SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa,  Aziz Torun’dan büyüktür!

Yazının Giriş Tarihi: 01.12.2022 21:07
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.12.2022 21:07

Bursa’da büyüyüp gelişen, her dönem işini ve gemisini bir şekilde yürüten iş adamı Aziz Torun, bugün bir anlamda Çarşıbaşı Projesi sürerken devlete meydan okuyor adeta.


Bursa’da iki tartışmalı projenin sahibi Aziz Torun. Birisi bugün konumuz olan Zafer Plaza AVM diğeri ise Korupark. Malum Korupark’ta halen kesinleşmiş yargı kararlarına rağmen bu kararlar uygulanmıyor. Oysa buranın diyetini Bursa’ya ödemeli Aziz Torun.


Neyse gelelim Zafer Plaza’ya yani bugünkü konumuza.

Boyner Binası, Çarşıbaşı Projesi kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bir süre önce yıkıldı. 


Bursa’dan bugüne kadar çok kazandım burası da benim Bursa’ya hediyem olsun” demedi Torun. Belediyenin hisselerini üzerine geçirerek binanın yıkımına razı oldu ki başından bu bina oraya neden yapıldı onu da anlamak mümkün değil. Belki dönemin belediye yetkilileri çıkar bir iki kelam eder. 
Neyse Aziz Torun, bina yıkıldıktan sonra hisselerini de üzerine aldıktan sonra aynı yerden AVM’ye giriş kapısı ve asansör inşaatına başlıyor. Sanırsın Bursa istediği gibi kuralsız kaidesiz her arzusunu yerine getirebileceği bir yer. 


Büyükşehir Belediyesi bu inşaatı mühürlüyor. Torun ise bu mührü falan kâle bile almıyor inşaata devam ediyor. Belli ki siyasi gücüne ya da nüfuzuna güveniyor. Belli ki orada ciddi bir gücü var. Ancak bu kez de karşısına Anıtlar Kurulu çıkıyor. 


Mimarlar Odası Bursa Şubesi, Hanlar Bölgesi Komisyonu’nun başvurusu üzerine Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu devreye giriyor. İnşaat için izin verilmiyor ve devam eden inşaat için de durdurma kararı veriliyor. 


Aziz Torun anlaşılıyor ki kendisini Bursa’dan büyük görüyor. Bunu ona hissettiren de Korupark ve Zafer Plaza’da kanuna rağmen sonuç alması.  Bursa siyaseti ve bürokrasisi buna izin vermemeli. Bu kadar açık ve aleni Bursa’ya yapılan harekete, kanunları uygulayarak cevap verilmeli. 


Kentin ortasında hem de yüzyılın en önemli projelerinin birinin tam ortasına kaçak inşaat yapma cesaretini gösteren ve kendine bu kadar güvenen Aziz Torun, devletle ve kanunun gücüyle yüzleşmeli. 


Bursa'ya tek kuruş faydası olmayan Torun'a bu şehir ve şehrin siyasileri dur diyebilmeli...

Bursa, Aziz Torun'dan büyüktür!


Aziz Torun’a dur demeyen ya da diyemeyenlerin yarın milletin yüzüne bakmaya yüzü olmaz. Bursa bu kadar sahipsiz bu kadar çaresiz bir şehir olmamalı. Aziz Bey şu Bursa’dan kazandıklarından Bursa’ya katkı sağlamayı da artık düşünmeli ya da milletin hakkı söke söke alınmalı. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.