attıktan sonra bizi şikayet sopasıyla susturacağınızı düşünmeniz gerçekten abesle iştigal. 


Şimdi bizi savcılığa şikayet etmişsin. Eyvallah. Şeref duyarız. 
Bunu yapmanın asıl nedenin akrabalarının AK Parti’ye geçtiği haberinin sende oluşturduğu hayal kırıklığı ve üzüntü olduğu da ortada. Yani asıl meseleyi gözlerden ırak tutma çabasından öteye bir adım değil. 


Bize ulaşan bir tekzip metniniz yok. Mahkeme kararı ile bunu yollasaydınız yayınlardık. Ancak konu asıl yaşananları gözlerden uzak tutmak. Akrabalarınızın AK Parti’ye geçtiğinden bile haberiniz olmamıştı ta ki biz bunu haber yapana kadar. Bu durumdan siyaseten çıkmanın yolunu da şikayetle buldunuz. Eyvallah. 


O halde hodri meydan; 
Buyurun biz soralım siz yanıtlayın. Nerden tarafa olduğunuz, kimi temsil ettiğiniz, Atatürk’ün partisinin misyonunu temsil edip etmediğiniz, partinizle sizin siyasi görüşünüz arasında fark olup olmadığını kamuoyu görsün. Biz soralım siz cevap verin noktasına virgülüne dokunmadan yayımlayalım. Atatürk’ten alıntılarla, İsmet Paşa’nın icraatlarından örneklerle ve güncel sizin içinde yer aldığınız tartışmalarla ilgili soruları yanıtlayın. 


Dediğimiz gibi. Biz talimliyiz. Böyle sindirmenize imkan yok ancak dilerseniz buyurun çayımız kahvemiz var, soracak sorularımız da var. Bekleriz. 
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.