SON DAKİKA
Hava Durumu

Bu utanç da Bursa’ya yeter!

Yazının Giriş Tarihi: 27.12.2019 19:52
Yazının Güncellenme Tarihi: 27.12.2019 19:52

Muhteşem bir gün yaşadık hem ülke hem de Bursa olarak. 60 yıllık rüyamızın gerçeğe dönüşmesini izledik. 
Yerli ve milli otomobilimiz Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hem ülkemize hem dünyaya tanıtıldı. 60 yıl önce imkânsızı başararak adeta ortaya çıkan Devrim otomobili dönemin ipi dışarda olan alçakları tarafından engellenmişti. Bu kez Türk milleti buna imkân vermeyecek. 
Ve otomobil fabrikası Gemlik’te kurulacak. Bursa yerli ve milli otomobilimizin üretim merkezi olacak. Ne kadar gururlansak az. 
Tam da bu mutlu günün öncesinde ne yazık ki Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor destek gecesinin iptal edildiğini açıklamak durumunda kaldı. 
Bursa kulübüne sahip çıkamamıştı. Başkan Aktaş ve Vali Yakup Canbolat’ın tüm çabasına rağmen kimsenin eli cebine gitmeyince canlı yayın ve destek gecesi zorunlu olarak iptal edilmek zorunda kaldı. 
Bunun önemli nedenleri var tabi. Bursaspor’u yıllardır yönetenler kulübe değil kendi ceplerine baktılar. Kulüp her battığında işadamlarına hadi beyler pamuk eller cebe dendi. Bin bir türlü zahmetle para kazanan işadamları paraları verdiler, o paralar kıçı kırık topçular, beceriksiz yöneticiler tarafından ziyan edildi. Taraftar ve işadamları ellerini ceplerine atıp tüm sıkıntılara rağmen destek verirken, Bursaspor’da yöneticiler ve topçular zevki sefada kulüp için toplanan paraları savurmayla meşguldü. 
Her defasında aynı şey olup durdu. Üstelik onca para onca desteğe rağmen kulüp küme düştü. Borç batağına sürüklendi. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, görevce geldiği günden beri elinden gelenden daha fazlasını Bursaspor için yaptı yapmaya gayret etti. Keza Vali Yakup Canbolat da aynı şekilde. Ancak sadece onların gayreti yetmedi. Bugün Bursaspor yönetimine kimse güvenmiyor o ortaya çıktı. Bursaspor’dan kimse umutlu değil o da ortaya çıktı. 
Ve daha acısı yönetimi kimse almıyor. Bir bıkkınlık bir boş vermişlik var. Korkarım ne süper lige gelebileceğiz ne de bu kulüp kendini toparlayabilecek. Mevtayı kaldırma görevi de Mestan ve yetersiz yönetimine kalacak. 
Ha yarın kulübün anahtarını Vali Yakup Canbolat beye de götürebilirler onu da söyleyeyim. 
İşte Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın tüm çabasına tüm emeğine ve tüm gayretine rağmen yeterli destek olmadığı için iptal edilen geceyle ilgili açıklama:

KAMUOYUNUN DİKKATİNE

Bursaspor'umuzun içinde bulunduğu mali sıkıntıları dikkate alarak Bursa Valimiz Sayın Yakup CANBOLAT bey ile birlikte “Bursaspor’a Destek Kampanyası” yapılacağını kamuoyu ile paylaşmıştık.
Kampanyanın startını vermeden önce 20 Aralık Cuma akşamı Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bursa Ticaret Borsası (BTB), Organize Sanayi Bölgesi başkanları, iş adamları ve şehrimizin kanaat önderleri ile Merinos AKKM’de bir araya geldik. Bu toplantıda kulübün mali konularıyla ilgili neler yapılabileceği, destek kampanyasının planlanması, canlı yayınlar ile kamuoyuyla paylaşılması ve hatta sanayici ve işadamlarımızın bu kampanyaya katılımının sağlanması gibi konularda istişarelerde bulunduk. 
Aradan geçen süre zarfında, ekibimiz bir taraftan kampanyanın TV yayını, teknik altyapısı, tanıtımı ve duyurulması gibi çalışmaları sürdürürken, diğer yandan da istişare toplantısında bir araya geldiğimiz iş dünyası temsilcileri ve sanayicilerimiz, Bursa’mızdaki tüm iş insanlarının kampanyaya desteğini alabilmek için çalışmışlardır. Ancak gelinen noktada gerek süre kısıtlılığı, gerekse destek talep edilen iş adamlarının bireysel gerekçelerinden ötürü kampanyaya istenilen katkı sunulamaması sebebiyle, mali destek tablosunda arzu edilen noktaya ulaşılamamıştır.  
Türkiye’nin en büyük şehir takımlarından biri olan ve yaşattığı şampiyonluk ile Bursa'mızın adını dünyaya duyuran Bursaspor’umuzun, yeniden ayağa kaldırılması için önümüzdeki süreçte gerekli şartların oluşması durumunda böyle bir destek kampanyasının yeniden değerlendirilebileceğini de ifade etmek istiyorum. 
Bu süre zarfında gerek şahsımı gerekse de Sayın Valimizi arayarak destek verebileceğini beyan eden işadamlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Bu desteklerini “Bursaspor Yardım Kampanyası” Ziraat Bankası 2047-66417048-5002 ve Denizbank 3280-16853226-351 numaralı banka hesabına yatırabileceklerini ifade etmek istiyorum.
Ayrıca yine kampanyaya destek vermek isteyen işadamlarımıza da bu vesile ile çağrıda bulunmak isterim. Bu süreçte bizlere her türlü yakınlığı ve desteği sağlayan Acun Medya Sahibi Sayın Acun ILICALI’ya, TV 8,5 Genel Yayın Yönetmeni Sayın Göktuğ SEVİNÇLİ’ye ve bizi kırmayarak programın sunuculuğunu üstlenme nezaketi gösteren Sayın Ersin DÜZEN beye de şehrim ve Bursaspor adına teşekkür ediyorum.
Alinur AKTAŞ-Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı


 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.