SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa’dan çıkan bakan, Efkan Bey olur!

Yazının Giriş Tarihi: 02.02.2022 19:58
Yazının Güncellenme Tarihi: 02.02.2022 19:58

Her kabine değişikliği söylentisi öncesi Bursa’da belli kesimler hemen harekete geçer ve belli bir ismin bakan olacağı şayiasını dillendirir. Son yıllarda isim hep aynı ama her defasında aynı hayal kırıklığını yaşıyor tayfa. 


Olası bir kabine değişikliğinde Bursa’dan bakan çıkar mı?

Kesinlikle bir bakan olacak.

O isim hiç tartışmasız Efkan Ala Bey olacak. 


AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini başarıyla yürüten Efkan Ala Bey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la olan yol arkadaşlığı süresince hep onun yanında durdu. Devlet işleri ile meşgul oldu. Hesabı verilemeyecek serveti olmadı.


Devlet adamının nasıl davranması gerekiyorsa her dönem Efkan Ala Bey öyle davrandı. Devlet nerede ihtiyaç duyuyorsa Efkan Bey orada görev alıp, o görevi başarıyla yerine getirdi. Siyaseten fitneye hiç yürümedi. Düşündüğünü dosdoğru söyledi hep. 


O nedenle de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ondan hiç vazgeçmedi.

Erdoğan onunla ilgili ihaledir, yolsuzluktur, eş dost adam kayırmadır şikâyetleriyle karşılaşmadı örneğin. 


Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sana daha ne kadar para lazım” demek zorunda kalmadı Efkan Ala Bey’e örneğin. Efkan Bey ne Erzurum’da ne Bursa’da rantçılarıyla kol kola girerek kenti parsellemeye kalkmadı hiçbir zaman. O nedenle de her zaman değerini ve kıymetini hep yukarı çıkardı, indirmedi. 
Şimdi kamuoyunda kabine değişikliği beklentisi oluştu bir kez daha. Yüksek ihtimalle de kabine değişikliğinin olacağı görünüyor. Kabine de çok yorulan, yıpranan bakanlar var. Seçim yılına doğru hızla gidiyoruz ve daha heyecanla ve dinç bakanlarla yola devam etmek isteyecektir Cumhurbaşkanı Erdoğan
Bu çerçevede beklenti Efkan Ala Bey’in İçişleri Bakanı olması. Zor dönemlerden geçen Türkiye’nin normalleşme sürecinde İçişleri Bakanlığı için daha iyi bir isim de olamaz zaten. 


Yani demem o ki çevrenizde hala başka isimler zikrediliyorsa, ikircikli siyasetçilerin adını duyuyorsanız inanmayın. O kuponlar yatalı çok oldu!
Bakan olacağı şayiasıyla hala Bursa’nın üzerine kabus gibi çökmek isteyenlerin kabinede yer almadığını göreceksiniz. 


O devir çoktan kapandı. Hem de İstanbul’da yıllar önce, “… sana daha ne kadar para lazım” sözleri Erdoğan’ın ağzından döküldüğü gün kapandı. 
Geri kalan klasik siyasi algılar ancak Bursa’da ve Türkiye’de önümüzdeki seçimlerin önemi ortada. Tartışmalı isimlerle Erdoğan’ın yol yürümeyeceği de ortada. 


Nilüfer’deki rant havuzu ile beri tarafta yalan dolan siyasetinin devam etmesini, Bursa’yı bölüşme ittifakını yok sayın. 
O işlerin geride kaldığını unutmayın. Kabine değişiminde de milletvekili listelerinde de ve yerel yöneticilerin seçiminde de etkisizliğini göreceksiniz. 
Bursa’da oyun kurarken akıldan çıkarılmayacak tek ismin Efkan Ala olduğunu unutmamak lazım. 


Dönelim tekrar başa.

Efkan Ala kesin bakan olur. Bir sürpriz yaşanacaksa onun ismi de Mustafa Esgin olur.

Bunun dışında kurulan hayallerin hepsi çöp olur. 
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.