SON DAKİKA
Hava Durumu

Bu ziyaret ve görüntüler CHP’lileri yakar!

Yazının Giriş Tarihi: 27.01.2023 22:05
Yazının Güncellenme Tarihi: 27.01.2023 22:05

Belli ki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, son ana kadar Cumhurbaşkanlığı adaylığını zorlayacak. Çıktığı yurt gezilerinde verdiği mesajlar, tavır ve davranışları bunu gösteriyor. 


Bursa ziyareti de öyleydi. CHP örgütlerinin en azından yönetimlerinin büyük ilgisiyle karşılandı İmamoğlu. Gemlik’ten başladığı turu Ulucami, Mudanya ve Nilüfer’de tamamladı. Gemlik’te Celal Bayar anıtını ziyaret etti. Mesajlarla dolu ziyaretin ikinci durağı Ulucami’de Cuma namazıydı. İmamoğlu sayesinde CHP İl yöneticileri ve örgüt yöneticileri de bu hafta Cuma namazındaydı. 


Burada bir parantez açmamızda fayda var. Ekrem İmamoğlu sonuçta bir siyasetçi. Bursa’ya da siyaset yapmaya geliyor şüphesiz. 
Ancak Ulucami’de az da olsa birkaç kişinin "Boğaza git sen boğaza, burada işin yok senin, PKK'nın yanına git sen" sözleri asla kabul edilebilir değil. İslamiyet’te camiye gelen kim olursa olsun camiden kovmak gibi bir ritüel mi var? 


Müslümanım diyen birine sen değilsin deme hakkı mı var? Bu tür provokatif ve amaçsız saçmalıkları bırakmak lazım. Cami kimsenin babasının yeri değil ki başka birini kovasın. Çık dışarıda adamın programlarından birinde ver tepkini. 


Neyse devam edelim.

İmamoğlu, CHP örgütü tarafından adeta hazır ol vaziyetinde karşılandı ve öyle de devam etti program. 6’lı masa 13 Şubat'ta muhtemelen adayını açıklayacak. O ana kadar da İmamoğlu bu gayretini sürdürecek. Masanın sonucu da tabii oldukça önemli. 


Kemal Kılıçdaroğlu, adaylık noktasında geri adım atmıyor. Büyük bir ihtimalle de atmayacak ve en azından CHP’nin adayı olarak yola çıkacak. İşte o anda İYİ Parti’nin İmamoğlu’nu aday göstermesi ve onun da bunu kabul etmesi durumunda bugünkü fotoğraflar Bursa örgütünü büyük sıkıntıya sokabilir. 


Kemal Kılıçdaroğlu bunu bir kenara yazmıştır. Kenara yazdığı herkesi de büyük bir maharetle partiden göndermeyi bugüne kadar başarmış birisi Kemal Kılıçdaroğlu. En iyi yaptığı iş bu diyebilirim. 


Umre yaptı kısa bir süre önce İmamoğlu. Oradaki adım da tıpkı bugünkü adımlar gibi adaylık sürecinde kendini desteklemeye yönelikti. 
İmamoğlu aday olur mu? Saniye bile düşünmez aday olur. Ancak 6’lı masanın adayı olmaya çok daha fazla istediği kesin. Burada da aşamadığı Kemal Kılıçdaroğlu aslında. Seçim geçer ve CHP’de tam olarak Kemal Kılıçdaroğlu ile Ekrem İmamoğlu’nun iktidar savaşı başlar. 


Sonuç olarak İmamoğlu çok daha genç ve daha popüler. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise bir sonraki seçime kadar partinin başında olma ihtimali yok. Ya herro ya merro seçimi aynı zamanda Kılıçdaroğlu için. 


İmamoğlu’nun konuşmaları da tamamen adaylığını doğallaştırma adına edilen sözlerden ibaretti. Mağdur edebiyatının para ettiğini bildiği için İstanbul seçimlerinden dem vurup Bursa’ya gelişini anlamsız sözlerle izaha kalktı. 


Bursa’nın hak ettiği hizmeti alamadığını falan söyledi. Üstelik bunu söyleyen kişi İBB Başkanı ve şehriyle ilgilenmediği için kendi seçmeni tarafından bile yerden yere vurulan bir kişi. 


Ezcümle İmamoğlu şov yapmaya geldiği Bursa’da kendi adına şovunu yaptı, görüntülerini verdi. Kendi şehrini yönetmesi gerekirken, başka bir kent üzerine üstelik tanımadığı bilmediği bir kent üzerine atıp tuttu. Yapması gerekense gidip şehrinin sorunlarını çözmek, eksik hizmetleri yapmak, İstanbul’u hak ettiği hizmetlerle buluşturmak. 


Görünen tek şey ise İmamoğlu, İstanbul’u ve İstanbulluyu kendi ikbal ve hedefleri için araç olarak görüyor olması.

Yazık.!
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.